Když se zvěrolékař ožení

Když se zvěrolékař ožení https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22770/bmid_kdyz-se-zverolekar-ozeni-65ca2944b2e69.jpg 5 733 76

Zvěrolékař série

Yorkshire je krajina s drsným podnebím a není zde místo pro změkčilce, tudíž mladý zvěrolékař byl nucen mnohokrát zalehnout pod telící se krávu okolo čtvrté hodiny ranní bez snídaně a pouze v lehké košili... Omnibus vydání zahrnující Zvěrolékař má namále a Zvěrolékař v chomoutu.

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , Práce

All Things Bright and Beautiful , 1973

Kory98
02.02.2020 5 z 5

Jedna \"víkendová\" lahůdka, kterou jsem si dopřála díky Čtenářské výzvě. Mám velice ráda zvířata a odmala jsem se chtěla věnovat práci s nimi. Ale jak se říká člověk míní... Nakonec jsem profesně skončila úplně jinde a svůj sen jsem si splnila alespoň celoživotní láskou ke koním a tím, že jednoho z nich vlastním. Příběhy Jamese Herriota jsem milovala už jako dítě, když jsem si poprvé jeho knihy přečetla, a vždy se k nim po nějaké pauze ráda vracím. Nejen, že dokázal barvitě vylíčit slasti a strasti povolání venkovského veterináře, ale ještě barvitě popsal nádherný kraj a přírodu anglických vřesovišť - Yorkshiru. Musím říct, že mě dokonce kniha dokázala asi třikrát rozesmát, až mi slzy tekly a to se mi již dlouho nestalo. Vím, že to není v reálu žádná legrace, když koza sežere podvlíkačky svého hospodáře, ale spisovatel to popsal tak věrohodně, že jsem se prostě smát musela, a navíc to dobře dopadlo. Mám doma všechny Herriotovy knížky a určitě je doporučuji všem věkovým generacím, myslím, že každý si v nich vybere své.

Lessana
21.11.2019 5 z 5

Myslím, že Herriota ani nemožno hodnotiť inak ako plným počtom :). Ten krásny štýl, humor nútiaci usmievať sa do jedného boku až nahlas smiať, nadhľad, schopnosť urobiť si srandu aj zo seba samého, vykresliť i svoje chyby a občas aj pracovné neúspechy, láska k zvieracím pacientom, obdivné opisy prírody, pokora pred stvorením, božská trpezlivosť s farmármi, neprekonateľný Tristan, krásny pracovný vzťah medzi Jimom a Siegfriedom, nádherný partnerský vzťah medzi Jimom a Helenou... radosť čítať! Vždy a kedykoľvek, všade a kdekoľvek :).

palka452
11.10.2019 5 z 5

Musel to být kouzelný člověk!

Čtenářka73
25.08.2019 5 z 5

Pohodové čtení, pohlazení po duši.

Zdeniczka
10.03.2019 5 z 5

Pohodové a velmi milé čtení. Některé příběhy jsou smutnější, většina z nich ale naštěstí pobaví. Je vtipné číst, čemu všemu je takový mladý venkovský zvěrolékař vystaven. Počínaje svéhlavými zvířaty, přes neotesané venkovany, tehdejší omezené možnosti a objevy, až k alkoholovým zážitkům s těmi vytrénovanějšími (což je asi každý :D). Stojí za to si ji občas přečíst. :)

Janadvorackova
07.03.2019 5 z 5

Někdy si nemůžu pomoci a prostě se začnu nahlas smát. Knihu poslouchám, takže se tlemím u mytí nádobí, když jdu vysypat koš, po cestě do obchodu :).
Je to fakt neskutečně odpočinkové čtivo, ze kterého je ale znát, že odpočinkový rozhodně nebyl život zvěrolékaře :) - v té době. Jenomže on si z ničeho prostě nic nedělá, nic nehrotí. A má výdrž - jako když po dvou litrech domácího vína jede porodit telátko. Když musí poslouchat pindy sousedů, protože za výherce soutěže o domácího mazlíka vyhlásil zlatou rybku syna tamního pána. Ale on prostě netušil, kdo ten kluk je -:))).

Akorát mi příběhy splývají. Nevím, ve kterém díle byla epizodka s krávou, která na sebe nenechala sáhnout, atd :). Nejspíš to ale nevadí.

Radka1911
04.01.2019 5 z 5

Knížky Jamese Herriota mne provázejí celým mým životem a ke všem z nich se postupně ráda vracím pro jejich lidskost, humor, autorovu nesmírnou lásku ke zvířatům.

Zorka
14.11.2018 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, z kterého je cítit láska k profesi - navzdory mnohdy tvrdé realitě spojené s prací veterinárního lékaře. Kniha je psána s lehkostí, vtipem, připomínkou tehdejší praxe a životního stylu yorkshirských farmářů. Je to má první kniha od J. Herriota, pokteré jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy, a uznávám, že jakkoli je milá a zajímavá, v závěru jsem už měla pocit, že je to stále totéž dokola. Takže jedna kniha od tohoto autora prozatím stačí.

Rup
27.02.2018 3 z 5

Jsem zcela znechucen úrovní překladu, jinak bych patrně dal 5*.

Phoenix16.cz
12.02.2018 4 z 5

Další kolekce skvělých příběhů, které potěší.

KAREL6725
29.01.2018 5 z 5

Sázka na jistotu další příběhy pana Herriota a jeho pacientu. Plný počet hvězd.

gordon13
04.11.2017 5 z 5

Perfektní kniha, netřeba nic dodávat, vše bylo řečeno...

Le Chat
13.10.2017 5 z 5

Výborná kniha pro všechny milovníky zvířat.

Kačta
08.10.2017 5 z 5

Skvěle napsaná, odlehčená kniha, dávající pohled na venkovského veterináře. Herriot píše lehce a zároveň tak krásně popisuje, že se při čtení cítím jako bych sama byla na ledových vřesovištích.

gabra03
21.06.2017 5 z 5

Skvostná kniha, která neomrzí ani při opakovaném čtení. Mírná, laskavá... Mám ji moc ráda...

7341
20.06.2017

Jsou to překrásné příběhy tvrdého venkovského života, taky je čtu pořád dokola, když si potřebuju odpočinout. Ale abychom nechválili jen mistrovství Jamese Heriota - velký podíl na čtivosti těchto knih má Paní překladatelka Eva Marxová, děkují jí Jeden díl jsem četla od jiné překladatelky, ale nebylo to ono......
Prosím, máte-li kontakt na paní Marxovou, vyřiďte jí moje pozdravení a díky. Jana Vitešníková

honzia
12.06.2017 5 z 5

Kniha dýchá skvělou atmosférou anglického venkova 30. let. Povídky ze všedního života jednoho zvěrolékaře dokáží na hodiny učarovat a u mě se projevila i závist nad životem hrdiny. Osobně jsem chvílemi litoval,že jsem se nedal na veterinářství, záviděl jsem mu společenský život, lidskost. Krásný počin o obyčejném životě plném trampot, lásky, zábavy.

Magdalena5
20.02.2017 5 z 5

Herriotovy knihy mi nosil manžel před bezmála čtvrtstoletím při mých zdravotních potížích. Vždy mi dodaly radost a sílu a stále se k nim vracím.

Greengrass
30.01.2017 5 z 5

Kromě zážitků ze stájí, chlévů, stodol, ohrad, pastvin a luk máme možnost nahlédnout i do Jamesovy domácnosti s novopečenou paní Herriotovou v čele.
Zábava, nádhera, paráda!
Pět hvězdiček nestačí, panu Herriotovi bych snesla celou hvězdokupu!

Litocha
21.09.2016 4 z 5

U Herriota člověk s jistotou ví, co dostane - takže když je potřeba zahnat chmury, přesně víte, po čem sáhnout (a je skoro jedno, o kterou porci z jeho zážitků a vzpomínek se vlastně jedná, všechny mají stejný účinek).