Když se zvěrolékař ožení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Yorkshire je krajina s drsným podnebím a není zde místo pro změkčilce, tudíž mladý zvěrolékař byl nucen mnohokrát zalehnout pod telící se krávu okolo čtvrté hodiny ranní bez snídaně a pouze v lehké košili...

Omnibus vydání zahrnující Zvěrolékař má namále a Zvěrolékař v chomoutu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22770/kdyz-se-zverolekar-ozeni-22770.jpg 4.8505
Orig. název:

All Things Bright and Beautiful (1973)

Žánr:
Literatura světová, Humor
Vydáno:, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Když se zvěrolékař ožení

Přidat komentář
Radka1911
04. ledna

Knížky Jamese Herriota mne provázejí celým mým životem a ke všem z nich se postupně ráda vracím pro jejich lidskost, humor, autorovu nesmírnou lásku ke zvířatům.

110022
02.12.2018

Další povedená kniha od Jamese Herriota. Za mě opět velká spokojenost.

Zorka
14.11.2018

Příjemné odpočinkové čtení, z kterého je cítit láska k profesi - navzdory mnohdy tvrdé realitě spojené s prací veterinárního lékaře. Kniha je psána s lehkostí, vtipem, připomínkou tehdejší praxe a životního stylu yorkshirských farmářů. Je to má první kniha od J. Herriota, pokteré jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy, a uznávám, že jakkoli je milá a zajímavá, v závěru jsem už měla pocit, že je to stále totéž dokola. Takže jedna kniha od tohoto autora prozatím stačí.

Rup
27.02.2018

Jsem zcela znechucen úrovní překladu, jinak bych patrně dal 5*.

Phoenix16.cz
12.02.2018

Další kolekce skvělých příběhů, které potěší.

KAREL6725
29.01.2018

Sázka na jistotu další příběhy pana Herriota a jeho pacientu. Plný počet hvězd.

gordon13
04.11.2017

Perfektní kniha, netřeba nic dodávat, vše bylo řečeno...

Le Chat
13.10.2017

Výborná kniha pro všechny milovníky zvířat.

Kačta
08.10.2017

Skvěle napsaná, odlehčená kniha, dávající pohled na venkovského veterináře. Herriot píše lehce a zároveň tak krásně popisuje, že se při čtení cítím jako bych sama byla na ledových vřesovištích.

gabra03
21.06.2017

Skvostná kniha, která neomrzí ani při opakovaném čtení. Mírná, laskavá... Mám ji moc ráda...

7341
20.06.2017

Jsou to překrásné příběhy tvrdého venkovského života, taky je čtu pořád dokola, když si potřebuju odpočinout. Ale abychom nechválili jen mistrovství Jamese Heriota - velký podíl na čtivosti těchto knih má Paní překladatelka Eva Marxová, děkují jí Jeden díl jsem četla od jiné překladatelky, ale nebylo to ono......
Prosím, máte-li kontakt na paní Marxovou, vyřiďte jí moje pozdravení a díky. Jana Vitešníková

honzia
12.06.2017

Kniha dýchá skvělou atmosférou anglického venkova 30. let. Povídky ze všedního života jednoho zvěrolékaře dokáží na hodiny učarovat a u mě se projevila i závist nad životem hrdiny. Osobně jsem chvílemi litoval,že jsem se nedal na veterinářství, záviděl jsem mu společenský život, lidskost. Krásný počin o obyčejném životě plném trampot, lásky, zábavy.

Magdalena5
20.02.2017

Herriotovy knihy mi nosil manžel před bezmála čtvrtstoletím při mých zdravotních potížích. Vždy mi dodaly radost a sílu a stále se k nim vracím.

Greengrass
30.01.2017

Kromě zážitků ze stájí, chlévů, stodol, ohrad, pastvin a luk máme možnost nahlédnout i do Jamesovy domácnosti s novopečenou paní Herriotovou v čele.
Zábava, nádhera, paráda!
Pět hvězdiček nestačí, panu Herriotovi bych snesla celou hvězdokupu!

Litocha
21.09.2016

U Herriota člověk s jistotou ví, co dostane - takže když je potřeba zahnat chmury, přesně víte, po čem sáhnout (a je skoro jedno, o kterou porci z jeho zážitků a vzpomínek se vlastně jedná, všechny mají stejný účinek).

SONP
26.07.2016

Zvířátka má každý rád a náhled do práce jiného také vždycky potěší. Herriotova série ale přináší něco víc, než jen historky o psech, porodních provazech, kočkách, kalciu, krávách, době bez penicilinu a jehňátku Herbertovi s jeho ocáskem. Je to sonda do anglického venkova 30. let minulého století s těmi všemi vřesovišti, zídkami, rozbitými úvozy a s jeho rázovitými, povětšinou červenolícími a z fajfky mocně bafajícími obyvateli. Autor měl tohle všechno sakra rád a tak má čtenář pocit, že se kniha odehrává v ráji, kde je všechno ještě v pořádku, lidé žijí takřka v dokonalé harmonii a největším zloduchem je schvácenost kopyt a záludná brucelóza. V dnešní přetechnizované, uspěchané a záludné době je to vskutku balzám na duši. 99%

Eremites
25.04.2016

Nádherný výlet do jiného času, do jiné země, ale do hloubky srdce a duše, která je vlastní všem vnímavých lidem. Nesmírně mne potěšilo, že i moje děti, žijící v dnešním, natolik odlišném, světě se mnou nadšeně četly tyto dojemné a lidské příběhy, sdílely radost i smutek z těch nádherných příběhů a dokázaly vnímat poezii krajiny, kterou nemohly vidět.

Mercatino
18.01.2016

Ty povídky jsou jako závany radosti, drobky smutku, kapky moudrosti, pohlazení lásky, laskavé sebeironie a možná, možná, že jsou i cestou k lidskému štěstí, které se skrýva v těch nejobyčejnějších věcech každodenního života A o těch nejobyčejnějších i obyčejných věcech neumí psát nikdo lépe než pan Herriot

ajla5
27.12.2015

Skvělá kniha.

kalache
01.12.2015

...tyhle knížky léči chmury a měly by se předepisovat jako lék proti depresi v ordinacích psychologů...

woodward
22.11.2015

V téhle knize mě jako překladatele zaujala hned první historka o farmáři, který každou sobotu vyrazí do hospody a když se po zavíračce vrátí domů, sedne si v kuchyni, nasává lahváče a zpívá až do rána. Herriot vypráví jak k němu jednou přijel v noci ze soboty na neděli podívat se na nemocnou ovci, už na dvoře uslyšel jeho hulákání a když mu ten strejc přišel otevřít, "informoval" ho z plna hrdla, že KOMU VÁŠEŇ V SRDCI HÁRÁ, TOMU NENÍ POMOCI! Četl jsem i originál, kde samozřejmě dotyčný vožbrunda zpívá nějakou anglickou nebo skotskou odrhovačku, ale musel jsem dát za pravdu paní Marxové, že zvolila českou píseň. Úkolem překladatele je zprostředkovat čtenáři především autentický dojem. V tomto případě by nějaký trapný překlad veršů o modrých skotských zvoncích prostě nebyl dost "úderný", zato když se kořalovi vloží do úst halekačka o hučící Niagaře, člověk ho nejenom vidí, ale dokonce i cítí, jak z něj táhne pivo. A je úplně jedno, že se jmenuje Harold Ingleby a je to Angličan z Yorkshiru.

Lenny33
25.07.2015

Další úžasná kniha od pana J. Herriota. Pohladí po duši, občas rozesměje, občas rozesmutní a hlavně vyvolá neskonalý obdiv. 4,5*

marli58
16.03.2015

Příjemné čtení - poetické popisy anglického venkova, zajímavé čtení - léčení zvířat v 30.letech minulého století s minimem účinných léků a z toho vyplývající bezmoc,ale jindy zase radost,když se léčba podaří, vztahy mezi lidmi, mezi lidmi a zvířaty - pěkné...

cibulka 8
13.07.2014

Knihy Jamese Herriota nejsou jenom o zvířatech, ale především o lidech. Autor píše s láskou i o těch, kteří ho vytáhnou v noci z postele nebo jsou nepříjemní. Z knihy na vás dýchne sounáležitost s přírodou a chuť pomáhat všem tvorům, ať už dvou nebo čtyřnohým.

lacinovajanulka
31.03.2013

Vynikajici kniha, jako kazda od pana Herriota!

kattyV
11.03.2013

Zvláštní, když jsem knihy kdysi četla, chtěla jsem se pod jejich vlivem stát veterinářkou. Dneska se spíše divím, že mne to neodradilo. I když předpokládám, že dnešní veterinář nemá život zdaleka tak drsný, ale možná ani tak kouzelně pestrý.

bh69
10.08.2012

krásná knížka - humor, pohoda, ze života, skvěle se čte ...

maryzka
07.05.2012

byla to první kniha, kterou jsem přečetla a lituji toho že jsem si nekoupila knihy, které od něho vyšli

bookcase
25.08.2011

Klasika klasická - milé, hřejivé, humorné, laskavé...kdo četl, ví, kdo ne - stačí otevřít knihu a nechat se přenést do staré dobré Anglie.

Lenka142

autor má dar nejen prožít s úsměvem svůj život se vším všudy ale ještě o tom vyprávět způsobem, který rozesměje i ostatní