Když se zvěrolékař ožení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Yorkshire je krajina s drsným podnebím a není zde místo pro změkčilce, tudíž mladý zvěrolékař byl nucen mnohokrát zalehnout pod telící se krávu okolo čtvrté hodiny ranní bez snídaně a pouze v lehké košili...

Omnibus vydání zahrnující Zvěrolékař má namále a Zvěrolékař v chomoutu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22770/kdyz-se-zverolekar-ozeni-22770.jpg 4.8575
Žánr
Literatura světová, Humor
Vydáno, Práce
Orig. název

All Things Bright and Beautiful, 1973

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Když se zvěrolékař ožení

Přidat komentář
willy9203
22. září

Toto je dobrá knížka na odpočinek. Jemný humor a příjemná atmosféra pohladí na duši.

lenyleny
10. května

Jsou knížky ke kterým se vracíte i několikrát. Pro mne jsou to všechny knihy od pana Herriota. Tak třeba tuto jsem četla několikrát a nikdy mne neomrzí a vždy najdu něco "nového",čeho jsem si při předešlých přečtení tak detailně nevšimla. Zde mne zaujala jedna věta
" Je důležité vědět, že toto je náš jediný a neopakovatelný život a že je na nás, abychom ho přijímali statečně a úsměvně." Tak to dělám a proto se vracím k těmto knihám.
Přímočaré a laskavě jednoduché vyprávění je prostě balzámem na duši.


KatkaB77
21. dubna

Tohle byla moje první knížka od Herriota. Jsou v ní milé lidské příběhy z veterinárního prostředí drsné části Anglie. Za mne výborné pohodové čtení. Můžu jen doporučit. Veterinář vede nevšední život, nenechá se ničím vyvést z míry. Nejvíc mě ale dostávaly části, kdy toho dost vypije a pak nekompromisně sedne za volant. V té době a v té části země to asi bylo naprosto normální. Jinak odborník a pomáhal všem zvířatům, jak jen mohl, opravdu úžasný lidský příběh.

Sandalkar
07. dubna

Další díl vyprávění o slastech a strastech života venkovského zvěrolékaře minulého století. Je zajímavé uvědomit si rozdíly, ať už v možnostech péče o zvířata tehdy a dnes, tak to, že po návštěvě hospody a několika pivech bylo normální usednout za volant.

... zdálo se mi, že něco navždycky ztrácím. Přál bych si, abych už tehdy věděl, že to není konec všeho. Přál bych si, abych už tehdy věděl, že to je teprve začátek.

katy238
18. března

Vyprávění vesnického veterináře z první poloviny dvacátého století neomrzí a dokáže pobavit i v jiné době. Problémy čtyřnohých pacientů i jejich majitelů jsou stále stejné nebo velmi podobné a pohlazení po duši v podobě dobrých konců je potřeba stále. A když to dobře neskončí... Važme si každého dne s našimi chlupatými i nechlupatými trapiteli a nejen s nimi. Nadčasové čtení.

michaela2173
11. března

Na knihách Jamese Herriota jsem vyrůstala a dodnes se k nim ráda vracím. Herriot dokázal popsat těžký život zvěrolékaře s takovým humorem, že si při čtení jeho knih jeden vždycky krásně odpočine, pobaví se.

Szekynka
10. března

Pro holčičku, která chtěla být kdysi veterinářkou asi není lepší knížka ♥♥♥. Tuhle knihu jsem četla na doporučení a jsem za to fakt ráda. Normálně bych se k takové četbě asi nedostala, ale byla jsem z ní unešená. Některé příběhy mi vehnaly slzy do očí, některé pro změnu vyčarovaly úsměv na rtech. Stávalo se mi, že sem se nad stránkami smála tak moc až sem brečela, naprosto geniálně napsaný. Opravdu krásná knížka plná lásky ke zvířatům, přírodě a k životu. Nikdy se mi nestalo, že bych nějakou kapitolu četla víckrát, ale tady ano. Třeba tu o tom jak chlapík zmastil každý název, jak hlásil že jeho zvíře má semolínu a Harriot: "Aha vy myslíte salmonelózu“ :D nebo tu jak šel značně ovíněný odrodit telátko :D:D. Opakovaně knížky nečtu, ale u téhle bych řekla, že se to stane.

esfinge
18. února

Knížku už jsem četla potřetí, strašně ráda se k ní vracím (i k ostatním dílům). Vždy je jistota, ze se nahlas zasmeji a tak jako vnitřně odpočinu od všech thrillerů, co ráda čtu. Příběhy Jamese Herriora jsou nádherné, plné lásky ke zvířatům, k lidem, k přírodě...

1

Doporučujeme

Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě
Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě
Literární poklesky
Literární poklesky
Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
Co jsem to proboha udělal?
Co jsem to proboha udělal?