Když se introvertka vdá

Když se introvertka vdá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449336/bmid_kdyz-se-introvertka-vda-yvD-449336.png 4 282 70

Naše známá introvertka se vdala. Jak se jí daří zvládat soužití s blízkým člověkem? Co když je ten blízký až moc blízko? Pokračování komiksových memoárů Debbie Tung odhaluje, jak se introverti dokážou popasovat s tím, že do jejich bubliny vstoupí někdo druhý, ačkoli si ho sami vybrali a mají ho moc rádi. Deborah „Debbie“ Tung je ilustrátorkou a tvůrkyní komiksů. Její komiksy vycházejí z každodenního života a z její lásky k čaji a knihám.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro ženy
Vydáno: , Portál

Happily Ever After & Everything In Between , 2020

Fortuna7
11.05.2021 4 z 5

Pokračování milého komiksu o introvertce se mi líbilo ještě víc než první díl. Moc se mi líbí autorčina styl kresby a jsem zvědavá na další její knihy.

lenkaabooks
20.04.2021 4 z 5

Moc milý komiks, dva zaláskovaní při běžných činnostech a taky jen tak spolu s hrnkem čaje. A nemusíte být ani introvert aby jste se v malých příbězích našli.

JointlieKat94
31.03.2021 5 z 5

Tohle prostě nelze nemilovat. Ačkoliv nejsem vdaná, mám přítele, který je jako můj manžel. Vypadá to u nás naprosto stejně. Miluju tuhle introvertní ilustrátorku, která snad zná celý můj život.

Miluju ty ilustrace. Mohla bych to prohlížet každý den, každou její knihu a najdu se ve většině. Je to skvělé!

lanaquila
30.03.2021 3 z 5

Upřímně si myslím, že mnoho věcí se děje u plno párů. A to nemusí být úplný introverti :) A nebo jsem právě zjistila, že jsem introvert, i když si celý život myslím, že ne :D
Bylo to fajn odpočinkové čtení, ale z referencí jsem čekala trochu víc. Každopádně introvertku v hlučném světě si pořídím už jen ze zvědavosti, protože má ještě lepší reference.

Akléda_
19.03.2021 4 z 5

Další boží knížka od jedné z mých oblíbených ilustrátorek. Když se introvertka vdá bylo opět boží, bavily mě kresby i jednotlivě vyobrazené situace. Předchozí knížka se mi líbila o něco více, přeci jen nejsem vdaná a v Introvertka v hlučném světě jsem se viděla víc.

alnahu
16.03.2021 5 z 5

Tentokrát jsem sáhla po odpočinkové knize a vrátila se do světa introvertů- kde i já se cítím dobře. Tento komiks nám představí ,jak se dokáže introvertka popasovat s manželstvím-vše dopadne dobře ,protože teď již její manžel Jason dokáže uvařit naprosto skvělé čaje.
Děkuju. Za co? Za to ,že jsi.

klaraj093
10.03.2021 4 z 5

Zajímalo mě jak je kniha pojatá, jak vypadá svět introvertů.. Komiks byl vtipný a hezky zpracovaný..Stejně jako první díl.

verka5083
02.03.2021 4 z 5

Trochu mě zajímal život introverta. A na základě toho jsem se rozhodla si knihu přečíst. Trochu jsem byla překvapená, jak introverti žijí. Každopádně jsem se od knihy dozvěděla i o jiném způsobu života a jsem ráda.

Varjohukka
12.02.2021 5 z 5

Komiksové knihy Debbie Tung patří k mým nejoblíbenějším a ráda se k nim často vracím. Ani tahle není výjimkou. Opět jsem se našla na každé druhé stránce.

Sabča92
03.02.2021 5 z 5

Při čtení tohoto komiksu jsem měla pocit, jako kdyby někdo zmapoval můj život a použil ho jako předlohu. Opravdu povedené, zábavné a pravdivé. Moc doporučuji všem, kteří žijí nějaký ten pátek v páru, určtě se v tom najdete. Doporučuji

knihovnička007
24.01.2021 4 z 5

Moc příjemné, rychle a odpočinkové čtení. Myslím, že každý knihomol se v něm několikrát poznal, jako já :)
Debbie to hezky vystihla a já se opravdu pobavila.

MagdaFish
23.01.2021 5 z 5

Debbie Tung nás pozvala do další kapitolky svého života a opět se jí to povedlo na jedničku! Není to žádný hlubokomyslný nebo nervy drásající příběh, ale obyčejné vyprávění o jednom spokojeném manželství. A to myslím bohatě stačí. :-)

gorja
07.01.2021 5 z 5

Velmi příjemný komiks, u kterého jsem se i zasmála...

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Po tomto komiksu jsem musela ihned v naší knihovně sáhnout, protože se řadím mezi velké introverty a cokoliv co se týká toho tématu mě velice zajímá. A byla jsem velice příjemně překvapena.
__
Komiks jsem měla přečtený za cca necelou hodinu, protože se jednalo o opravdu oddechovou záležitost pro dlouhou chvíli na zlepšení nálady. Komiks byl doopravdy hezky udělaný po grafické stránce , vyskytovaly se zde moc hezké, roztomilé a vtipné obrázky . Příběh znázorňoval vtipné situace , které se stávají páru skládající se z introvertů , u jednotlivých situací jsem se zasmála a v některých jsem se také viděla. Autorka zde poukazuje na situace, které mohou potkat introverta v blízkém vztahu k někomu a jaké to pro introverta je pustit si někoho blíže k tělu. Situace jsou v knize popsány velice hezky a vtipně,je to takové rychlovka pro zlepšení nálady a zasmání se a zároveň zamyšlení se nad životem a strastmi introvertů.
__
Pokud chcete nějakou rychlovku, u které se zasmějete a přijdete na jiné myšlenky, tak Vám tuto jednohubku doporučuji.

Anie94
04.01.2021 4 z 5

Knížky od Debbie jsou všechny moc milé a odrážejí realitu všedních dní nás introvertů. Knížku jsem dostala k vánocům od mého manžela, že prý se to hodí k situaci, že už jsem pět měsíců vdaná. Knížka se mi líbila, bylo to moc milé čtení, s pár situacemi, kdy jsem se v tom našla, jako už kolikrát ve všech jejích knížkách.

Knížka je plná milých ilustrací, které nejsou přeslazené, místy možná i až moc idylické, což jak všechny vdané paní vědí, že nejhorší je asi první rok manželství. Z knížky je ovšem vidět, že autorka zachytila šťastné období svého života a to i přesto, že manželství není vždy snadné. Líbilo se mi tohle možná o trošku více, než introvertka v hlučném světě, která byla o trošku temnější než tento díl.

Rozhodně bych jí ráda doporučila nejen všem novomanželům, ale i všem introvertům, milovníkům komiksů, a prostě všem lidem na zemi.

Damonka12
03.01.2021 5 z 5

Tento komiks je úžasný, miluji ty kresby a tu jejich realitu.

jannik
02.01.2021 5 z 5

Naprosto dokonale zabavny komiks. Mam pocit, ze neni o Debbie, ale o me a mem manzelovi. Urcite se k nemu budu jeste nekolikrat vracet, takze si oprqvdu zaslouzi misto v me knihovne.

Safienka
28.12.2020 4 z 5

Pěkné, hodně idylické a řekla bych, že o tu hvězdičku slabší než první díl. Jsem zvědavá na třetí díl :)

MartinaF
13.12.2020 4 z 5

Taky bych chtěla mít takové idylické manželství jako má komiksová hrdinka - chápajícího manžela, sounáležitost, podobnost, nehádání se. Nevzpomínám si, že by moje manželství bylo na začátku takové.

Ale jako proč ne, občas je potřeba si odpočinout od reality.

Celkově slabší 4 hvězdičky.

martinstefko
12.12.2020 2 z 5

Přiznám sem nemám moc rád díla, kde je všechno přehnaně pozitivní. A jasně, postavě v knize "Když se introvertka vdá" se sem tam nechce stávat, nestíhá termíny, má blbou náladu, něco ji trápí. ale jinak je život postavy vlastně pohodička, kde rozhodnutí mezi tím, jestli si koupit jídlo, nebo knihu, je vždycky jasně dané. Toho pozitivního je na mě v komiksu "Když se introvertka vdá" až moc. Nevadilo by, prostě se autorka dívá na svět hezky, to je milé, jenže komiks sám o sobě není ani moc vtipný, že bych se alespoň zasmál, pokud už mě tolik nefascinuje ona milost stripů. Pokud někomu stačí, že se na několik desítek minut odebere do světa, kde j všechno v pořádku a problémy vlastně neexistují, myslím, že mu mohu komiks "Když se introvertka vdá" doporučit. Víc ale čtenář skutečně nedostane. Jen milé dílo autorky, která jako kdyby se ani nikdy nedovedla naštvat, respektive nedovedla tohle přenést na své postavy.

partnerské vztahy manželství každodenní život

Debbie Tung (p)
anglická, 1990
2019  88%Ze života knihomolky
2019  91%Introvertka v hlučném světě
2020  85%Když se introvertka vdá
2023  92%Introvertka chodí na terapii

Kniha Když se introvertka vdá je v