Když se introvertka vdá

Když se introvertka vdá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449336/bmid_kdyz-se-introvertka-vda-yvD-449336.png 4 282 70

Naše známá introvertka se vdala. Jak se jí daří zvládat soužití s blízkým člověkem? Co když je ten blízký až moc blízko? Pokračování komiksových memoárů Debbie Tung odhaluje, jak se introverti dokážou popasovat s tím, že do jejich bubliny vstoupí někdo druhý, ačkoli si ho sami vybrali a mají ho moc rádi. Deborah „Debbie“ Tung je ilustrátorkou a tvůrkyní komiksů. Její komiksy vycházejí z každodenního života a z její lásky k čaji a knihám.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro ženy
Vydáno: , Portál

Happily Ever After & Everything In Between , 2020

blackoutzuzi
13.05.2022 3 z 5

Oproti předchozím knihám autorky se mi tato líbila o něco méně. Ne že by mě nebavila, ale těch situací, které by mě rozesmály nebo ve kterých bych se našla, bylo o dost méně a vcelku se opakovaly..

Čand@
13.05.2022 4 z 5

Keby ma náhodou niekto pozoroval pri prezeraní tohto komiksu, musel by si myslieť, že asi nemám všetkých päť pohromade :). Pozdvihnutému obočiu a prihlúplym úsmevom sa tu však nedá zabrániť. Také roztomilé vtípky, niečo ako videá so šteniatkami či mačiatkami :)). Bavila som sa. Aké pekné je, keď vás má niekto rád takého, aký ste.

Kate18
23.04.2022 4 z 5

Další nálož komiksů ze života introvertky, i tentokrát jsem se v mnoha situací našla.

knihomolka27
05.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Milé a příjemné počteníčko...místy sladší než reklama na čokoládu Merci....kéž by byl život v páru jen z půlky takový. Ve skutečnosti si myslím, že těch rozepří ve vztahu mezi introvertním a extrovertním partnerem musí být daleko víc...a né vždy člověk dosáhne oné harmonie jako je v této knize. Ale co já vím...pro mě jsou vztahy jeden velký strašák, takže si jenom představit jak někoho varuju, že dneska prdím víc než obvykle...no představit si to je pro mě těžší než představa, že jednoho dne slezu sama bez pomoci Mont Blanc...pro ty co nevědí, jestli se něčeho bojím...tak jsou to výšky. Chci tim říct, že introvertce v této knize závidím, i když to člověk jako já nerad přiznává...kdo by nechtěl zažít ty roztomiloučké chvilky s někým kdo s vámi chce trávit čas, před kterým můžete chodit po domě jako bezdomovec a on vám na to nic neřekne...jenže i přesto, že možná, že jistá moje část to chce...tak to neznamená, že je to něco pro mě...vztahy, nejsou nutností ...jsou naší volbou. A žít se dá i bez nich...možná, že pro někoho je nejlepším partnerem v životě nezávislost nebo on sám. A jakkoli to možná zní sobecky nebo nepravděpodobně, tak tomu věřím...to jen, že člověk nemusí být při čtení této knihy smutný, že jeho vztah takhle nevypadá, nebo že žádného přítele nebo přítelkyni nemá....pokud to nevadí vám, že nejste ve vztahu...tak komu jinému by to pak mělo vadit? Hold né všichni jsou na vztahy a je introvert a introvert. Jedna věc je nalhávat si, že vám vztah nechybí a druhá když to tak skutečně cítíte...vztahy jsou těžké, ale jen ty za, které vám stojí za to bojovat stojí za to. Takže neudržujte vztahy s tím kým nechcete, nepřemáhejte se, jen protože to po vás chtějí druzí, a nestydte se za to, že nesplnujete to co se od vás očekává.

...
Na závěr chci říct, že knihy této autorky vždycky vedou k nějakému tomu zamyšlení. Tak se prosím nezlobte, že tady trochu laicky filozofuju, nebo si vylévám své ,,srdíčko" obzvlášt mi knihomolové a introverti víme jaké to je....být knihomolem a introvertem. A i přesto, že to první je vaše vášen i prokletí vaší peněženky zároven a to druhé je kapitola sama pro sebe...tak bych neměnila. Dál jsem hrdnou introvertkou a vášnivou knihomolkou...bez ohledu na to ..kolik dalších hladovek(protože upřednostním peníze za knížky než za jídlo) mě to bude stát, a kolika dalšími myšlenkami o tom jestli nemám být jiná se budu ještě trýznit...důležitý je, že jako každý mají i introverti své pochybovačné dny, pověstná introvertní nerozhodnost....ve výsledku jde ale především o to, že i přes to všechno je být introvertem vlastně ok...lidi jsme tak důležití, že o nás píšou i knížky :)

...
Pokud jste se prokousali až sem...tak vám chci jen říct, že předešlé dvě knihy mi sedly přeci jen o něco víc...prostě s víc věcmi jsem se dokázala ztotožnit, a přišly mi i lépe propracované a nápadité.

Manifest blech
19.02.2022 5 z 5

Bomba pokračuje a těším se na další. Úžasný komiks.

alishek
10.02.2022 4 z 5

Milá knížka, co se dá přečíst během chvilky u čaje, místy se člověk usměje, ale není potřeba se k ní vracet.

Karoley
30.01.2022 5 z 5

Introvertka Debbie se vdala a s humorem sobě vlastním nám dává nahlédnout do prvních let manželství s Jasonem. Přijemné počtení, mám chuť si uvařit hrnek čaje a schoulit se pod deku ;)

luckomar
03.01.2022 5 z 5

Vdaná introvertka mě bavila víc než Introvertka v hlučném světě... Viděla jsem v tom sebe a manžela na každé stránce :-D

Ágnes007
21.12.2021 3 z 5

Pěkná a milá kniha. Osobně se mi více líbila Introvertka v hlučném světě.
Po knize Ze života knihomolky je u mě „vdaná“ introvertka až na třetím místě.

rarášek
02.12.2021 4 z 5

Sice nemám ani přítele a ani manžela, ale stejně jsem se dokázala vážně pobavit. :)

keny
31.10.2021 4 z 5

Jsem introvert, mám manžela extroverta, ráda čtu o někom, kde podobně myslí, cítí, prožívá...Že v tom nejsem sama...

Jarka_rybář
21.10.2021 5 z 5

Tak tenhle dl mne dojal i pobavil. Připadal mi trochu jako návod na použití mně.:-D

Madi
02.09.2021 2 z 5

OK, milujete se...ale proč o tom dělat celou knížku??? Autorka měla nechat udělat 1 kus a ten dát manželovi k výročí.

sgjoli
14.08.2021 3 z 5

Abych se přiznala, předchozí autorčiny komiksové knihy z introvertního a knihomolského života mne bavily o něco víc. Nemůžu říct, že by tahle kniha byla vysloveně nudná - našla jsem tu řadu stripů, které mne pobavily, u kterých jsem se pousmála, se kterými jsem se ztotožnila. Ale v těch předchozích knihách jsem to prostě cítila a prožívala o dost silněji než tady.
Nechci tvrdit, že autorčiny zážitky z jejího života, které tu kreslí, jsou tím pádem špatné nebo horší než moje životní zážitky - to určitě nejsou. Ale faktem je, že já si s některými situacemi úplně ztotožnit nedovedla (byť jsem introvertka a knihomolka každým coulem, očividně i tak některé věci prožívám trochu jinak, no...)
Každopádně musím říct, že autorčin vcelku minimalistický styl s použitím jen černé a bílé barvy mne baví a sedí mi. :-)
Myslím, že tak 3 hvězdy jsou na místě... :)

gargamelka
01.08.2021 5 z 5

Čtecí rychlovka ze života. Milý vztah mezi partnery, radost pohledět.

ivzu77
07.07.2021 4 z 5

Vtipné a pravdivé. Kniha plná ilustrací a hlášek z manželského života.
Za mne nádherné vyjádření jejího krásného vztahu k manželovi, knihám a čaji.

madlenka3189
04.07.2021 5 z 5

Kniha se mi oproti předešlé zdá slabší, ale zase je více osobnější a přijde mi to jako krásné vyjádření lásky k manželovi. Čekala jsem spíše situace, kde je pro introverta těžké sžít se s někým jiným, ale ono je to přesně naopak! Je to kniha o dokonalém manželství pro introverta a já se u čtení celou dobu rozplývala. Prostě komiks co zahřeje u srdíčka (:

dlabikk
16.06.2021 4 z 5

Jak já jí rozumím :o) Výborné a tak pravdivé.

WomanInLove
25.05.2021 5 z 5

Asi to je věkem, ale zdá se mi lepší a zajímavější než Introvertka v hlučném světě, od té jsem se místy odtrhávala...

Alma-Nacida
12.05.2021 3 z 5

Stejné hodnocení a podobné dojmy, jako z prvního dílu. Minule jsem toužila zvědět, jak se introvertka seznámila s manželem, to jsem se nedozvěděla - a vlastně ani nic jiného jsem se nedozvěděla. :) Bylo to pozitivně laděné, líbí se mi styl kresby, neurazilo ani neuchvátilo.

partnerské vztahy manželství každodenní život

Debbie Tung (p)
anglická, 1990
2019  88%Ze života knihomolky
2019  91%Introvertka v hlučném světě
2020  85%Když se introvertka vdá
2023  92%Introvertka chodí na terapii

Kniha Když se introvertka vdá je v