Kdybys mě teď viděla

Kdybys mě teď viděla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4013/bmid_kdybys-me-ted-videla-FJx-4013.jpg 4 286 89

Všechno v životě designérky Elizabeth Eganové má své pevné místo od hrníčků na kávu v nablýskané kuchyni až po vzorníky a kelímky s barvou v pracovně. Má pocit, že díky dokonalému pořádku a pečlivosti se jí daří držet svůj život pod kontrolou a vyhýbat se trápení a bolesti, kterou zažila v minulosti. Snaží se naplno věnovat práci a přitom být matkou svému adoptovanému šestiletému synovci Lukovi, takže jí už nezbývá čas na nic jiného na omyly, ale ani na nějaké příjemné povyražení. Až do okamžiku, kdy do Lukova i jejího života vstoupí záhadný, bezstarostný a spontánní Ivan. Luke tvrdí, že je to jeho neviditelný přítel, Elizabeth považuje pohledného muže za otce Lukova kamaráda Sama. Ivan obrátí život usedlé Elizabeth Eganové naruby a postupně jí pomáhá bořit všechny zdi, kterými se obehnala ze strachu z dalšího zklamání. Díky němu se pohledná, schopná a pedanticky pořádkumilovná žena odhodlá udělat pořádek i ve své minulosti a odhalit tajemství, které za sebou vleče jako těžkou kouli už od dětských let. Díky Ivanovi se učí, že všechno zlé je pro něco dobré, a plní si sny, které jí jako dítěti nikdo nesplnil. A její dosud jednotvárný život začíná rozkvétat a vstupují do něj city, které si Elizabeth dávno zakázala.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

If you could see me now , 2005

hrubik
24.05.2015 4 z 5

Krásná knížka, zajímavý námět na přemýšlení. Hvězdu dolů dávám za to, že se knížka docela vlekla a místy byla zdlouhavá. Konec byl ale opravdu povedený.

jana1306
22.05.2015 5 z 5

Právě dočtena a moc se mi líbila. Začetla jsem se od první stránky a nedovedla jsem přestat. Dojemný příběh, který v člověku probouzí zapomenuté dítě a předává skryté ponaučení. Ivan by se mi taky líbil ;) Už se těším na další knihu od C.A. Doufám, že už nebudu tolik brečet, jako u této ;) Opravdu na mě moc zapůsobila.

Iwíček
09.03.2015 5 z 5

adelaska, musím s Tebou souhlasit, také mě moc dojala a líbila se mi :)

adelaska
08.03.2015 5 z 5

Brečela jsem u spousty knih, ale tato mi teda dala vážně zabrat... Brečet jsem začala už asi cca 100 stran před koncem. Byl to nesmírně dojemný a velice originální příběh. Byla prostě kouzelná. Kniha bude i zfilmovaná a já se toho nemůžu dočkat.
Doporučuji knihu přečíst každému, koho anotace zaujala.

"Občas přede mě dokonce položí jenom prázdný talíř a před mými nejlepšími přáteli prohlásí, že neviditelní lidé jedí neviditelné jídlo. Prosím vás, cožpak neviditelný vítr ohýbá neviditelné stromy?"

Paja85
07.03.2015 5 z 5

Knížku jsem si půjčila bez předchozí recenze, jen tak náhoda, po přečtení knihy s Láskou Rosie, která mě vlastně moc neoslovila. Veděla jsem ale, že je to autorka P.S.miluji tě, takže jsem si knihu půjčila. Moooc se mi líbila, jedna z takových těch krásných knížek, co pohladí.

JanaDor
02.03.2015 5 z 5

Velmi krásný a dojemný příběh o ženě, která v dětství prožila trauma, neví přesně z čeho, ale je nešťastná.
V této knize neviditelní přátelé opravdu existují a vyprávějí nám o svém poslání, o svém světě. Moc mě ta myšlenka nadchla. Autorka umí vyprávět. Stvořila příběh, který jsem hltala. A věřte, nezaskočilo mi. Bez překážek dokázala úžasně vykreslit hlavní postavy. Věnuje se nejvíce jim a okolním dějem doplňuje vykreslení hrdinů.
Je to nádherný příběh plny citu, pochopení a přátelství. Velmi se mi líbil a ze srdce doporučuji.

Kačík
02.03.2015 5 z 5

Zajímavé téma,rozhodně stojí za přečtení.

efcaa
04.10.2014 5 z 5

Dojemná, laskavá kniha. Velmi doporučuji. Přečteno na jeden zátah.

LenZa28
19.08.2014 5 z 5

Vtipné, moudré, laskavé... Krásné! Mám ráda Ceceliiny dialogy, je opravdu vtipná a Ivana bych si přála taky:-) uryvek francouzského detektiva jsem četla několikrát po sobě a velmi se nasmála.

DannyBlakely
09.02.2014 4 z 5

Je to asi 3 minuty, co jsem ji dočetla a na konci i pár slziček ukáplo.. :-) Brala jsem to jako oddechovku oproti tomu, co běžně čtu, ale nakonec jsem víc, než nadšená. Autorka měla nádherný a neotřelý nápad, který na 100% využila. Knížka se čte sama a kdybych nemusela jít spát, přečtu ji na jeden zátah! :-)

DarkFireflies
20.01.2014 2 z 5

Upřímně, tahle kniha mi přišla trochu slabší, než ostatní díla této autorky.
Nápad se mi líbil, ale to rozpracování ve mě vyvolává rozporuplné pocity... Postavy knihy jsem si nijak zvlášť neoblíbila, a vzhledem k tomu, že se v knize téměř nic nedělo, příběh se hodně táhl.
Každopádně, je to celkem milá kniha u které si člověk odpočine a "vypne." :)

H.O.
04.11.2013

Velmi zvláštní (tím vůbec nemyslím blbá:-)) a úžasně čtivá knížka, při které jsem se několikrát hluboce zamyslela nad větami, které napsala...... - stejně jako její Dárek......v ostatních jejích titulech budu ještě pokračovat, Cecelia je FAKT dobrá baba:-))

Charley
20.10.2013 5 z 5

Hrozně moc příjemné čtení. Člověk se neuvěřitelně odreaguje. I když jsou tam probírána témata, která nepatří mezi nejšťastnější, přesto se autorce povedlo, že si to vlastně ani neuvědomujeme. Potěšila mě :)

Marbulka
08.10.2013 5 z 5

Krásný příběh, krásný smutný konec.

smaille
05.08.2013 3 z 5

Pohádka se smutným, ale dojemným koncem.. mám rozporuplné pocity, veledílo, které by mě naprosto ohromilo, to není, ale na druhou stranu, to bylo hezké čtení, u kterého si člověk odpočine

pecka02
07.06.2013 3 z 5

Místy vtipné, místy smutné, ale pořád tak nějak laskavé. Pravda, čekala jsem něco více realističtějšího než neviditelného přítele a v jednu chvíli jsem dokonce knihu odložila, ale nakonec jsem dočetla a musím konstatovat, že některým lidem (včetně mě) by se takový Ivan někdy hodil :) Kniha na hlavní hrdince ukazuje jak jsou někdy bariéry, které si kolem sebe lidé staví, zbytečné, jak často sami neví, proč je vůbec mají a taky jak málo stačí k tomu je prolomit :)

kneslova
27.05.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha, přečteno na jeden zátah

Alisce
23.05.2013 5 z 5

Nevěděla jsem, že kniha bude o nějakém neviditelném příteli, ale po přečtení pár stránek se mi ten příběh opravdu zalíbil. Kniha se velmi povedla. Je to krásný únik z reálného světa.

Mirul
30.03.2013

Nemohu říct, že mne kniha zaujala už od první strany, ale o pár stránek dál jsem ze do knihy tak začetla, že jsem ji už nedala z ruky. Jedna z mála knih o které mohu říct, že se k ní určitě jednou vrátím.

kuti
21.06.2012 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak jsem byla trochu zklamaná. Chtěla jsem opravdový příběh ze života a ne pohádku s neviditelnými postavami. Ale v průběhu čtení mě to děsně chytlo. Nejen samotný příběh a milostná zápletka. Ale spousta hlubších myšlenek, které nám zprostředkovávali neviditelní přátelé. Takže fajn kniha. Na konci jsem měla pocit, že mi dala víc, než by mi dal ten obyčejný román, který jsem před otevřením čekala.

Cecelia Ahern
irská, 1981
2016  86%Vadná
2006  82%Kde končí duha
2009  76%Díky za vzpomínky
2009  78%Dárek
2020  81%Dokonalá

Kniha Kdybys mě teď viděla je v