Kdo miluje nejvíc

Kdo miluje nejvíc https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157137/bmid_kdo-miluje-nejvic-4jM-157137.jpg 4 282 84

Jsou ženy, které zvládnou cokoliv. Až na pár věcí. Těch nejdůležitějších. Clare Eliasová od začátku těhotenství ani na vteřinu nepochybovala, že bude dobrou matkou. Vždycky přece všechno zvládla: je majitelkou prosperující sítě květinových síní, má hezkého (a o deset let mladšího) manžela Marka, který je jí po všech stránkách oporou. Clare se zkrátka vždy vydařilo vše, na co sáhla. Proč by se tudíž měla obávat něčeho tak přirozeného, jako je mateřství. Pak ale dvojčata přijdou na svět a Clare najednou zjišťuje, že nezvládá vůbec nic. Zoufale sedí na posteli a snaží se nevnímat, že má kruhy pod očima, neumyté vlasy a pobryndané tričko. Odjakživa tvrdila, že chůva nikdy nepřekročí práh jejího domu, ale teď ví, že pokud nevyhledá pomoc, zhroutí se. A tak do života Eliasových vstoupí mladá a půvabná Jenna, která péči o děti zvládá s profesionální nonšalancí. Její příchod však nepřinese pouze příjemné změny: Marc se najednou začne chovat odtažitě, pak vážně onemocní jedno z dětí… a následná smršť událostí postaví Clare – a vlastně i Jennu – do situace, v níž by se nechtěla ocitnout žádná žena na světě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Cradle Snatcher , 2011

JankaFialova
18.06.2013 3 z 5

Ze začátku mi kniha přišla celkem chaotická, trochu jsem se ztrácela v těch dlouhých kapitolách, které se vzájemně prolínaly až do daleké minulosti, ale postupně jsem se začala orientovat a jak se děj začal dramatizovat, dočetla jsem knížku téměř na jeden dech. Takže určitě zajímavý počin, který si nechám v knihovně a třeba i někdy znovu přečtu. :)

Neri
03.06.2013 2 z 5

Kniha ve mě zanechala natolik depresivní dojem, že se mi hodnotí jen velmi obtížně. Tolik negativních událostí, poporodními depresemi počínaje, přes všechny existující manželské i rodinné problémy ...........nějak toho na mě bylo moc. Nemyslím si, že v běžném životě se nám takové problémy vyhýbají, ale přece jen to vše zhuštěno do jedné nepříliš objemné knihy? Styl kterým je kniha psána se mi líbil moc, stejná situace z pohledu hlavních zúčastněných postav, to jediné mě opravdu bavilo. Možná v budoucnosti ráda zkusím novou knihu této autorky, ale určitě potřebuji delší odstup, případně jiné osobní rozpoložení.

magnolia
10.05.2013 2 z 5

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujala minulá (Manželka, která utekla). Začátek se mi líbil, vyprávění z pohledu různých postav, ale kdyby to zůstalo u manželské a rodinné tématiky, byla bych radši. Takhle se děj, na můj vkus, zbytečně zahltil a překombinoval. Poslední třetina knihy mě úplně přestala bavit a ke konci jsem přeskákala.

Safienka
06.05.2013 4 z 5

„Dle sebe soudím tebe.“
Citát, s jehož důsledkem se pere snad každý z nás. Ne vždy je ta snazší cesta tou správnou. Stejně je to i v tomto díle, kdy je mnohem jednodušší odsoudit na základě vlastních zkušeností, než se pokusit nesoudit a přijmout názor a život druhých. Ikdyž se to na první pohled nezdá, tak můžeme v této knize nalézt zajímavou myšlenku týkající se lidského jednání a chování.
Kdo miluje nejvíc je pátou knihou v českém překladu, s kterou na pulty přišla Tess Stimson. Anglická spisovatelka přirovnávána ke stylu Jackie Collins.
Já Vám tak mohu představit společenský román, který mě zaujal nejen svým psychologickým podtextem a blízkým tématem, ale zároveň i svojí neochvějnou realitou a humorem. Zaujal mě styl psaní, kdy je příběh vyprávěn šesti hrdiny, díky jimž máme možnost poskládat celé puzzle života manželů Clare a Marka Eliasových, jejich chůvy Jenny, švagra Alexandra, ctitele Coopera a matky Daviny. Zprvu jsem si na to nemohla zvyknout, ale čím víc jsem četla, tím víc mě to bavilo. Autorka zařadila stejné pasáže, abychom se v textu lépe orientovali, byli obohaceni o více informací a věděli, že to dává smysl. Všech necelých 300 stran je tak protkáno několika příběhy, ale zároveň i nevšedními dopisy a všemožnými zprávami, které čtenáře nutí k zamyšlení a hledání mezi řádky.
Dle anotace bychom mohly soudit, že bude kniha více napínavá a strhující. Čtenáři tak možná maličko nepřesné a jinam zavádějící naladění úvodním slovem přinese zklamání. Hned od začátku jsem měla tušení, kam bude celý příběh směřovat a jak dopadne. Přesto jsem se zmýlila a byla mile překvapena, jak se to autorce podařilo zamotat a rozuzlit tím správným a romantickým směrem.
O čem vlastně celá kniha je? Máme tu příběh o úspěšné ženě, která vlastní řetězec květinářství, je provdaná za mladšího manžela a nic jí k životu nechybí. Nechybí do té doby, než najde na těhotenském testu dvě čárky a porodí dvojčata. Od této chvíle se její život sune nepředvídatelným směrem, kdy v čiré hrůze z mateřské role zaměstnává chůvu, která se stane jakýmsi spouštěčem při všech následujících událostech. Nejen Clare zjišťuje, že život přináší různé priority, které si je potřeba správně zařadit.
Toto dílo se mi dostalo do rukou při té správné náladě a já ho hodnotím kladně.

Tess Stimson
anglická
2013  80%Kdo miluje nejvíc
2013  83%Co je tvoje, je i moje
2014  76%Hra na lež
2012  81%Manželka, která utekla
2014  73%Otevřené manželství

Kniha Kdo miluje nejvíc je v