Kdo miluje nejvíc

Kdo miluje nejvíc https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157137/bmid_kdo-miluje-nejvic-4jM-157137.jpg 4 282 84

Jsou ženy, které zvládnou cokoliv. Až na pár věcí. Těch nejdůležitějších. Clare Eliasová od začátku těhotenství ani na vteřinu nepochybovala, že bude dobrou matkou. Vždycky přece všechno zvládla: je majitelkou prosperující sítě květinových síní, má hezkého (a o deset let mladšího) manžela Marka, který je jí po všech stránkách oporou. Clare se zkrátka vždy vydařilo vše, na co sáhla. Proč by se tudíž měla obávat něčeho tak přirozeného, jako je mateřství. Pak ale dvojčata přijdou na svět a Clare najednou zjišťuje, že nezvládá vůbec nic. Zoufale sedí na posteli a snaží se nevnímat, že má kruhy pod očima, neumyté vlasy a pobryndané tričko. Odjakživa tvrdila, že chůva nikdy nepřekročí práh jejího domu, ale teď ví, že pokud nevyhledá pomoc, zhroutí se. A tak do života Eliasových vstoupí mladá a půvabná Jenna, která péči o děti zvládá s profesionální nonšalancí. Její příchod však nepřinese pouze příjemné změny: Marc se najednou začne chovat odtažitě, pak vážně onemocní jedno z dětí… a následná smršť událostí postaví Clare – a vlastně i Jennu – do situace, v níž by se nechtěla ocitnout žádná žena na světě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Cradle Snatcher , 2011

perpe2a
27.07.2016 4 z 5

Hezký, odpočinkový a trochu napínavý příběh ze života. Doporučuji.

niknikita
25.06.2016 4 z 5

Měla bych dát mojí top autorce plný počet, ale pak bych sama sobě lhala, protože tentokrát jsem měla pocit, že se příběh hodně rozdrobil do jednotlivých postav. Přesto chválím a nepřestanu chválit...

verunnies
20.04.2016 2 z 5

Přečetla jsem, ale nijak zvlášť mě nenadchla :-)

pavči
05.03.2016 5 z 5

Nejdřív jsem chtěla odložit - ještě že jsem tak neučinila. Knížka nádherná, čtená nakonec jedním dechem. už mám přichystanou další knížku od této autorky. moc se mi líbila

Alienn
26.11.2015 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Moc se mi líbilo vykreslení postav, nikdo vyloženě dobrý nebo vyloženě špatný. Nadchlo mě vyprávění stejné události z pohledu jednotlivých postav. Hvězdička dolů je pouze za to, že po dočtení jsem měla pocit, že něco chybí, že bych chtěla vědět, co bylo se všemi dál. Ale každopádně kniha, která stojí za přečtení a mohu s klidem doporučovat dále.

jllv
25.11.2015 4 z 5

Velmi dobrá knížka. Měla jsem problém se zezačátku začíst, ale pak jsem se do toho dostala a super. Příběh vypravěný z více úhlů pohledů se mi líbil.

Šárka5875
12.10.2015 5 z 5

Knížku jsem dočetla před pár dny a za mě velká spokojenost. Mám ráda autorčin styl, kdy je příběh vyprávěn z více úhlů pohledu. Můžeme se tedy vžít do pocitů Clare, jejího muže Marca, chůvy Jenny, matky Clare Daviny, bratra Clare Xana a charismatického Coopera. Celý příběh je vyprávěn v první osobě, tudíž se do postav vžijete velmi lehce. Pár mušek bych určitě našla, ale rozhodně klady převažují zápory, takže si myslím, že si kniha plný počet zaslouží.

Danka1975
12.10.2015 3 z 5

Toto byla první kniha od Tess Stimson, co jsem četla a díky tomuto titulu už jsem šla na "jistotu", když vyšel další její titul. Co je na této knize úchvatné jsou pocity a názory popisovány ze dvou úhlů pohledů. . .manželka vidí svého mladšího partnera na počátku v růžových barvách a na druhé straně nás vrátí realistický postoj ke stejnému problému z pohledu manžela. . .jak pravdivé, jak ze života . . ...kniha splní účel, tím, že večer čtete, čtete, čtete a čtete a ráno v práci se vás v práci ptají od čeho mám červené oči :-). . .díky za probdělé noc, Tess :-)

Jana09
10.10.2015 5 z 5

Právě dočteno a doporučuji ! Příběh je zajímavý tím, že je napsaný z několika pohledů - manželky, manžela, chůvy, tchýně.... Každý prožívá jednu situaci úplně jinak, s jinými pocity a z jiného úhlu. Při čtení jsem si vzpomněla na jedno přísloví, které to celé vystihuje: "Než začneš soudit můj život, projdi se na chvíli v mých botách "

Evička
30.08.2015 5 z 5

Krásné, T. S. opět nezklamala. Mám její knížky moc ráda a všem je doporučuji.

Jiitush
10.08.2015 5 z 5

Výbornou knihu poznáte podle toho, že při každé možné příležitosti všem okolo opakujete, že zrovna čtete parádní knížku a že si ji potom taky musí přečíst. Přesně to se mi stalo u Kdo miluje nejvíc :)

Charlesska
09.08.2015 4 z 5

Skvělá oddychovka, až na ten béčkový happy end:-)

Lucka385
23.07.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka o normálních problémech, trochu ne zrovna standartní rodiny. Občas bylo něco lehce přitaženo za vlasy, ale jinak velice čtivý příběh o matce s dvojčaty, která nezvládá mateřství a na můj vkus lehce nevyzrálý manžel. Konec možná opravdu až moc růžový, ale vzhledem k trpkému příběhu celé knihy to zas až tak moc bijící do očí není.

Lili2
30.06.2015

Výborně napsaná kniha, rozuměla jsem ji, protože jsem si to sama prožila a prožívám. Clapi jsou v tomhle prostě paka. Místo aby byl Mark rád, že se chce Cler dát po porodu dohromady a žít jako dřív, i když si kvůli tomu pořídí chůvu, tak ještě bude proti ní, hádají se, nespí spolu, vytunuluje její firmu, jako první požádá o rozvod, unese jedno z dvojčat do Libanonu, a furt dokola pindá "jsou to moje děti, jsou to naše děti." Podobných blbců je ale víc, a nejen v Anglii, i když on je původem Libanonec.

Šánka
22.05.2015 4 z 5

Anotace, název knihy i samotná obálka mě dokonale zmátly, čekala jsem něco úplně jiného. Ani jedna z hlavních postav mi z počátku nebyla sympatická. Postupně, jak se děj rozběhl a nebyla nouze o dramatické momenty, jsem se chytla a přála Clare, aby svoji maminkovskou roli zvládla. A jak se s tím poprala....přečtěte si !

aannyy
17.03.2015 4 z 5

Dalsi ze skvelych knih od teto autorky. Pribeh me lehce prekvapil, spoustu zvratu, ale cetlo se to skvele a jsem rada za konec, ktery nastal.

Leniiis
29.01.2015 4 z 5

Čekala jsem uplně něco jinýho, jinej děj, ale prima knížka. Byla jsem příjemně překvapena.

Dadula118
20.12.2014 4 z 5

opět skvěle napsaná kniha

modranka
04.12.2014 2 z 5

Z literárneho hľadiska jedna z najslabších noviel, ktoré som kedy čítala. Text je písaný v aktuálnom prítomnom čase z pohľadu personálneho rozprávača - pretransformované cez viacerých aktérov, kde sa dejové sekvencie zbytočne opakujú. - Tak za toto som dala dole hneď 2 hviezdičky.
Za fabulu deja som stiahla ďalšiu hviezdičku, vlastne som nepochopila, čo autorka touto prácou chcela povedať. SPOILER: Staršia žena si berie mladšieho muža, ktorý sa z milujúceho otca mení na únoscu vlastného syna. Nemal na to vôbec dôvod!!! Myslela som si, že konfliktnou osobou v príbehu bude opatrovateľka, ale figu! Konfliktnou osobou bola matka dvojčiat.
Je to depresívny príbeh - (ale len prerozprávaný príbeh), z ktorého som vôbec nenadobudla pocit, že by mohol byť realitou.
Dve hviezdičky dávam len preto, že to je moja prvá kniha od Tess Stimsonovej, takže jej dávam ešte šancu.

Mišmiš
16.10.2014 5 z 5

Byla jsem mile překvapená. Čekala jsem červenou knihovnu.Knížka se hezky četla, děj měl spád. Jen ten konec byl rychlý a zasloužil by si pokračování :-)

Tess Stimson
anglická
2013  80%Kdo miluje nejvíc
2013  83%Co je tvoje, je i moje
2014  76%Hra na lež
2012  81%Manželka, která utekla
2014  73%Otevřené manželství

Kniha Kdo miluje nejvíc je v