Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456192/bmid_kde-raky-spievaju-pXI-456192.jpg 5 4190 1064

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

Ywonek
24.08.2023 5 z 5

Vubec nevim, proc jsem ji tak dlouho odkladala. Nadherna knizka.

gigi77
24.08.2023 5 z 5

Zajímavý a netradiční román, který Vás buď nadchne nebo zcela naopak. Za mě velmi zdařilý. Čtení jsem si vskutku užívala neboť autorčiným perem obdivuhodně ožívá příroda bažin a mokřin, její rozmanitost a barvy. Nějaký čas bude rezonovat mými pocity a myšlenky.
Ostatní velmi dobře vystihuje anotace.

ElizPetrova
22.08.2023 3 z 5

Kniha vypráví silný příběh, ale málo uvěřitelný. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, opakující se popisy přirody mě místy nudily. V knize mi chyběl jakýkoli charakterový vývoj hlavních postav. Rozuzlení vraždy bylo předvídatelné. Příběh končí až téměř pohádkově. U mě bohužel očekávaní úplně naplněna nebyla.

BlaTer
22.08.2023 5 z 5

Naprosto jedinečná kniha. Ve všech směrech.

"Nikdy nepodcěnuj
Srdce
Je schopno činů
Pro mysl nepředstavitelných
Srdce přikazuje, srdce cítí
Lze snad jinak obhájit
Cestu, jíž jsem se vydala
Jíž ses vydal ty
Tu dlouhou bezvýchodnou pouť?"

Boby17
21.08.2023 5 z 5

No tak to tedy byla pecka. Smutný a tklivý příběh nezdolnosi ducha citlivé a osamělé hlavní hrdinky. Opavdu lituji, že knížce můžu dát jen pět hvězdiček. Upřímně doporučuji k přečtení.

Hanka007
20.08.2023 5 z 5

Nezávislost a život v souladu přírodou versus nesmlouvavý a konkurenční svět ovládaný lidmi. Ne vždycky je příroda laskavá a ne všechny mezilidské vztahy jsou špatné. Na tomto kontrastu je vytvořen neobyčejný příběh této knihy s kriminální zápletkou.

Horselen
17.08.2023 5 z 5

Ani nevím proč, ale od knihy jsem čekala román s nádechem thrilleru... nu nedočkala jsem se, avšak zklamaná určitě nejsem :D. Když už jsem si našla čas na čtení, nemohla jsem přestat.
Jediné, z čeho jsem nebyla až tak odvařená, byl konec. Asi jsem čekala, že pravda vyjde najevo daleko dříve.

!SPOILER!
Překvapilo mě, ze autorka nechala v závěru Kyu zestárnout a zemřít, na můj vkus to bylo až moc rychlé a člověku to nedává velký prostor pro fantazii, jak žila dál. Je to takové moc definitivní. Taky mě mrzí, že detaily a skutečný průběh vraždy jsme se vlastně nikdy nedozvěděli. Hodně by mě zajímala reakce Chase v osudnou noc a vysvětlení, jak se na oné věži vlastně ocitli spolu. Nemůžu uvěřit tomu, že by věřil, že se s ním Kya chce znovu sejít po tom, co se mu dlouhodobě úspěšně vyhýbala a po jeho pokusu o znásilnění. Naopak oceňuji soudní proces, je vidět že autorka vzala v potaz mnoho skutečností a minimálně menší právnickou řešerši si určitě udělala.
Na závěr dodám, že mi přišlo hezké, jak se nás snažila pomocí červené čepice navádět na myšlenku, že vrahem byl ve skutečnosti Tate.

perlas.ps
15.08.2023 5 z 5

Nádherná kniha! Nejdříve jsem byla skeptická, protože téma není zrovna něco, co by mě na první dobrou zaujalo. Ale jsem ráda, že jsem se "donutila". Nemohla jsem přestat číst, dokud jsem neskončila.

karel.kral
14.08.2023 5 z 5

Nádherná kniha, jedna z nejlepších, co jsem za poslední roky četl. Je škoda, že autorka napsala pouze jednu, hned bych se pustil do další.
Kniha o lásce a samotě, o přírodě a zradě, moc mě vtáhla. Krásný, romantický a místy bolavý příběh, krásně napsané. Obával jsem se konce, viz další recenze zde, ale mě přišel skvělý stejně jako celá kniha.
P.S. Nerozumím tomu, proč je kniha zařazená mezi romány pro ženy.
Doporučuji se také podívat na film.

Mr.Pajek
14.08.2023 5 z 5

Moc krásné čtení. Popis prostředí a dialogy..Knížka s příjemnou atmosférou a charaktery postav.

knihovnice216
14.08.2023 5 z 5

Co napsat, když je již vše napsáno... Já se ke knize dostala oklikou, nejdřív film, pak jsem zjistila, že je k mání kniha, kterou jsem přečetla během dvou dní ač bych měla spíš zavařovat, vařit a uklízet :-) Já doporučuji obojí, jak knihu tak film, zase se k nim určitě vrátím.

Brambor333
13.08.2023 5 z 5

Tak takhle knížka si mě neskutečně získala.
Bylo to tak milý a ojedinělý příběh.
Všem doporučuji.

jana4084
13.08.2023 5 z 5

Velice ojedinělý příběh. Rozhodně žádná nuda, příběh se stále vyvíjel a procházely nové a nové události. Musím říct, že nejlepší a zároveň nejzajímavější konec, jaký jsem kd četla. Tato kniha se řadí rozhodně mezi mé nejoblíbenější. Zaslouží si plný počet!

Monnyska
13.08.2023 5 z 5

Velmi krásná kniha, plná osamění, lásky, přírody, útrap... Věřím, že každý si najde to svoje... Ještě teď slyším doléhat zvuky bažiny a racků... Bylo mi tak smutno, i veselo... A možná některá tajemství je lepší nechat odejít v zapomnění.... Moc doporučuji, krásná letní četba

Lionella
13.08.2023 5 z 5

Hlboká a dojímavá kniha o osamelosti, o predsudkoch, o ľudskej ľahostajnosti a krutosti. Kniha napísaná prekrásne, tak, že som celý čas sama cítila ten hlboký Kyin smútok a pocit osamelosti. A do toho nádherne opísaná príroda a ľudské prepojenie s ňou. Určite odporúčam.

gryffindorgirl
12.08.2023

Příběh protkaný osudem osamocené dívky a krás bažin. Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. V prvních chvílích jsem měla dokonce chuť knihu odložit a už se k ní nevrátit, ale byla mi doporučena a tak jsem jí dala ještě šanci. První polovina je hodně pomalá. Pomocí retrospektivy se dozvídáme více o životě hlavní hrdinky a zároveň přicházíme na kloub vraždě, která se stala o několik let později a zamávala celým okolím. Zato druhá polovina! To už je rychlá jízda, při které nedáte knihu z ruky.
Nejvíce mě bavila pasáž soudu a samozřejmě jsem z celého srdce držela palce Kye a Tateovi.

Gleys
09.08.2023 4 z 5

Ačkoliv jsem byla zpočátku ke knize skeptická, tak po pár úvodních stranách se kniha velmi hezký čte, příběh je zajímavý a citlivě popisovaný. Byla jsem až překvapena jak mě kniha pohltila, jen posledních pár stran závěru mi přišlo nadbytečných.

Evda
07.08.2023 4 z 5

Chce se mi napsat krásný příběh, ale vlastně krásný nebyl, silný - to ano.
Trvalo mi pár kapitol, než jsem se začetla. Pak mi ale hlavní hrdinka přirostla k srdci a držela jsem ji palce, nejen u soudu, ale hlavně v té osobni rovině, aby konečně našla k sobě někoho, kdo ji bude milovat. Bažina a ta její surovost celý příběh krásně dokreslily.
Ráda si ji po nějakém čase opět přečtu.

janavom
07.08.2023 3 z 5

Pěkná kniha, zajímavý konec.

Terkishead
05.08.2023 5 z 5

Na románky zrovna nejsem, a tohle téma v knižní výzvě pro mě byla skutečná výzva. Několik knih jsem po prvních deseti stránkách odložila, ale tahle 'Holka z bažin" mě vážně dostala. Asi to byla ta správná směs popisu přírody a neobvyklé životní cesty. A taky trochu ta láska a občas zatlačit slzu. Oslovilo mě ale asi nejvíce hledání paralel mezi životem divokých zvířat a hmyzu a lidských vztahů, to se vážně povedlo.