Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456192/bmid_kde-raky-spievaju-pXI-456192.jpg 5 4180 1063

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

tereza_p
18.09.2023 5 z 5

Málokdy mohu o knihách, co čtu, říct, že jsou krásné. Tahle krásná bezesporu byla, byť děj takový vždycky nebyl. Popisy přírody jsou nádherné. Život v bažině je sice někdy popisován tak, že působí skoro idylicky, že byste to té holce z bažiny až záviděli, i když toho pochopitelně moc k závidění není, ale do té knihy to tak nějak patří. Věřím, že jsem nečetla naposledy.

Klobouková
17.09.2023 5 z 5

Krásná kniha, i když velmi smutná. Od začátku se mi tajil dech nad tím, jak má Kya smutný příběh, a strachem z toho, že to prostě nemůže mít šťastný konec. Přesto je to velmi čtivá knížka, která mi uvízne v srdci na mnoho let, možná i na celý život... Konec mě, na rozdíl od některých jiných čtenářů, vlastně nepřekvapil, a když, tak jen pozitivně - že to vlastně zas tak špatně neskončilo...

le21nka
17.09.2023 5 z 5

Dojemný a smutný příběh o dívce z bažin. Nádherně popsaná příroda i pocity Kyi. Překvapivý konec. Kniha se mi moc líbila.

Meg1
17.09.2023 5 z 5

Smutný, bolestivý, silný, poučný, napínavý, melancholický.To všechno jsou slova která mě k tomuto příběhu napadají.Pri čtení jsem prožila širokou paletu emocí. Rozhodně to není obyčejný román a už vůbec ne jen pro ženy. Přečíst tuto knihu byl pro mě zážitek na dlouho a pravděpodobně bude jednou z knih, kterou si budu pamatovat celý život.

evina33
13.09.2023 4 z 5

Nádherný příběh oslavující hlavně přírodu, skvělá zápletka a postavy, ale i přesto mi tam něco málo chybělo, sama nedokážu říct co, ale knihu rozhodně doporučuji.

Marci70
11.09.2023 5 z 5

Velmi krásně napsaný příběh. Už se mi dlouho nestalo, že jsem uronila slzu..

militu
11.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Krásná kniha, úžasné popisy přírody. Příběh malé "holky z bažiny" byl zvláštní, citlivý a krásný. Bylo obdivuhodné jak se malá holka dokázala osamostatnit a žít v souladu s přírodou. Střídání minulosti a přítomnosti se mi líbilo. Soudní proces byl zajímavý, napětí před vyslovení rozsudku také. Na celé knížce mi vadil asi nejvíce ten konec. Nelíbilo se mi že autorka nechala Kyu zestárnout a zemřít, že nám ukázala kdo zabíjel. Asi bych radši měla konec ve stylu "žili spolu až do smrti". Ten konec byl moc necitlivý, ani ve mě nevyvolal smutek, když Kya umřela. Vlastně mi celou knihu a celý ten příběh zkazil. Ale jinak se mi kniha četla moc dobře.

Njangu
10.09.2023 5 z 5

Začátek knihy mně vůbec nechytil. Dvakrát jsem se ke knížce vracela. Smutný příběh malé holčičky mě nelákal. Ale protože jsem se zařekla, že dočtu rozečtené knížky, tak jsem se k ní znovu vrátila a najednou na ní byla nálada. Začala jsem jeden den a jedním dechem jsem se dopracovala ke konci. Teď vůbec nechápu, proč jsem knížku odkládala. Byla to úžasně zpracovaná knížka, barvitě popsaná syrová příroda, bolestivé pocity malé holčičky, které přešly k bolavým pocitům zatvrzelé dospělé ženy, která se probila těžkým životem.
Nakonec to vypadá, že knížku budu pár dní vstřebávat a přemýšlet o ní.
Krásný příběh, který moc doporučuji všem, co to ještě nečetli.

Lenny33
10.09.2023 4 z 5

Bolavá kniha. Jiné slovo mě moc nenapadá. Ale byla netradiční, krásná, s úžasnými popisy přírody i pocitů,.... ovšem četla jsem jí zřejmě ve špatném čase a rozpoložení, tudíž jsem tam viděla spíše to smutné než to krásné. Věřím, že si knihu jednou přečtu znova a spatřím ji v jiném světle.

m_martina
10.09.2023 5 z 5

Krásná kniha, která se mi opravdu moc líbila. Nebyla sice úplně taková, jak jsem očekávala, ale na druhou stranu jsem byla příjemně překvapená. Hezky se mi četla, nedokázala jsem ji odložit, proto ji hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

Cher
07.09.2023 3 z 5

Z knihy jsem zklamaná, po všech těch skvělých recenzích jsem čekala více. Přišlo mi, že první dvě třetiny se toho moc neděje, naopak poslední třetina byla velmi zajímavá, napínavá a rychle ukončená. Zdlouhavé popisy přírody na mě působily rušivě. Často jsem se u nich přistihla, že nevím, co vlastně čtu.

genduna
07.09.2023 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila. Pár týdnů se mi povalovala na poličce, než jsem ji vzala na milost. Úžasné čtení, hodně dlouho mě žádná kniha tak nenadchla.

kallisto
05.09.2023 3 z 5

Skvele popsane prostredi a atmosfera, rada zivych scen a disneyovsky vykreslenych charakteru. Vlastne ta knizka dost pripomina scenar a nedivim se, ze to zahy po vydani nekdo natocil. A asi se na to i rada podivam, pokud dokazali ve filmu prostredi zobrazit tak zive a laskyplne, jako v romanu. Ale mesic po docteni tak nejak zustal po samotnem pribehu jenom pach naftalinu a prachu a vzpominky na popsanou prirodu.
Asi to na me bylo prilis pateticke.

jitka1585
01.09.2023 4 z 5

Kniha byla krásná,líbilo se mi popisování přírody,litovala jsem malou Kyu jak sama přežívala v divočině a zároveň ji obdivovala,jak se o sebe dokázala postarat.Ale ten konec se mi příliš nelíbil,čekala jsem něco jiného.

Luteka
31.08.2023 4 z 5

*Čteno v ENG
Náročná knížka se zajímavým příběhem, plná uvěřitelných lidských emocí, neobvyklého způsobu života, těžkého životního osudu a naděje. Oceňuji prolínaní historie s případem, příběh to posouvá o úroveň výš. Doporučuji spíše do sychravého počasí k čaji/kávě než do slunného dne :)

Lenka3940
31.08.2023 3 z 5

Naprosto úžasně napsaná knizka. Krásně a květnatě popsana příroda. Urcite stoji za precteni.

veronika0729
30.08.2023 5 z 5

Mě se kniha líbila moc nejvíce asi citlivé a barvy té popisy krajiny, ve které se příběh odehrává.

Aligi
29.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Další kniha, kterou jsem objevila díky čtenářské výzvě. Nádherný, čistý příběh, který mě vtáhl do děje a já doufala, že se nakonec Kya vrátí k Tateovi. Konec mě překvapil, měla jsem tip na Tatea, ale to by bylo moc prvoplánové.
P.S. Knihu jsem našla v dětském oddělení knihovny a přemýšlím, jestli ji vůbec někdo četl, protože pro děti teda určitě není. :-D

Katte192
28.08.2023 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla něco tak krásného. Naprosto jsem se potopila do příběhu a viděla každý popisovaný detail příběhu. Jako bych tam byla. Nádhera. Prostě nádhera.

Ywonek
24.08.2023 5 z 5

Vubec nevim, proc jsem ji tak dlouho odkladala. Nadherna knizka.