Každý žák má duši

Každý žák má duši https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20981/kazdy-zak-ma-dusi-20981.jpg 4 35 13

Učitelská romance Psychologický román, jehož jednotlivé epizody jsou spojeny postavou učitelky v kurzu italštiny pro dospělé. Hrdinka se vrátila do Dublinu po dlouholetém pobytu v Itálii, kam kdysi odešla za životní láskou. Nechá se přemluvit a přijme místo učitelky v kurzu, kam docházejí většinou prostí lidé, kteří se z nějakého důvodu chtějí naučit italsky. Někdo doufá v lepší místo, někdo chce ukrátit čas, někdo se chce do Itálie jen podívat. Učitelka si všechny své žáky získá, postupně poznává jejich život, radosti i trápení, slabosti i dobré vlastnosti. Dovede jim dát naději do budoucnosti a pomáhá jim najít smysl života.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Eroika , Knižní klub

Evening Class , 1996

soukroma
23.02.2020 4 z 5

První setkání s autorkou a velmi milé překvapení: jako u správné Irky, Dubliňanky a navrch spisovatelky, jsem čekala drsná a nepříjemná témata, ošklivé pozadí a trudný příběh, namísto toho se mi dostalo velmi čtivého milého příběhu s odkazem na Itálii, v němž moderní Dublin vyhlíží čistě a příjemně, dá se v něm žít i najít smysl života. Takové poklidné dlouhé ženské čtení obohacené rozmanitým školním prostředím. Italsky se moc nenaučíte, zato předvídatelné romantiky bude hodně. 70%

pedroK
11.07.2018 5 z 5

Byla to má první kniha od Binchy a učaroval mi její styl vyprávění. Osudy všedních lidí, každý jedinečný. Milé, poutavé čtení.

marion111
13.05.2017 5 z 5

Milá kniha, takové pohlazení po duši. ♥

zuzepka
15.07.2016

Nemohla jsem se vůbec začíst.Zda je to chyba,nevím.Vzdávám to.

Ladiva
05.10.2015 4 z 5

V češtine má kniha názov Každý žák má duši. A ku komentárom, ktoré sú pri českom preklade uvedené, niet čo dodať. Príjemná knižka, určená skôr ženskej duši.

Koka
31.10.2014 2 z 5

Ten příběh měl ohromný potenciál, ale autorka z něj udělala přesládlou a hlavně neuvěřitelně naivní romanci. Milovníci dobrých konců (za každou cenu) a jednoduchých řešení (padajících z nebe) si přijdou na své.

Kateřina1011
20.10.2014 4 z 5

Tohle byla moje sedmá knížka od této autorky. Vím, že někoho nudí číst příběhy, které jsou takhle "obyčejné", ale pro mne je Maeve Binchy spisovatelka, která má obrovský dar vyprávět o tom všedním. Mám pocit, že její postavy můžu kdykoli potkat na ulici.
Líbí se mi, jak se v jednotlivých románech vyskytuje stejný podnik, tytéž postavy, které už jsem potkala v jiné její knížce... Je to jako nechat se pozvat do kuchyně jiných sousedů nebo poznat dalšího sourozence, známého. U některých jsem vtažena do příběhu víc, u jiných míň. Ale líbí se mi, jak umí jednotlivá vyprávění nenásilně provázat a opravdu vytvořit pocit, že jsem jen seděla s kamarádkou a povídaly jsme si o známých...

Alma-Nacida
27.11.2012 1 z 5

Mno jo, měl mě varovat podtitul na přebalu: "učitelská romance", asi nejsem ta správná čtenářka pro tento typ knih. Kdyby to aspoň nebylo tak předvídatelné, nebo tak dlouhé... nebo tak červené? ;-)

kika 13
30.10.2012 4 z 5

Krásná knížka plná citu.

HankaJ
24.08.2012 3 z 5

zpočátku se mi zdála kniha nudná, ale pak mne docela chytla a celkový dojem - čtivá kniha

mysterygirl
09.07.2012 5 z 5

Moc krásná kniha..po dlouhé době mě nějaká kniha chytla za srdce

RADOST
15.05.2012 4 z 5

Empatické klidné čtení, pohlazení na duši.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha nejen pro paní učitelky :o)