Kaviareň v Kodani

Kaviareň v Kodani
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449640/bmid_kaviaren-v-kodani-KZ0-449640.jpg 4 3179 3179

Pripravte si šálku voňavej horúcej čokolády, natiahnite si hrubé ponožky, schúľte sa do kresla a vydajte sa spolu s hlavnou hrdinkou Katie do Kodane. Čaká vás prekvapivá cesta za povestným dánskym šťastím a... romantickou sladkou láskou. Mladá a krásna Katie nikdy nemala ustlané na ružiach. Mama jej zomrela príliš skoro a otec nezvládol situáciu práve najlepšie. Napriek tomu si dokázala vybudovať úspešnú kariéru v jednej z najprestížnejších londýnskych PR agentúr a nájsť skvelého priateľa. K šťastiu jej chýbalo už len vytúžené povýšenie. Sny o úspešnej kariére a veľkej láske však zrazu visia na vlásku, keď sa dozvie, že jej úžasný priateľ ukradol nápad, vďaka ktorému ho povýšili namiesto nej. A tak sa Katinou poslednou nádejou stáva cesta do Kodane, kde sa musí pokúsiť získať nového klienta. Spočiatku otravný výlet s hŕstkou ešte otravnejších novinárov sa postupne mení na jedno úžasne dobrodružstvo, ktoré nakoniec všetkým zmení život. Očarujúca Kodaň s jednou úžasnou kaviarňou, v ktorej to vonia škoricou, koláčikmi a horúcou čokoládou, v ľuďoch totiž dokáže znova zapáliť oheň lásky. A tentoraz nebude výnimkou ani Katie...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Didi15
29.12.2023 5 z 5

Začínám s touto sérií a i když tento žánr není můj top,tohle bylo čtivé se spousty tipů na zajímavá místa v Dánsku . Takže určitě si postupně všechny díly přečtu.

Gabriela_K
28.12.2023 5 z 5

Konečně jsem se dostala k této velmi populární sérii a je škoda, že jsem se k ní nedostala dříve, protože mám co dohánět.
Krásný romantický příběh s trochou vtipu, tipů na zajímavá místa a výborným jídlem.
Vřele doporučuji.

Schmetti
27.12.2023 5 z 5

První díl ze série Romantické útěky od Julie Caplin, a to s názvem Kavárna v Kodani. Z této série jsem již četla Čajovnu v Tokiu, která byla naprosto úžasná, ale rozhodla jsem se číst všechny díly postupně.

Julie Caplin je anglická spisovatelka, která pracuje v PR jako naše hlavní hrdinka, cestuje s novináři a píše o jídle a pití. Caplin procestovala a stále cestuje po světě a díky tomu dokáže napsat tyto nádherné knihy, v kterých dokonale popíše atmosféru, zvyky a gastronomii měst a států Také navštívila naši Českou republiku a nedávno vydala povídku Potkáme se v Praze, jelikož u nás v ČR má opravdu velkou základnu fanoušků

Kavárna v Kodani byla stejně dobrá kniha, jako Čajovna v Tokiu. Ačkoliv tedy miluji Asii a Tokio je mi k srdci blíže, zamilovala jsem si i Dánsko a jeho hlavní město Kodaň. Mám vždy pocit, že zamilovaná linka je v této sérii něco jako doplněk či vedlejší věc. Já si hlavně užívám ono poznávání nových míst a zvyků

Tato kniha mě velmi potěšila dánských hygge stylem, který nás knihou provázel. Jak se v anotaci píše, naše hlavní hrdinka Kate dostala za úkol vzít 6 novinářů na poznávací cestu do Kodaně, aby styl hygge opravdu zažili a ne si jen představili, že se jedná o svíčky, deky a nábytek, které mají zútulnit byt. Jde o mnohem více. Jde o to, jak máme myslet a užívat si každé drobnosti, vážit si jich a mít z nich radost. Lars, který chce otevřít v Kodani nový dánský obchod, věděl moc dobře, že zažít Kodaň na vlastní kůži bude to nejlepší pro PR.

Strašně moc mi přirostl k srdci tým novinářů: Avril, Ben, Fiona, Sofie, Conrad a David. Asi nejvíc zbožňuji Avril, Bena a Conrada. Sami po přečtení uvidíte proč. A Fiona je hlavní postavou v Čajovně v Tokiu!

Naše druhá hlavní postava, mužská, je Ben. Nabručená vzteklá liška se srdcem na správném místě. Ale příběh by nemohl existovat bez maminky Larse, éterické a vřele Evy, která vedla onu slavnou kavárnu, která je g názvu této knížky. Nejraději bych k Larsově mamince zašla na kávu nebo kakao, ochutnala všechny možné obložené chleby nebo dánské pečivo a navštívila spoustu krásných míst v Kodani.

Myslím, že čtenáře, kteří nemají rádi až tak popisy a nebaví je číst o cestování a poznávání, tahle série tolik nenadchne. Romantiky si zde užijete dost a i srandy, to vše nám tato knížka a série nabízí, ale musíte počítat s tím, že napůl čtete cestopis. Já jsem si oblíbila snad všechny kladné postavy a přirostly mi k srdci. Jsou to skvělí lidé. A nesmím zapomenout na dokonalé obálky českých vydání, které ilustrovala Kateřina Brabcová, naše obálky jsou nejkrásnější ze všech!

Během čtení jsem si u ukládala názvy a druhy pokrmů a také míst, která v Kodani navštívit.

Měli byste zájem o takový příspěvek na ig a článek na blogu?

Kdo z vás četl Kavárnu v Kodani a má rád tuhle sérii nebo i jiné knížky od Julie Caplin?

Hodnocení: 5/ 5

Můj ig: @terischmetti
Blog: https://blumensprache.hikaru.cz/

bajulda
27.12.2023 5 z 5

U knihy jsem si odpočinula, takže splnila má očekávání. Z teto serie jsem ještě četla Cukrárnu v Paříži, která byla slabší.

studentice
26.12.2023 4 z 5

Příjemný relax a odpočinek:). Mám tuto sérii moc ráda:)

Le Chat
25.12.2023 5 z 5

Moje desátá kniha od autorky si opět vysloužila plný počet hvězdiček. :-) Kavárnu v Kodani řadím na dělené první místo spolu s Hradem ve Skotsku. Příští rok by měl vyjít další díl série (tentokrát z Itálie), určitě si ho také ráda přečtu.

adelinka
22.12.2023 5 z 5

Aj keď tento druh románov nevyhľadávam, tak v tomto tempe pracovnom a predvianočnom mi skvelo zapasoval.....niekde doma mám aj knihu hyge.... prečítam si...

Imaginárium
12.12.2023 5 z 5

Dánsko - zem najšťastnejších ľudí na svete.

PR manažerka Katie dostane za úlohu zorganizovať trip do Kodane pre 6 novinárov, ktorí sa majú dozvedieť viac o dánskom hygge.

Životný štýl hygge, kde nejde len o sviečky a kašmírové prehozy, ale prevláda radosť z maličkostí a pohodlia domova. Uprednostňuje sa trávenie času so svojimi najbližšími, dáva do popredia dôležitosť starania sa jeden o druhého a prejavovanie skutočného záujmu.

Perfektné navodenie cestovateľskej atmosféry (letenky do Kodane som už pozerala), ukážka komplikovaných medziľudských vzťahov a nesúlad medzi pracovným a osobným životom, kde je krásne ukázané, že práca nie je všetko a ako sa dá nesprávne hnať za šťastím.

Odporúčam všetkým, kto potrebujú inšpiráciu a oddychové, milé čítanie s jednoduchou romantickou linkou. Bohužiaľ, pripravte sa na množstvo chýb v texte - nenechajte si pokaziť ten hrejivý pocit z čítania, mňa to na začiatku hodne rozhodilo.

Ako moja prvotina od autorky ma chytila za srdce a už teraz je jasné, že sfúknem úplne všetky.

Elion
09.12.2023 5 z 5

Do série Romantické útěky jsem se chtěla pustit už dlouho ale nikdy jsem se k tomu nedostala a tak jsem si řekla že teď už nastal čas a že by to mohlo být fajn. A taky že bylo. Nebo spíš, bylo to mnohem víc než to. Krásná romantická jednohubka která velmi pohladila po duši a zanechala pocit že svět je ještě v pořádku a že správní chlapi ještě pořád po světě chodí.
V knize je i pár zvratů a nečekaných událostí ale i když vlastně všichni víme jak kniha nakonec dopadne, těšíme se na to, co se stane než dojdeme ke konci.
Moc se těším na další díly z této série protože v ní chci pokračovat.

peeetta
06.12.2023 5 z 5

Pro změnu jsem sáhla po romantické knize. Kate pracuje jako PR specialista, je vyslána na cestu do Kodaně, kam bere skupinku novinářů. Aby poznali "hygge" - dánský způsob života, protože ti jsou považováni za nejšťastnější lidi na světě.

jessie01
04.12.2023 3 z 5

Knížkám od této autorky prostě nemůžu dát větší počet hvězdiček, byť je to pohodové čtení a člověk by si u něj měl odpočinout, tak mě některé pasáže spíš iritují svoji přehnanou snahou zapůsobit na čtenáře, lehce trapnými scénkami či opakujícími se výstavbou dějových linek v každé knížce. Takže ano, byl to fajn příběh, a ráda si zase někdy přečtu některou další knížku od této autorky, ale ne hned. :-)

Janadvorackova
25.11.2023 2 z 5

Dánové tomu říkají "hygge," a když jsem o tom poprvé slyšela lezla jsem po stropě nepochopením. Je to takový koncept, jak "si udělat dobře" na duši tím, jakými "věcmi a myšlenkami se obklopujete, zaobíráte" zejména doma, ale klidně i na místech, kde se často zdržujete.
A jo, já souhlasím, že takové věci jsou třeba, protože kde jinde se máte cítit příjemně a měkoučce, jako kotě v pelíšku, než doma? A pak samozřejmě i v různých kavárnách... (v Praze je jedna v bývalé vodárenské věži, kam jsem ráda chodila)...
Svíčky a deky, teplo ohně, knížka, nebo teplé ťapky, klidně zvíře na klíně, to je asi základ. Ale furt nechápu, proč se o tom psalo tolik knížek a čtenáři vlhli z "nového nápadu?" Vždyť schopnosti k tomu, aby nám bylo po všech stránkách dobře, máme v sobě, ne? Jenom stačí chtít být v pohodě (i v případě a zejména tehdy, máme-li v ostatním životě nějaké trable). Třeba nebrat si práci domů, protože tam je to pro tyhle blbosti nedotknutelné...

No a Kate, hrdinka knížky, je v tomhle ohledu neznalá, ale vnitřně asi chápe a posléze pozná. Vyveze několik novinářů do Dánska, aby poznali tamní útulnost spojenou se spokojeností. Protože Dánové jsou děsně šťasný národ. Vyhlídkové jízdy loděmi, návštěvy památek a kaváren, ponávání lidí ve skupině - to všechno bylo v pohodě.
Bohužel ale naivní a někdy nemotorně divná romantická část příběhu mi kapku vadila. Ano, chápu, jakou knihu jsem četla, ale nechápu, proč je kolem autorky takové halo.

Marcik7
23.11.2023 5 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání, je lehká, vtipná, zamilovaná a navíc jsem si já zamilovala Dány a Kodaň. Začala jsem tuto sérii a těším se na další díly.

Leník95
20.11.2023 5 z 5

Tohle je moje druhá kniha od autorky a nezklamala. Je to prostě romantický útěk. Kniha je svižná, krásně se čte, postavy jsou sympatické a já jim fandila. V knize nejsou žádná hluchá místa a příběh prožíváte společně s Kate. Když chci něco romantického a oddechového, sáhnu po Caplinové i v budoucnu.

6Nikki6
08.11.2023 5 z 5

Kniha je krásná. Ano, není to kdovíjak unikátní a nepředvídatelné atd. ale tohle ani od knih tohoto typu nečekám. Chci si přečíst něco, co koní neuvěřitelně krásným happy endem, což jsem u této knihy našla. Atmosféra na mě dýchala z každé stránky a knihu jako oddechovku mohu s klidem vřele doporučit :)

vikidala
08.11.2023 2 z 5

Za mě byla tahle knížka hrozná slátanina. Spousta věcí jsem přeskakovala, aniž by to dějově vadilo. Všechno dopadlo až neuvěřitelně růžově. Úroveň asi jakoby jí psala nějaká puberťačka.

knidopel
04.11.2023 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Kniha je moc pěkně načtena Veronikou Lazorčákovou. Autorka umí krásně vtáhnout do děje a předat atmosféru daného místa, v tomto případě prostředí dánské Kodaně. Jde o velice pohodovou romantiku, u které nemusíte moc přemýšlet a prostě vypnete. Ačkoliv romantické knihy moc nevyhledávám, moc ráda si poslechnu/přečtu i další knihu z této série.

martulinka4
02.11.2023 4 z 5

pohodová romantická oddechovka

animovanej medv
27.10.2023 3 z 5

Moje první setkání s autorkou. Bylo to velmi příjemné a důmyslně čtení a moc mě bavilo.

Nebavily mě pasáže, které vychvalovali Dánsko a Kodaň. Nebavily mě první dva dny v Kodani. A dej byl velmi předvídavý.

I tak jsem se pobavila.

barbora6886
25.10.2023 5 z 5

Super! Musela jsem udělat šneky.