Nová doba

Nová doba https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431639/bmid_nova-doba-jpf-431639.jpg 4 470 134

Strhující příběh jedné kavárenské dynastie na přelomu 20. století Wiesbaden, 1945 Mladá Hilda sotva dokáže uvěřit svému štěstí. Válka skončila a kavárna U Anděla zůstala jako zázrakem ušetřena. Přes všechny překážky chce tento rodinný podnik s bohatou tradicí opět učinit skvělým místem setkávání významných osobností, čímž byl proslulý dříve. Mladý mír však již brzy zkalí první konflikty. Když přijde do kavárny půvabná mladá žena a představí se jako její sestřenice Luisa, vyvolá to v Hildě nedůvěru. Kdo je tahle záhadná Luisa, která se z Východního Pruska dostala až do Wiesbadenu? Narůstající rivalita mezi oběma ženami ohrožuje harmonickou atmosféru v kavárně. Dokud Hilda i Luisa nakonec nepochopí, že mají cosi společného – tajemství z válečné doby, jež je dodnes děsí.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Eine neue Zeit , 2019

martinkaLLL
11.03.2021 5 z 5

Trošku jsem se ztrácela při přecházení postav, ale i tak to byla pecka. Napětí, vtip, romantika, ale i vážnost té doby.

Zuzulinka
05.03.2021 5 z 5

Mne kniha nadchla! Nevadí mi knihy s tel atijou války. Čtivě napsáno! Za mne super knížka!!

Beruska18
27.02.2021 5 z 5

Tuto knihu bylo radost číst, zachycuje osud německé rodiny v poválečném období.

Mabie
23.02.2021 3 z 5

Podle anotace jsem čekala rodinnou ságu, kde se vše bude točit okolo kavárny U Anděla ve Wiesbadenu, to vše v roce 1945. Knihy z této doby záměrně nevyhledávám, ale ani se jim nevyhýbám a pár skvostů na toto téma jsem četla (např. Slavík).
V této knize jsem našla opravdu pořádné množství zajímavých a různorodých postav, dobrý a věrohodný popis německých reálií té doby, hromadu válečných hrůz všeho druhu, spousty krkolomných náhod v osudech většiny hrdinů a v neposlední řadě jsem nafasovala takovou porci “romanťárny”, že to hlavní linku příběhu skoro přebilo. Autorka podle mne rozmělnila několik velice silných témat v červené knihovně. A třebaže osobně mám ráda příběhy s happyendem, tady to bylo tak prvoplánové, naivní a hloupoučké, že by člověk předpokládal, že to vlastně byla fajn doba.
Dávám tři hvězdičky za opravdu velice dobrý popis života a boje o přežití obyčejných Němců koncem války i těsně po ní, což mi přišlo tak trochu jako pohled “z druhé strany”. Celkové nadšení s většinou čtenářů ale nesdílím - buď harlekýnku nebo historický román, obojí v jednom je jako když pejsek s kočičkou vařili dort.

GaleW
23.02.2021 3 z 5

Pořád váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, kniha se mi četla dobře, nevadil mi ani vyšší počet postav a příběhů, ale něco tomu chybělo, něco, co by mě tak říkajíc posadilo na zadek, nižšímu hodnocení nahrává i to, že hlavní hrdinka Hilda je pro mě, bohužel, nesympatická

TVer
21.02.2021 3 z 5

Zatím kniha, která se mi od autorky líbí nejméně. Je tam moc postav, které mi lezou na nervy. Hilda je moc rozmaznaná a Heinz se chová, jakoby mu bylo 20 a žádnou válku ještě nezažil. Děj se posouvá jen pomaly, nejvíce posunu nastane na posledních asi 100 stranách. Nejsem nadšená, ale kniha není zlá, možná budou lepší další dva díly.

Miška935
31.01.2021 3 z 5

Kniha je velmi čtivá, je tam více příběhů z války. Takže jsem měla trochu problémy se jmény, ale jinak to bylo fajn čtení. :)

Vlcice72
30.01.2021 5 z 5

Čtivý 1.díl nové autorčiny trilogie z nelehkého období, vyprávěný z různých úhlů pohledu, mne moc bavil....

majuska88
24.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je to sbírka příběhů během války. Těším se na další díl.

hapac
11.01.2021 4 z 5

Knihy této autorky se mi čtou velmi dobře a baví mne. Koneckonců, než jsem napsala hodnocení, tak už mám přečtený i druhý díl.

BaLu1
05.01.2021 4 z 5

Pěkné. Různé osudy lidí ovlivněných válečnou dobou, láska i utrpení. Řekla bych, že je tam více romantiky než by se ve skutečnosti mohlo stát v takové době a v životě vůbec. Ale od toho takové romány jsou, aby potěšily duši čtenáře a ulevily mu od většinou těžké reality. Válku bych nikdy nechtěla zažít, musí to být strašné. Postavám lásku přeji a lidem obecně taky. Oddechové čtení. Druhý díl jsem ještě nečetla, uvidíme....

Buchtičkajani
01.01.2021 5 z 5

Kavárna U Anděla mne mile překvapila. Kniha je velice čtivá, příběh se odehrává na konci druhé světové války a Hilda se snaží znovu obnovit rodinnou kavárnu...
Už se těším na druhý díl

Holly.W
30.12.2020 3 z 5

Za mě zcela průměrná kniha. Prvních asi 100 stran jsem se nemohla začíst. Na mě až moc moc postav, které příběh vypráví. Nevím, zda číst druhý díl.

Jonna
27.12.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když byla drsnější než její předchozí knihy autorky, což je samozřejmě dáno i dobou, kterou popisuje. Překvapuje mne, že si někteří myslí, že kniha manipuluje s fakty nebo že autorka píše o té době nějak odlehčeně, to si rozhodně nemyslím. Válka nejsou jen koncentrační tábory nebo bitevní pole. Těším se na další díl.

bigben
13.12.2020 4 z 5

Oblíbená oddychová autorka, spousta lidských propletených osudů...

zimolka
27.11.2020 5 z 5

Příběh mě upoutal,nádherné čtení,hned jdu na druhý díl.

gigi77
06.11.2020 3 z 5

Přestože se děj odehrává v průběhu druhé světové války, jedná se o romantickou pohádku. Nemá zde smysl hledat válečné podrobnosti a fakta, každý si mezi řádky dokáže představit a domyslet hrůzné výjevy té doby. I přesto však existovaly malé či velké lásky, šťastné náhody a drobné radosti, které se vlivem okolností měnily na velmi významné. A tak k této knize přistupujte a třeba se Vám bude líbit.
Není to špatný román, na můj vkus však dost odlehčený. Další díl už nejspíš číst nebudu.

Toňula
23.10.2020 4 z 5

Po předchozích autorčiných ságách jsem nemohla pominout ani první díl její nejnovější. Vyprávění očima několika postav nás přenese do nelehké doby těsně po válce, ve které lidé řeší hlavně otázku přežití,vyrovnávají se s nedávnou minulostí a hrůznými zážitky,ale současně chtějí obhájit právo na lásku ve všech jejích podobách. Uvidíme, jak se jim to bude dařit v dalších dílech..

ferdada
16.10.2020 3 z 5

Inu, nebylo to špatné čtení, pokud si chci hlavu vyvětrat a vyhodit z ní změť A - Z, třesk a nálety přítomnosti, je vhodné sáhnout po této knize. Ne přimhouřit, ale zavřít očka nad pro mě těžko pochopitelným kamaráčoftem němců s amíka jen pár chvil po skončení války.
Mít na paměti, že se jedná o smyšlenku a ne dokument.
Nakonec mi z toho vyjde, že jiná doba, jiné zvyky, jiné postavy, jiné národnosti. Jiný svět. Ač v době těžké, zdá se mi však jednodušší, přehlednější.
Takže děkuji za chvíle oddechu, kdy nemusím být zpruzelá z těch direktiv, která se na nás z médií, ať už nenápadně vlezle, či přímo sprostě hrnou.

evikt
28.09.2020 3 z 5

Kniha je pekna, ac na zacatku jsem se vubec nemohla zacist, do toho zmet jmen a postav ktere se mi zkraje pletly. Pribeh je pekny, poutavy z nelehke doby, ale neni to uplne muj salek kavy.