Nová doba

Nová doba https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431639/bmid_nova-doba-jpf-431639.jpg 4 472 134

Strhující příběh jedné kavárenské dynastie na přelomu 20. století Wiesbaden, 1945 Mladá Hilda sotva dokáže uvěřit svému štěstí. Válka skončila a kavárna U Anděla zůstala jako zázrakem ušetřena. Přes všechny překážky chce tento rodinný podnik s bohatou tradicí opět učinit skvělým místem setkávání významných osobností, čímž byl proslulý dříve. Mladý mír však již brzy zkalí první konflikty. Když přijde do kavárny půvabná mladá žena a představí se jako její sestřenice Luisa, vyvolá to v Hildě nedůvěru. Kdo je tahle záhadná Luisa, která se z Východního Pruska dostala až do Wiesbadenu? Narůstající rivalita mezi oběma ženami ohrožuje harmonickou atmosféru v kavárně. Dokud Hilda i Luisa nakonec nepochopí, že mají cosi společného – tajemství z válečné doby, jež je dodnes děsí.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Eine neue Zeit , 2019

Hedviga
25.09.2020 4 z 5

Kávu v Kavárně u Anděla by som si určite dala. Nádejnému úvodu rodinnej ságy ani nemám čo vytknúť, až na často krát rozpoluplné a oponujúce si správanie niektorých postáv. Jedine Elsa mi prišla stabilná, ale možno preto, že jej nepatrili kapitoly. Ďalšiu časť si nenechám ujsť.

kiraa
25.09.2020 1 z 5

To bylo tak sladký, naivní a miloučký, že by si i jeden myslel, jak taková blbá doba byla vlastně docela fajn. Už pár dní po válce všichni jen seděli s Amíkama v kavárně, chlastali kafe, občas sehnali i kořku a plkali. Kochovi byli strašně hodní Němci, takže zadarmo. Bylo to tak fajn, že se Amíkům už ani nechtělo domu. Jediný blbý, když došla zrnková káva a mouka. To se pak musela udělat sladová a dezert z kukuřičný mouky. Super vědět, když mi zrovna roste za barákem. Za to ta jedna hvězda. Začátek trilogie pro mě skončil prvním dílem. Děkuji.

mirinda973
01.09.2020 4 z 5

Hezké čtení. Líbily se mi kapitoly, kdy každá vyprávěla osud hlavních postav, které se prolínaly. Pro mě fajn změna číst o válce z pohledu němců. Opravdu nikdo nebyl ušetřen a nikdo neměl v tomhle období na růžích ustláno...ať Čech, Němec, Francouz a další

LadyCotton
26.08.2020 4 z 5

Kniha se mi docela líbila a to i přes to, že jsem jí četla dost dlouho. Zajímavý příběh německé rodiny na konci 2. světové války.
Knihu můžete buď přečíst a těšit se na další díl (který se bude odehrávat o 6 let později) a nebo jí jednoduše přečtete a nebudete postavy už dál řešit. První díl ságy je totiž dobře zakončen, autorka dává čtenářům možnost volby.
Pokud máte rádi film/knihy typu Ptáci v trní, určitě si knihu nebojte přečíst :)

marimari
20.08.2020 5 z 5

První z nové série se povedla. Vděčné téma a uvěřitelné příběhy hlavních postav. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Pohodové nenáročné čtení.

Kekik
20.08.2020 5 z 5

Výborný začátek rodinné ságy.
Příběh vypráví několik postav. Všechny se mi téměř okamžitě zalíbily a moc jsem jim fandila. Každý z hrdinů prožívá chvíle štěstí, ale především chvíle neštěstí. Přesto se blýská na lepší časy.
Příběh je napsán pro mě čtivým stylem. Bylo mi líto, že již příběh skončil. Naštěstí bude brzy druhý díl, a já se těším, až se opět setkám s oblíbenými hrdiny.
Knihu doporučuji.

Charlotta30
19.08.2020

Autorku mám velmi ráda, její knihy čtu velmi ráda.
Všechny osudy postav jsou tak zajímavé, že jsem knihu přečetla během pár dnů.
Mohu jen doporučit a těším na pokračování.
Mám ráda tento žánr knih.

skalek
19.08.2020 5 z 5

Tuto autorku mám moc ráda.....tedy hlavně její knihy...Libi se mi na nich, že popisuje život obyčejných lidí v Německu, kteří chtějí jako všichni na světě, mít se dobře a aby byly jejich děti šťastné....Nic víc a nic míň ....

cornetka
14.08.2020 5 z 5

Jedno místo, několik lidských osudů a přesto každý jiný. Odpočinková kniha, která je rozdělena do kapitol podle toho, kdo ji zrovna vypráví. Přesto ale utváří pěkný celek, který se velmi pěkně čte.

cérka
14.08.2020 5 z 5

A mě to moc bavilo! Jestli někdo umí napsat čtivou rodinnou ságu, tak je to určitě Anna Jacobsová. Sice ten konec je opravdu příliš přesladký, ale na pokračování mě navnadil dokonale. Takové to příjemné, odpočinkové, domácí počteníčko ;).
Pokud bych měla vyzdvihnout některou z postav, tak určitě Hildu, ta se autorce povedla.

Mišák240
14.08.2020 4 z 5

Je to má první přečtená kniha od autorky a moc se mi líbila. Je to takové milé čtení o těžké době. Občas bych některé zdlouhavější kapitoly zkrátila, ale jinak knihu mohu jen doporučit.

alnahu
11.08.2020 5 z 5

Další čtivá sága o osudu kavárny U Anděla z německého města Wiesbadenu a jejích majitelů v poválečných letech.Kavárna přežila za války bombardování a tak dcera majitelů Hilda Kochová se ji opět snaží uvést do provozu.Není to ,ale tak jednoduché potraviny jsou na lístky a tak se snaží nějaké zboží sehnat na černém trhu,aby měla v kavárně co nabídnout, což se jí povede.V příběhu se také setkáme s několika osůbkami ,které mají zde každá své místo a Hildě se snaží co nejvíce pomoci.Kniha mě zaujala a těším se na pokračování.

35alice
09.08.2020 1 z 5

Asi po 50 stranách jsem odložila, vůbec jsem se nemohla začíst. Přišlo mi to celé zmatené. Bohužel.

mag097
09.08.2020 4 z 5

Tak tahle knížka mi doslova vytřela zrak. Čekala jsem uhlazený, pohodový příběh, ale pod milou obálkou se skrývá drsné vyprávění popisující utrpení běžných lidí v poválečném Německu.
V Kavárně u Anděla potkáte spoustu svérázných postaviček ( v kterých se možná budete chvílemi ztrácet) a autorka vás nechá nahlédnout na jednu událost z úhlu více postav, za to velký palec nahoru.
Těším se na její pokračování.

AudreyHorne
01.08.2020 3 z 5

Audiokniha (načteno Z. Slavíkovou, za mne velmi dobrá volba, neboť její projev miluju už od načtených čarodějek od T.P.).
Kniha je ideální na léto a dovolenou, ačkoliv je to hlavně romantika, příběh není banální, knížka je čtivá a nabízí zase trochu jiný pohled na události 2. Světové války, kavárenské prostředí je příjemným bonusem. Na konci zanechává příjemný pocit, je to milá oddychovka, která si nehraje na nic hlubokého, zkrátka jsem dostala přesně, co jsem si od knížky slibovala. Ráda si přečtu/poslechnu pokračování.

m_martina
21.07.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je čtivě napsaná a příběh zajímavý. Doporučuji.

Havrnka
20.07.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. I přesto, že pojednává o složité době, tak příběh je napsán moc hezky. Má první přečtená kniha od této autorky.

Martina023
20.07.2020 5 z 5

Krásná kniha a i když je psána o těžké době,je napsána moc hezky a já jsem se s knihou sžila a už teď se moc těším až vyjde další díl.Kniha je opravdu moc pěkně napsaná a jsem moc ráda že jsem si jí přečetla.

nada3314
20.07.2020 5 z 5

Pro mě je Anne Jacobs záruka krásného milého čtení, u kterého si vždycky odpočinu. I tato kniha, kdy se příběh odehrává po válce v Německu, byl pro mě odpočinkem. Její styl je vážně čtivý, Panský dům jsem si zamilovala, ale teď zjišťuji, že všechny její knihy jsou takto krásné.

Katerina015
12.07.2020 5 z 5

Moje prvni setkani s autorkou. Ze zacatku jsem mela problem, vyznat se v mnozstvi osob... Mozna proto jsem se ze zacatku do knihy nemohla zacist.. Ale pak se to rozjelo a kniha byla fantasticka. Moc jsem si cteni uzila :-). Tesim se na dalsi dily.