Kavárna na pláži

Kavárna na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234728/bmid_kavarna-na-plazi-qB1-234728.jpg 4 299 113

Kavárna na pláži série

1. díl

Je vám přes třicet a lezou vám na nervy poznámky o tom, že byste se už konečně měla usadit? Nejste v tom sama! Evie byla odjakživa černou ovcí rodiny. Coby nenapravitelný snílek představovala příliš velký kontrast ke svým dvěma úspěšným sestrám. Zkusila se prosadit jako herečka, fotografka a zpěvačka, ale všechny tři směry se ukázaly být slepými uličkami. Jediným solidním bodem jejího neuspořádaného života je přítel – svědomitý a spolehlivý Matthew. Možná je ale na Eviin vkus až příliš solidní, a tak se občas neubrání dojmu, že jí život protéká mezi prsty. A pak zemře její milovaná teta Jo a v závěti Evii odkáže nečekané dědictví – kavárnu na pláži v Cornwallu. Evie se vydá na cestu plná odhodlání alespoň jednou v životě něco dotáhnout do úspěšného konce. Není to lehký úkol, protože zaměstnanci kavárny po smrti původní majitelky značně povolili v pracovním úsilí, ale Evie chce světu dokázat, že není tak beznadějný případ, za jaký ji všichni považují. Tajně doufá, že když dá do pořádku kavárnu, navede vlak svého života konečně do správných kolejí. A kdo ví, třeba taky najde svou životní lásku...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

The Beach Café , 2011

kanitsuj
28.04.2016 3 z 5

V rámci žánru jasný průměr, v odhadnutelnosti děje až podprůměr. Příliš mnoho stránek a řešení problémů, které se mrknutím oka řeší samy od sebe. Jinak příjemné čtení pro chvíle, kdy je člověk např. nemocný a musí zůstat v posteli. Pokud bych však měla možnost výběru, volila bych raději jinou aktivitu, protože v tomto románu nic překvapivého či zajímavého zkrátka není:-)
"Já a pan Jones" bylo trošičku zajímavější počtení, uvidíme, jaký bude nový "Dobrý rok":-)

Liduka
24.04.2016 3 z 5

oddechová kniha, která nepřekvapí, ani neurazí.

kika 13
18.03.2016 5 z 5

Úsměvná oddychová četba.Napada mě už aby bylo alespoň jaro......

petshop
11.03.2016 1 z 5

Takové hodně dietní čtení. Dost předvídatelné, dost idealistické, styl nic moc, ale při nemoci se to dalo. Avšak těch 81% je mi skutečně záhadou...

BlairWaldorf
28.02.2016 5 z 5

Příjemné oddechové čtení :) Dá se přečíst za jeden den

petra4080
23.02.2016 4 z 5

Příjemná knížka na zimní večer. Sálá z ní pohoda, člověk by se do vesničky hned přestěhoval :-)

ctenarkaEva
22.02.2016

Pohodová odpočinková kniha s předvídatelným dějem. Do takové kavárny bych se ráda podívala a ochutnala mrkvový dort nebo pirohy.

alnahu
03.02.2016 5 z 5

Moc pěkný příběh Evíe .Zezačátku knihy to vypadalo, že Evie neví co chce-připadala mě jako Bridget Jonesová, ale její život se úplně změnil, když zemřela její teta a odkázala ji kavárnu na pláži v pobřežní vesničce. Evié je nejdříve rozhodnuta, že ji prodá a nakonec se do kavárničky zamiluje a vytvoří z ni idylickou destinaci pro turisty. Ve své kavárničce , potká i muže svých snů .Líbila se mi také soudržnost ,která spojovala lidi v této malé vesničce, kteří si nakonec též kavárničku velmi oblíbili. Velmi pěkné oddechové čtení.

hanča34
01.02.2016 4 z 5

Připojuji se k niknikitě, knížka je optimistická, nijak náročná. Ale optimismu je nám nanejvýš třeba v této rozdivočelé době. Dobře se mi to četlo, i když jsem taky spoustu věcí správně předvídala. Ale to se mi děje i v životě.

Spark
24.01.2016 3 z 5

Nenáročné čtení, pokud si potřebujete oddychnout. Kniha je pěkná a dobře se čte, jen je děj až příliš předvídatelný.

Lucipeci
14.01.2016 2 z 5

Upřímně jsem nebyla nijak nadšená. Čekala jsem oddychovku, ale.ˇ....První část knihy byla ještě docela dobrá, ale prostředek a konec se mi tedy nelíbil vůbec.
Pozor - Možný spoiler:
Evie začne podnikat v oboru, který naprosto nezná, neumí prakticky ani vařit. A vždycky se najednou jako zázrakem objeví někdo, kdo zrovna potřebuje práci a strašně moc touží s ní pracovat a je naprosto úžasný. Takže každé drama či překážka trvají sotva pár hodin, než se někdo jako zázrakem objeví. A přijde mi, že celé okolí na ni čekalo jako na spásu, aby se lidé měli vůbec kde sejít a jsou jí neskonale vděčni, že dál podnik provozuje.

niknikita
28.12.2015 5 z 5

Optimisticky naladěná a plná energie...takové pocity ve mně vyvolal tento příběh. a proto dávám pětihvězdičkové hodnocení :-)

kusma
19.11.2015 3 z 5

Potřebovala jsem nějakou nenáročnou knížku, a tato mé přání naprosto splnila. Romantický, lehce předvídatelný příběh, který neurazí.

badanka
04.10.2015 5 z 5

Super pohodová knížka. Bavila mě od začátku až do konce :-)

petule1
28.09.2015 4 z 5

Krásná oddychová kniha. Kdyby se natočil podle ní film - ráda bych se podívala i když raději čtu :-D

Peace
21.09.2015 5 z 5

"Radši být osobnost, někdo, kdo má svoje sny a nebojí se dělat věci jinak, než tuctová, obyčejná ovce, která poslušně následuje stádo bez jediného beknutí."

I když je děj románu předvídatelný snad od prvních řádků, čtení jsem si skvěle užila. Příběh je vtipný a dojemný zároveň, Evie je hrdinka, které budete držet palce po celou dobu knížky.

luciefeix
18.09.2015 5 z 5

kniha která zahřeje a poteší :)

HedušKoč
03.09.2015 5 z 5

Tak tato kniha mi sedla, moc hezky psaná, pohodová. Prostředí úchvatné, lidé úžasní, prostě krásná oddechovka.

jasmína
01.09.2015 5 z 5

Skvělá relaxační kniha na doporučení kamarádky se líbila jak mně, tak i mé mamce , doporučujeme !

Antoaneta
11.08.2015 4 z 5

Tak od téhle knihy jsem nic neočekávala sáhla jsem po ní jako po lehkém dovolenkovém čtení a musím přiznat že rozhodně nelituji začetla jsem se a nemohla přestat.Ráda jsem se nechala unášet poklidným i rušným dnem plynoucím v malé kavárničce u moře spolu s majitelkou se radovala s každého úspěchu a užívala si tu pohodovou atmosféru malé vesničky u moře.Pokud hledáte hezkou milou knihu kterou přibalíte do kufru na dovolenou tuhle mohu jen doporučit.

anglická literatura kavárny Cornwall

Lucy Diamond (p)
anglická, 1970
2015  82%Kavárna na pláži
2015  83%Já a pan Jones
2019  74%Léto bez tebe
2016  84%Bude to dobrý rok
2016  85%Tři dámy na zhubnutí

Kniha Kavárna na pláži je v