Ďáblova cesta

Ďáblova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514701/bmid_dablova-cesta-kGW-514701.png 4 1063 243

Kate Marshallová série

< 4. díl

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

Srytr_Eli
03.02.2024 4 z 5

Čtivost a napínavost opět v topu,jen trochu předvídatelné. Nicméně přečteno za den a půl.

Dajine
03.02.2024 4 z 5

Napínavé, čtivé, trochu předvídatelné.

tereza_p
01.02.2024 3 z 5

Za mě průměrná detektivka, asi úplně neurazí, ale také nenadchne. Většinou se mi to úplně nestává, ale u této knihy jsem tak nějak v průběhu čtení začala tušit, jak to asi dopadne. A to už o něčem vypovídá. Musím také říct, že tak úvodní nehoda při plavání, tam opravdu byla jen jako oslí můstek k tomu, aby mohl být případ (tedy aby Kate potkala Jean). Jiný smysl mi tam vůbec nedávala, ač se s ní autor snažil trochu pracovat. Kdyby tam nebyla a případ se k detektivům dostal jinak, tak se vůbec nic nestane. Pořád jsem, co se Bryndzových sérií týče, tým Erika.

Timkim
31.01.2024 3 z 5

I mistr tesař se někdy utne. Toto bylo vážně nudné. Od poloviny knihy jsem tušil jak to vše je a do poslouchání jsem se musel spíš nutit, abych si svoji domněnku potvrdil. Tato série s Kate má dost sestupnou tendenci a úplně se bojím toho, co přijde po tomto dílu. 70% s odřenýma ušima.

Jiparis
28.01.2024 4 z 5

Tentokrát se mi jak příběh zdál slabší než obvykle.

Michelleee
27.01.2024 5 z 5

Tahle 4. kniha z této série se mi líbila asi nejvíc. Příběh byl zamotaný, zajímavý a čtivý. Ano souhlasím tu s ostatními, že signálů kdo to udělal, bylo spousta. Bylo mi to pak vícemeně jasné, ale i tak hodnotím tento příběh 5 hvězdičkami.

malen
23.01.2024 4 z 5

Dobře se četlo, ale oproti předchozím dílům o hodně , hodně slabší...

Mike99
18.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Další příběh s tím, že byl dán prostor i Ademu, kamarádovi Tristana. Co se týká rozuzlení zápletky, ta byla jasná už od první zmínky o Danversově farmě, kde byl v textu poměrně jasný signál, co se stalo. V další části šlo už jen o to, kdy se k tomu hlavní postavy doberou a jak se to vše seběhlo.
To ale nic nemění na tom, že to bylo jako vždy čtivé. Za mne spokojenost.

Hugomil
16.01.2024 2 z 5

Velmi slabý příběh. Taková rychlokvaška. Už zpracování knihy vypovídá jak je to vše natažené. Řádky daleko od sebe, jen aby kniha byla co nejtlustší a nalákala čtenáře. Zklamaní.

Lethania
14.01.2024 3 z 5

Pravděpodobně nejslabší kniha od Roberta Bryndzy. Ten konec byl prostě příliš předvídatelný a postrádal nějakou pořádnou akci. Ale pořád je o krok před všemi ostatními detektivky, které jsem kdy četla.

Petrasim
13.01.2024 5 z 5

Můj nejoblíbenější autor, takže se budu opakovat, jako u každé jeho knihy - skvěle napsaná, čtivá a napínavá kniha. Už se těším na další.

Bustedka
11.01.2024 4 z 5

citlivé téma, předvídatelný závěr. Bryndza ale umí psát, nenadchne a neurazí

libuse6749
10.01.2024

U čtvrtého případu vyšetřovatelky Kate Marshallové jsem dospěla do stádia, že mi začíná být sympatická i ona, přestože jsem dosud v jeho detektivních sériích patřila do týmu Eriky.

Ďáblova cesta začíná (jako většina autorovo příběhů) prologem, který prozradí, co se stalo o pár let zpět. V první kapitole, už v současnosti, však vyšetřovatelka zcela netradičně již doslova bojuje o svůj život. Dál čtenáře autor nenechá vydechnout a rozjíždí se vyšetřování po chlapci, který se ztratil před 11 lety

Přemýšlím, co napsat k této Bryndzovce více Kdo zná autorovo krimi série, asi mi potvrdí, že často najde pachatele dříve než vyšetřovatelé. Nic to však nemění na tom, že jeho thrillery s detektivní zápletkou jsou extrémně čtivé. Já osobně se těším na každý další případ.

juliesze
06.01.2024 3 z 5

Za mě asi nejslabší kniha od Brynzy. Strašně se všechno táhlo, příběh se točil na místě. Konec měl trochu lepší spád, ale za mě konec odhadnutelný už někdy od půlky knihy, takže pro mě se žádný překvapivý zvrat nebo odhalení nekonaly.

Čmeláček
05.01.2024 5 z 5

Kate Marshallová je moje oblíbenkyně :). A Ďáblova cesta byla fakt skvělá! Napínavá tak akorát, výborná zápletka se ztraceným malým dítětem - prostě chuťovka! :) Bryndza definitivně psát umí, takže já jsem spokojený a dávám za pět, vážení! :)))

Tučňák492
03.01.2024 5 z 5

Tak pane Bryndza, celou sérii s Kate jsem přečetla a řeknu Vám, to byla jízda. Vaše knížky se hrozně hezky čtou. Každý díl mě dokázal vtáhnout do děje a zapomenout na okolní svět. Hrozně jsem si to užila, chci Vám tímto poděkovat a popřát hodně takových napínavých knížek.

Hermiona419
03.01.2024 5 z 5

Výborná kniha, Bryndzovy detektivky miluju.

Avila
31.12.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha... Výborně napsaná zápletka. Příběh měl vše co správná detektivka má mít a já mohu jen doporučit. A těšit se na další pokračování.

tulipa
29.12.2023 5 z 5

Od Roberta Bryndzy jsem četla pouze Dívku v ledu a ráda jsem dala šanci i jeho další knize, i když z jiné série. Velice čtivé, děj asi trochu předvídatelný, ale kdoví, co se v knize nakonec semele. Přečteno za jeden den, kniha mě prostě nepustila.

Butterfly340
28.12.2023 4 z 5

Autor opět nezklamal. Ďáblova cesta je stejně jako jeho další knihy velmi napínavá a čtivá detektivka, u které budete mít potřebu zůstávat do noci, jen abyste se tedy konečně dozvěděli, co se stalo zmizelému Charliemu.
Přiznám se, že jsem odhalila pravdu dříve než naši vyšetřovatelé, ale ani tato skutečnost mi nebránila užít si zbytek knihy.

Začátek mi přišel takový kostrbatý, a to je vlastně důvod, proč nedávám plný počet hvězd. Přišlo mi, jako kdyby někde chyběla věta či odstavec. Uvedu příklad - Kate něco zjistí, následně se sejde s Tristanem a ten už danou informaci ví a na základě ní vytváří teorie. Přitom v knize není vůbec řečeno, že by mu to Kate pověděla. Pochopila bych, kdyby došlo k přeskočení v ději, ale o to tady nejde, autor detailně popisuje, co Kate dělá, a přitom vynechá to, co řekne svému parťákovi.
Vcelku mě to rušilo při čtení.

Co se mi naopak velmi líbilo, bylo prostředí. Jih Anglie je krásný, a to i v knihách.