Ďáblova cesta

Ďáblova cesta
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514701/bmid_dablova-cesta-kGW-514701.png 4 1114 1114

Kate Marshallová série

< 4. díl

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

esterkucerova
30.05.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že příběhy Kate a Tristana pro mě byly velkým utrpením.. vůbec pro mě nemají náboj a energii jako ty s Erikou a tento díl jsem si koupila spíš jen z úcty k Bryndzovi.
Ďáblova cesta mi však vytřela zrak a moc mě bavila. Dobrá zápletka, hezky vypracované postavy, instantní napětí.
5/5*.

ArwenAragorn
30.05.2023 5 z 5

81%
Žaludek se jí sevřel hrůzou. Když začali opatrně rozbalovat deku, celá skupina se ponořila do strašlivého ticha. Uvnitř ležel malý zčernalý uzlíček. Přiblížili světlo a uviděli obrys paže, malý propadlý obličej s očními důlky, nosem, bradou a zuby.
_____________________________________________________________________________________________________________
Parádní thriller! Má výbornou zápletku a je tak čtivý, že prostě musím dát pět hvězdiček.
Doporučuji, užijte si knížku tak jako já!

Ticiana
29.05.2023 5 z 5

Jako vzdy, precteno za odpoledne v podstate. Tak to mam s vetsinou jeho knih. Pribeh zajimavy, rychle to odsypalo, zadnej nudnej moment. Ale vedela jsem driv, jak to bylo. Ale ani to nevadilo. Jsem zvedava na dalsi knihu.

hana1039
28.05.2023 5 z 5

Audiokniha:
Poslech úžasný,jinak to ani nejde s Martinem Stránským :-)) , příběh mě,, bavil,, plný akcí, rozuzlení pro někoho překvapení,pro někoho už tak né... já jsem to ,,rozuzlila,, při určitém momentu :-) potřebuji další díl,ale v audiu !!!

Knižní střípky
28.05.2023 4 z 5

Bryndzovy detektivky/thrillery jsou pro mě zárukou velice čtivého a rychlého čtení, nejinak tomu bylo i u čtvrtého dílu ze série s Kate a Tristanem. Včera pozdě večer jsem začala s pár stránkami a dnes jsem skončila. Extrémně čtivé, střídala jsem klasickou četbu s poslechem audioknihy, která byla skvěle namluvená panem Martinem Stránským.

Tento případ je pro Kate zatěžkávací zkouškou, neboť jí připomeneme temné období, kdy propadla alkoholu a do hledáčku sociálky se dostala i ona sama se svým synem...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

martineden
28.05.2023 5 z 5

Série z Kate se mi líbí méně než s Erikou, ale tento díl je super. Možná je to i tím, že je tu míň osobního života Kate a víc vyšetřování. V rámci žánru Robert Bryndza je opravdu jednička.

Becca_books
27.05.2023

Již čtvrtý dík s Kate. Kniha se četla dobře. Děj byl přiměřeně zamotaný. U některých postav jsem nepochopila, proč se o nich autor tak podrobně zmiňuje, když vlastně nejsou vůbec důležité nebo se v knize již pak neobjeví. Trošku mi chyběla nějaká zajímavá dějová linka Katyina života, něco mi tam chybělo. V tomto mi víc sedí série s Erikou. Závěr nebyl překvapení, tušila jsem, jak to skončí. Přišlo mi to spíš smutné. Přesto přečteno jedním dechem jako všechny Robertovy knihy.

MMacicekk
26.05.2023 4 z 5

Autor má svůj specifický styl, děj svižně plyne s určitou přímočarostí a nezaobírá se zbytečnou omáčkou okolo. Vyvaruje se překombinovanosti zápletky a její zbytečné komplikovanosti. Bohužel tentokrát autor sklouzl k velké předvídatelnosti, která čtenáře ochudila o moment překvapení. Od poloviny je víceméně jasné, kudy se příběh bude ubírat a další strany to jen potvrzují.
I přesto si autor pořád drží svou úroveň a styl a budu se těšit na jeho další případy s Kate a Tristanem.

martinaandulka
26.05.2023 5 z 5

Soukromí vyšetřovatelé mají připad 11 let pohřešovaného syna/vnuka,který ae ztratil na Ďáblově cestě.Opět další případ Kate Marshallové,která se čte mpc rychle a pěkně.

KK22
25.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Bryndza je můj oblíbený autor, četla jsem všechny díly s Erikou i s Kate. Často tady čtu, že serie s Erikou je u čtenářů oblíbenější. Ano, u mne asi o malinko taky, ale nevidím v tom zásadní rozdíl. Ani tato kniha mě nezklamala. Přečetla jsem rychle během pár dní, bylo to napínavé jako vždy. Přiznám se, že mě celkem brzy napadlo, že muselo dojít k záměně chlapců, takže jsem na konci nebyla nijak mimořádně překvapená. Ale to knize na mém hodnocení nijak neubírá.

Michelinecka84
25.05.2023 5 z 5

Opět mě knížka nezklamala. Trochu jiný příběh ale poutavé čtení. Měla jsem přečteno rychle. Už se těším na další díly.

ElizPetrova
25.05.2023 4 z 5

Série si dle mého názoru drží stále stejnou laťku poměrně vysoko. Tato kniha není výjimkou. Nicměně asi úplně poprvé jsem tušila už v polovině knihy, jak to celé dopadne. Což mi ale na celkovém dojmu moc neubralo. Kdy budou další díly? :)

Nekonečná
23.05.2023 2 z 5

Těšila jsem se až si knihu přečtu, Bryndza je můj oblíbený autor, jsem ale zklamaná. Kniha mě nudila, děj byl "utahaný", málem jsem ji nedočetla. Série s Erikou mě bavila mnohem víc...

alnahu
23.05.2023 5 z 5

Již čtvrtý díl s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou -opět dokonalý a skvěle propracovaný.
Tentokrát se Kate a Tristan ,ujmou staršího již odloženého případu ,ztraceného tříletého chlapečka na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť, kde tehdy s babičkou stanovali.
Opět se Bryndza drží svého stylu psaní a i tato kniha je psána v krátkých kapitolách ,bez zbytečného rozepisování -v podstatě se čte kniha sama.
Je to jeden z lehčích thrillerů a opět skvělý.

NicaCola
22.05.2023 5 z 5

Nejlepší kniha této série! Já nemohla přestat číst... strašně se mi líbilo, jak bylo vše zamotané, ale přitom se čtenář neztrácí a jen očekává, jak to asi dopadne. Doopravdy, nejlepší díl!!!

Ulala
22.05.2023 5 z 5

Ani jsem nestihla zapsat knihu do čtených. Skvělé, bez vraždy v přímém přenosu a přesto velmi napínavé a čtivé. Zhltla jsem to za den a těším se na další pokračování.

chrudas
22.05.2023 5 z 5

Úžasné, napínavé, dobře promyšlené jako vždy. Pan autor umí a má můj obdiv. Doufám, že se k nám brzy dostane jeho nový samostatný thriller.

GYROTOURBILLON
21.05.2023 5 z 5

Ano, zde není co dodávat. Konec konců vysoké hodnocení uživatelu databáze to dali jasně najevo.
Jak už jsem kdysi psal, mám rád tajemné lokality spojené s vodními toky či mořem a zde popsaná řeka byla velmi dobře vykreslená. RB tedy ani mě nezklamal, dft. všechny jeho thrillery neměli chybu.

Jane2016
18.05.2023 5 z 5

Robert Bryndza je můj oblíbenec mezi autory, co píší krimi. Živě si pamatuji na to, jak jsem dočetla jeho první knihu a téměř okamžitě jsem si objednala zbytek celé série domů. (Byl covid, a já brala každého dobrého autora jako svatý grál!). Čili Bryndza si mě získal a jeho knihy zbožňuji dodnes. Nepamatuji si, že by se mi nějaký příběh od něj nelíbil.

Ze série s Kate Marshallovou mám zatím přečtené všechny předchozí díly a tento se mi líbil z celé série nejvíce. Citlivé téma a spád zaručily, že jsem knihu přečetla během dvou dní. Příběh se čte prakticky sám a než se nadějete, otáčíte poslední stránku.

Pokud uvažujete nad přečtením, za sebe musím doporučit číst knihy postupně. Kdybych předchozí knihy nečetla, přišla bych o pár zajímavých momentů, a to by byla určitě škoda. Bryndza si u mě touto knihou trochu navýšil laťku a já budu očekávat jeho další knihy. Musím se taky přiznat, že jsem od něj ještě nestihla přečíst Osudné svědectví! Na to se chystám už delší dobu!

Sečteno podtrženo, pokud milujete detektivky, tuto si rozhodně nenechte ujít!

ElikaS
18.05.2023 5 z 5

Na nového Bryndzu se vždycky těším, i když musím přiznat, že minulý díl Kate mi přišel jako jeden z těch slabších dílů, takže do toho dílu jsem šla trošku s obavami. Ty naštěstí byly úplně liché.
Čtvrtý případ Kate Marshallově byl skvělý! Nebyl tak brutální, jak jsem u Bryndzy zvyklá, ale zase na druhou stranu si autor tentokrát vyhrál s psychickou stránkou. Konec mi došel až pár stran před koncem, ale vůbec to nevadilo, protože i tak měl příběh šťávu.
Kvituji epilog, který působil velmi uvěřitelně a neskutečně se mi tam hodil.