Magie změny

Magie změny https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258779/bmid_magie-zmeny-SKO-258779.jpg 5 392 48

Kate Daniels série

Kate Danielsová a její druh Curran Lennart, bývalý Pán šelem, před časem odešli ze Smečky, a teď si zvykají na velmi odlišný styl života. I když jsou nadšení, že unikli vnitřním rozbrojům kožoměnců, vědí, že oddělit se od nich úplně zabere ještě nějaký čas. Když ale zjistí, že se jejich přítel Eduardo pohřešuje, začnou okamžitě vyšetřovat jeho zmizení. Jak se dostávají stále hlouběji do záležitostí žoldáků, zjišťují, že se Cech proměnil v peklo na zemi a že Eduardovy poslední zakázky byly mezi sebou propojené tím nejzlověstnějším způsobem. Povstal prastarý nepřítel, a jedině Curran a Kate ho dokáží zastavit – než jejich město kousek po kousku rozboří.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Shifts , 2015

Kyoko
28.06.2016 5 z 5

Ohledně Jima a Dali, tak mají dvě krátké povídky. Akorát nejsou přeložené do češtiny. Pokud si dobře pamatuji, tak první je zasazena mezi 4. a 5. díl, v té se dají dohromady. A druhá je mezi 7. a 8. dílem, kde je právě naznačeno, že Jim převezme titul Pána šelem. Další povídka z prostředí Kate, která není přeložena je o Derekovi. A dokonce jsou napsané některé části z prvních čtyř dílů z pohledu Currana, ale ty jsem viděla někde na internetu přeložené. =)

Bee
24.06.2016 5 z 5

Jako vždy nemám absolutně co vytknout. Čtení mi uteklo tak rychle, že jsem se až upřímně podivila, že už je konec. Opět musím zmínit, že autorská dvojka naprosto dokonale pracuje s postavami. Dokázali vytvořit celý komplexní svět plný uvěřitelných postav, které jsou propojené, vypracované a uvěřitelné (když nebereme v potaz skutečnost, že to jsou všechno namakaní, krutopřísní zabijáci, ale komu by zrovna tohle vadilo?). A ten humor! U téhle série se křením jako blázen pokaždé, když nějakou knihu otevřu.
Co se děje týče, je skvostný, plný akce a klasických hrdinských kousků, které sice končí jako obvykle, ale to už asi ke Kate patří a vůbec mi nevadí, že je to už taková zaběhlá klasika. Navíc tu přibývají momenty, kdy Kate dohání vlastní rodina a to mě prostě baví, protože všech sedm knih k tomu směřovalo a myslím, že nás čeká skvělé vyústění.

Suin
22.06.2016 5 z 5

Já tuhle sérii miluju! Jediné co tomu konkuruje je Upíři z Chicaga(Merit) od Chloe Neill a Mercedes Thompson od Patricie Briggs. Proste tří skvělé fantasy série,které nemají nouzi o nápad, akci, napetí, romantiku a vtip. Prostě super.

Misa25
09.06.2016 5 z 5

Jako vzdy skvely pribeh...a jako vzdy moc kratky...tesim se na dalsi dil.

sonycat
01.06.2016 4 z 5

Ano, myslim v 4-tom dieli, kde sa bojovalo s Errou, bola zmienka o tom,ze nieco medzi nimi je a aj v tretom dieli boli jemne naznaky, ze su si Jim a Dali blizsi, v dalsich dieloch sa to myslim nejak neriesilo. Mohla by to byt zaujimava poviedka venovana im dvom:).
A teraz ku knihe. Kate Daniels je moja najoblubenejsia seria, mam ju nacitanu opakovane, takpovediac recidivne:) a tiez mam viac ako len dojem, ze kvalitativne doteraz knihy stupali. Magie zmeny som vyslovene zhltla, napriek nedostatku casu pri dvojmesacnej princeznicke (ale kaslat spanok, Kate je Kate :D). Mam z nej rovnaky dojem ako tu odznelo v poslednom komentari : akosi vsetko hrrr hrrr konci a par veci niekde ostalo visiet nielen nedopovedanych, ale aj suvislosti chybali. Nielen skok vo vztahu Jim a Dali, napriklad kde sa vzala zrazu ta absolutna nenavist Nicka Feldmana? Cim bol Gregovi a preco po tom vsetkom, co si od prveho dielu casto vzajomne s Kate preskakali a prezili , skok k totalnej nenavisti a opovrhovaniu? Tym , kto je jej otcom to nie je, Nick to vedel uz davno, uz od prveho dielu mu Katina moc napovedala, ale nemal problem s tym, aspon ho nijak neprejavoval. Ani v Magii nicivej po zniceni Radu neukazovalo nic preco by mal zrazu tak reagovat, ako to robi v Magii zmeny.. no nic, hadam sa casom v dalsich knihach dozviem preco:). A to nie je jedina skratka v deji, celkove je ich tam viac. Napriek tomu vsetkemu je to prosto kniha zo sveta Kate a je dobra, su v nej paradne kapitoly a silne momenty. Mozno pomoze, ked si ju precitam zo 5 raz aspon ako ostatne a viac veci mi zapadne na miesto:), no myslim, ze ten dojem akejsi uponahlanosti a skratkovitosti najmä na konci vo mne pretrva..za mna 4 hviezdicky z piatich, co je stale velmi dobre, ale predsa len o hviezdicku menej ako maju pre mna Magie od 3-ho dielu do predposledneho.

Smarine
01.06.2016 5 z 5

Jako vždy výborné. Kate s Curranem jsou úžasná dvojice, která se doplňuje, pořád to mezi jiskří a v jedné chvíli, kterou nebudu jmenovat, mě donutili i slzu ukápnout. Naštěstí všechno zase dobře dopadlo. Možná až moc rychle. A to je jediná vada na celé knížce - strašně rychle ukončené. Poslední kapitola plná akce skončí v tom nejlepším a najednou třístránkový epilog o týden později? To mě trochu zklamalo. Ale i tak plné hodnocení za výborný děj a za Kate a Currana :)

Pro pavla6491:
Jsem si jistá, že v nějakém díle bylo zmíněno, že se Jimovi Dali líbí a snad spolu i chodí, ale byla to jen krátká zmínka, že bych si musela všechno znovu přečíst, abych to našla. Ale určitě to tam bylo

pavla6491
28.05.2016 5 z 5

Kate a Curran nezklamali :-D Jen mi asi chybí knížka o Jimovi a Dali, jelikož se z ní rovnou stala Choť pána šelem a přitom dřív nebylo ani řečeno, že jsou spárovaní :-)

Nuray
31.08.2015 5 z 5

Jsem sice docela ve skluzu se čtením, ale miluju tuhle sérii, nemůžu se dočkat nového dílu !! :3