Magie změny

Magie změny https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258779/bmid_magie-zmeny-SKO-258779.jpg 5 392 48

Kate Daniels série

Kate Danielsová a její druh Curran Lennart, bývalý Pán šelem, před časem odešli ze Smečky, a teď si zvykají na velmi odlišný styl života. I když jsou nadšení, že unikli vnitřním rozbrojům kožoměnců, vědí, že oddělit se od nich úplně zabere ještě nějaký čas. Když ale zjistí, že se jejich přítel Eduardo pohřešuje, začnou okamžitě vyšetřovat jeho zmizení. Jak se dostávají stále hlouběji do záležitostí žoldáků, zjišťují, že se Cech proměnil v peklo na zemi a že Eduardovy poslední zakázky byly mezi sebou propojené tím nejzlověstnějším způsobem. Povstal prastarý nepřítel, a jedině Curran a Kate ho dokáží zastavit – než jejich město kousek po kousku rozboří.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Shifts , 2015

Lethania
03.07.2018 5 z 5

Další pecka od manželů Ilony a Gordona. Příběh vás nutí pořád číst a o zábavu nebylo nouze. Dát si pauzu bylo nemyslitelné. Doufám, že si další díl udrží stejné tempo.

Turante
20.02.2018 5 z 5

Miluju když se Kate naučí a dozví nové věci :-)

Jimm1
17.01.2018 5 z 5

Tak tento díl byla opravdu bomba. Ani si nejsem vědom, že by tato kniha měla nějaké kapitoly. To byl při čtení takový fofr, že nápad dojít si na záchod, bylo pomalu nemyslitelné Doufám, že se toto vražedné tempo udrží i v následujících dílech, protože předchozí díl byl pro mě utahaný blábol. Takže za mě tentokrát 5*.

paprika75
06.12.2017 4 z 5

Za mně je to takový "standard" v sérii KD, i když v tomto díle je dost vaty a neustálého vrácení se v ději zpět, aby nám bylo vysvětleno, co se událo v tom a tom předchozím díle. Na jednu stranu to chápu a na druhou mně to fakt irituje ... já si to pamatuju !!!
Jinak co dodat ... tentokrát ani nikdo neumřel. Co nás čeká dál ??? 4*

pejty
28.09.2017 5 z 5

Pro mě trochu slabší díl. Je to způsobené tím, že předchozí díly byly pro mě dokonalé a neustále jsem si říkal, že se autor každou knihou zlepšuje. Také to asi zavinila ta velká změna, která se odehrála. A i když tento díl hodnotím jako slabší, tak rozhodně stojí za přečtení a čtenář se u něj rozhodně nebude nudit.

Calla2002
18.06.2017 5 z 5

Páni..páni...páni.. Jsem nadšená a dojatá a bůch ví co ještě :-D miluju celou sérii a opravdu doufám že bude další díl vždyť to skončilo s otevřeným koncom proč!? Proč Pane bože ? Jsem strašně napjatá myslíte že otce zavře do krabičky ? A z čí kostí to udělá?půjde do Mišmaru pro kosti své babičky?Umře tam někdo? Umře ona? Povede se jí to? Moc otázek a žadné odpovědi..flustrující
VELICE DOPORUČUJI a těším se na další díl..

Ree
27.05.2017 5 z 5

Skončila tady vůbec nějaká kapitola tak, že jste neměli neuvěřitelné nutkání číst, co se stane dál? Možná jedna, dvě? U dřívějších dílů jsem dokázala dočíst kapitolu a zavřít knihu, abych se věnovala něčemu jinému, ale tady? Jedině když byla písmenka natolik rozmazaná, že už jsem nedokázala číst dál. S tímhle tempem si u posledních dvou dílů budu muset vyhradit celý den volný a zařídit si někoho, kdo mě bude zásobovat jídlem a kávou.
Po minulém díle jsem se trochu bála, že když Kate a Curran opustili Pevnost, hodně z mých oblíbených postav už v knížkách moc nebude. Potěšilo mě, jak to vyřešili.
Jenom nevím, jestli Kateino, Curranovo a mé zdraví následující dva díly vydrží. Mé zvlášť, pokud se následky Kateina zranění projeví až později...

Kešu1981
16.02.2017 5 z 5

Fantasy příběh Kate a Currana mě vážně baví :o)

Ale abych byla upřímná, tak ještě lepší jsou série: Bratrstvo černé dýky, Temní lovci, Nový druh, Smečka a nebo Anita Blake :o)))

krovacek
28.01.2017 5 z 5

Jako obvykle parádní příběh, od kterého se nedalo odtrhnout a čtenář se jak pobavil, tak si pobrečel :-) Díky a těším se na další!

Laf
08.01.2017 5 z 5

Čtení této knihy jsem si vážně užila, a taky proto jsem ji četla jedním dechem. Nejdříve jsem si říkala, o čem může být další pokračování, co ještě může Kate a Curran řešit, a hned jsem dostala odpověď po začtení se do knihy. Dávám palec nahoru autorce za to, že pořád přichází s novými nápady, co se zase může přihodit postavám a hlavně jak skvěle dokáže upoutat dějem. Sérii mám ráda a vřele doporučuji :)

adela3429
04.01.2017 5 z 5

Stejně jako jiným mi hodně chybělo, že už Curran s Kate nevedou Smečku, ale sakra, tohle byl naprosto perfektní díl! :)

Evule114
01.01.2017 5 z 5

Byla jsem tak nedočkavá, že jsem kašlala na knihovnu a knížku si předčasně koupila jako vánoční dárek.... Já chci zase Currana jako pána šelem, nikdo se na to nehodí, ani Jim, ale musím uznat, že Dali Jako paní šelem je velice vtipné číst. Alespoň tedy pro mě... a za mě já bych Rolandovi dala šanci být Kate, ale rozhodně bych ho nepouštěla z očí a moc se těším na to, jestli s Curranem budou mít své vlastní dítě.. Kdo ví, čím nás Ilona překvapí :-) Rozhodně se nemůžu dočkat dalšího dílu..

Jass
13.10.2016 5 z 5

Na jednu stranu se mi zdá, že autoři trochu narazili na strop... ale ten strop je tak vysoko, že na tom skoro nezáleží!
Tenhle díl je jiný než ty předchozí, ale musím říct, že se mi ta jinakost líbí. Představa Dali jako Choť Pána šelem je pro mě prostě neskutečně komická.
Mini spoiler
Trochu mě překvapilo, že Kate po Tom neměla žádné následky, když si vezmu, co všechno se mohlo stát... A ona zapomene jednu věc... Trochu předvídatelné... Ale pořád je to Kate a pořád je to skvělé.

alzbeta4340
30.09.2016 5 z 5

Osmý díl série a pořád mě to neskutečně bavilo. Je to opravdová čtenářská radost. Těší mě, že je tento příběh krásně ucelený, ale přitom jsou tady náznaky dalšího vývoje v životech postav. Vůbec mě to nerušilo, naopak navnadilo - kéž by vyšlo brzo něco dalšího.

*Pájuše*
05.08.2016 4 z 5

Svět Kate Danielsové mě nikdy nepřestane bavit! Je to úžasná série nabitá humorem, akcí, romantikou, sympaťáckými postavami a spoustou mytologie. Každý si zde najde něco svého. V tomhle nemůže tyhle knihy nikdo a nic trumfnout.
Bohužel, co se týče příběhu, musím konstatovat, že tohle je díl, který má v sobě tolik děr asi jako cedník! Např. spoustu nedořešených věcí:
* SPOILER *
Mac a Leroy a jejich "pomsta" – heh, k tomu vlastně nedošlo... Julie a „vycítění“ hordy upírů pod tunami hlíny – kde je nějaké to rozuzlení?... Záhada Rolandovy moci a volání do Cechu - cipísek, jak věděl, že s ním chce Kate mluvit? To má věšteckou kouli?... Proč chtěla Rowena s Kate mluvit těsně před jejím únosem? A co se s ní pak stalo – zemřela?, žije?... Co D´Ambrey - tím to jako v minulém díle skončilo? Šmitec? Žádný "taneček" mezi ním a Kate a Curranem se konat nebude?... Julie se baví s Rolandem za Kateinými zády - kdy to jako stihla? A jak to udělala? To si našla jeho telefonní číslo ve Zlatých stránkách???... Co ta plánovaná inspekce Rolandem – k té taky nedošlo…
... a mohla bych pokračovat do nekonečna. * KONEC SPOILERU *
Tenhle díl byl prostě jiný. Předně mi strašně chybí, že už Curran není Pánem šelem. Nechci říct, že autoři udělali chybu, ale už to nemá takové grády jako předchozí díly. Ano, kniha má pořád čím překvapit, pořád má co nabídnout, ale už to zkrátka není ono. Taky jsem tu postrádala i Dereka a to špičkování mezi ním a Kate. Přece jen, se v tomto díle mihnul jen, když bylo potřeba. Nelíbilo se mi, že ho šoupli do pozadí, ačkoliv kvůli ději, který se posunul do jiné roviny, to je logické.
Docela zábavný byl Samain – nebo spíš jeho proměna. * SPOILER * Nemohla jsem uvěřit, že se proměnil v Rolanda. Musela jsem se tomu prostě smát. :D * KONEC SPOILERU * Trošku mi to přišlo jako konečná, jako by se autoři s touhle postavou loučili. I když uvidíme, třeba se mýlím.
A samozřejmě nesmí chybět... „Roland na scénu!“. Musím říct, že tahle postava je strašně nepředvídatelná. :D Je ale úžasně zpracovaná. A prostě ho žeru, ačkoliv cenu za nejlepšího otce roku by nevyhrál, ani kdyby se dal samotný ďábel na víru. Taková, pro mě trochu záhada a překvapení, je ta Nickova nenávist ke Kate. Docela by se mi šikla ta novela.
Abych to nějak zakončila – musím souhlasit s komentáři pode mnou, ten konec byl strašně useknutý. Takový moc hrr. Nicméně, ten základní duch tohoto spisovatelského dua nevymizel – opět zde byla gradace na konci knihy, ta perlička na závěr, která Vás nutí jít do nakladatelství, bušit jim na dveře, ať co nejrychleji koupí autorská práva a dají se do překladu dalšího dílu! ;-)

A ještě několik perliček na závěr: ze slova moci aarh, které v minulých dílech bylo „Zastav se“ udělali překladatelé STOP. Jasný, význam zůstává stejný, ale když ty knihy máte přečtené dvacetkrát, ty slova se Vám vžijí do paměti a pak Vás při čtení zarazí, když je tam najednou změna. Ani si nepamatuju, že by Kate v minulých dílech používala slovo „bleh“. Že z Eduarda udělali bizonodlaka, no budiž, přece jen překlad některých slov je i pro rodilé mluvčí občas skutečným oříškem.

Nuray
04.08.2016 5 z 5

Musím se přidat. Každý nový díl mi prostě naprosto vyrazí dech a jako správná holka musím pochválit Curranovu péči o Katein život ;-) prostě pecka příběh, zhltnuto během dvou dnů a nějaké potřeby - že bych se měla jít třeba najíst během četby akorát otravovaly život ... :-)
Jsem hrozně zvědavá, jak to celé dopadne a těším se na další díl, který se chystá !

Nelly
28.07.2016 5 z 5

Nedá mi to a zhodnotím celou sérii (kdoví kdy vyjde další díl) - myslela jsem si, že Mercy Thompsonovu už nic nepřekoná, ale Kate ji předčí ostřejším jazykem i zbraní. Také magie, různých magických potvor a tomu odpovídajících zajímavých bojů je v této sérii mnohem víc. Prostě tuto sérii musíte milovat a já doufám, že autoři napíší ještě dost dílů, protože je zde mnoho otevřených náznaků a také spousta vedlejších postav by si zasloužila svůj vlastní velký příběh...

VerkaKauf
26.07.2016 5 z 5

Hltám každý díl. Kate a Curran mě jen tak neomrzí, občas se neudržím a musím se smát nahlas jindy trnu co se zase vyvrbí.

kocourjulie
19.07.2016 5 z 5

Nádhera! Další díl plný fantazie, napětí. Jenom by měly vycházet častěji .. a včetně těch nepřeložených povídek, to je věčná škoda. Currana jsem našla a jeho pohled na klíčové události je opravdu zajímavý. Zaslouženě plný počet.

Scharks
29.06.2016 5 z 5

Nevím čím to je, ale tahle série mě nikdy neunaví, miluji jejich svět a všechny hlavní i vedlejší postavy a vždy se moc těším na další knížku :) A vzhledem k tomu, co bylo na konci tohoto dílu, se už doslova třesu na nová pokračování ;)