Magie vítězí

Magie vítězí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427071/bmid_magie-vitezi-xb9-427071.jpg 5 245 54

Kate Daniels série

< 10. díl

Kate se kdysi starala jako osamělá bojovnice o paranormální problémy v Atlantě po Změně. Od těch dob ušla dlouhou cestu. Získala si přátele a udělala si i nepřátele. Nalezla lásku a společně s Curranem Lennartem, bývalým Pánem šelem, založila rodinu. Ovládá však příliš mocnou magii, než aby ji velcí hráči světa nechali v klidu žít. Mezi Kate a jejím otcem Rolandem v současné době vládne křehké příměří. Když začne znovu zkoušet její obranu, Kate si uvědomí, že se dříve nebo později bude muset s otcem znovu utkat. Čarodějky věštkyně ve svých vizích začnou spatřovat krev, oheň a lidské kosti. A když k jejímu prahu dorazí tajemná bedna, symbol vyhlášení války prastarým nepřítelem, který téměř zničil její rodinu, ví, že její čas vypršel. Kate Danielsová nemá na výběr. Bude muset spojit síly s tím nejnepravděpodobnějším spojencem. Tuší, že zrada je nevyhnutelná. Ví, že blížící se bitvu nemusí přežít. Ale bude bojovat. Za své dítě. Za Atlantu. Za celý svět.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Triumphs , 2018

ydnac
15.11.2020 5 z 5

Opět skvělý díl této série a bohužel poslední...Kate mě bavila svými hláškami a dobře se s Curanem doplňovali :-) Conlan je prostě boží, bylo by super ještě mít pár dílů i s ním :-) Závěr byl dobře vymyšlen, Roland perfektně "uklizen" .Co víc od autorky chtít? No jasně další takové knihy se kterými prožijeme úžasné příběhy :-)

Evule114
29.09.2020 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že jsme na konci. Kate se mi zdála díl od dílu lepší a lepší a nechce se mi s ní loučit. Bavila mě i rozplakala. Budou mi ty její fórky chybět a z malého Conlana jsem šla prostě do kolen. Poslední díl byl za mě naprosto nejlepší a zasloužil by si hvězdiček přímo deset.. Těším se, až se k celé sérii vrátím a nebudu muset čekat na vydání dalšího dílu. Za mě naprosto skvělá série.

Elea
20.09.2020 5 z 5

Hezké zakončení celé série, líbil se mi způsob, jak vyřešili Rolanda, i když Hugh se mi víc líbil v předcházejících dílech, Julii jsem nikdy moc nemusela. Bohužel bylo zřejmé, že nakladatelství se snažilo tento díl vydat co nejrychleji, takže už nebyl čas na jazykovou korekturu, množství záměn slov a jmen, gramatických chyb a překlepů značně převyšuje předcházející díly.

Vampirosa
22.08.2020 5 z 5

Dokonalé zakončení dokonalého příběhu. Kate jsem si neskutečně zamilovala společně s ostatními postavami a nemůžu uvěřit, že jsme došli na konec jejich cesty. Věřím, že za několik let se k sérii vrátím a budu děj hltat stejně hladově jako poprvé. Autorka na konci knihy naznačuje, že některé hrdiny čekají další dobrodružství a já pevně doufám, že nás (čtenáře) přiberou do party.

denydean
02.08.2020 5 z 5

Úžasné zakončení série . Boží :D

alzbeta4340
05.06.2020 5 z 5

Když máte po přečtení posledního dílu dlouhé knižní série nutkání začít ji číst od začátku, nemůžete dát jiné než nejvyšší hodnocení... Moc pěkné.

Kačí137
07.05.2020 5 z 5

Tak mi Kate skončila. Ach jo. Na co se teď těšit. Byl to super závěr.V tomto dílu se Kate pere se svoji novou rolí - být dobou mámou. Klučina je skvělí. Co já se nasmála. Hezky se vyřeší problém s taťkou. To se jim povedlo.
No co, předpokládám, že by mohlo být pokračování s Julií a tetou.

Foxie89
28.03.2020 5 z 5

Hezký závěr, hezký díl. I ta slzička ukápla. Kate mi bude chybět.

Jana65
07.03.2020 5 z 5

Kniha byla super, jako i všechny předchozí díly. Škoda jen, že už je konec. Tato série patří mezi mé nejoblíbenější, určitě si všechny knihy po čase znovu přečtu.

Janičta
28.02.2020 4 z 5

Když čtenář ví, že drží v ruce poslední díl série, tak čeká že ho kniha složí, odrovná, odstřelí nebo tak něco. Má to být epická tečka. Mě osobně stačí, když je kniha dobrá. Protože kdyby byla úchvatná, proč by měla být poslední?

Myslím že spisovatelské duo zavřelo dveře za Kate důstojně...
A všichni žili ve světě stvůr šťastně, dokud je něco nesežralo :D
Co mi trošku vadilo, byl fakt, že kniha hned skočila do doby, kdy už je syn hlavního páru na světě (vyšilující Kate mohla být k popukání) . Silné nepřátele už není asi moc kde brát, tak se objeví někdo téměř neporazitelný. A nakonec to všechno samozřejmě dopadne dobře.
Bohužel nám k úplné informovanosti chybí další knihy z tohoto světa, které u nás snad jednou vyjdou.

Kniha dobře pracuje s tím co má. Ale konec přišel včas, protože co dalšího by se mohlo dít? Svět ve kterém Kate žije, sice nabízí nepřeberné možnosti, ale když se zbavíte největší dlouhodobé hrozby, co tam bude dál? :-)

Celkové je to dobrá serie urban fantasy. Jedna z těch kvalitních a těch není moc.
Takže mé celkové hodnocení celé série 4,5* :-)

Nuray
25.02.2020 5 z 5

To je opravdu konec?
Přišlo mi to hrozně krátké...
Ale krásné :-))
Kate a Curran mě provází už tolik let, že mě mrzí, že je po všem. Ale na druhou stranu jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Třeba si po státnicích přečtu sérii od znovu. Díky manželům za jejich nápad vytvořit tento svět.

Epilog slibuje možnost dalších dílů. Dočkáme se?

Lenny33
22.02.2020 5 z 5

Vlastně mi to žádné velké uzavření epické série ani nepřišlo, protože mi po přečtení zůstalo nezodpovězených snad ještě více otázek, než před rozečtením tohoto dílu.
Jinak hned začátkem knihy jsem byla dost šokována, ale překvapivě jsem si na existenci Conlana rychle zvykla a vlastně to celý děj odlehčilo a přesunulo na trochu jinou úroveň. Trochu bych vytkla, že občas se děj vlekl a naopak části které bych se přála více rozepsané, byly strašně hrr, což rozhodně platí i o celém závěru knihy, z kterého jsem byla spíše rozpačitá. I přesto hodnotím pozitivně a jsem zvědavá, jaký postoj k tomuto dílu zaujmu někdy v budoucnu při dalším čtení.
P.S. Vážně doufám, že nakladatelství u nás přeloží i další knihy od této autorské dvojice.

havrmoni
20.02.2020 5 z 5

Jako to je konec??? Tak jo přiznávám jsem závislá na Magii :)) Fakt mě celá série neuvěřitelně bavila. Nebránila bych se i knihám- novelám kde by hlavní roli hráli někteří z těch prima postav kolem Kate a Currana. Tohle se povedlo.

Nita
09.02.2020 5 z 5

Tak a je konec. Co teď? Na co se budu těšit? Celá tato série byla vynikající, u žádné další podobné série jsem tak dlouho nevydržela.
Všechny díly akční, děj se rozvíjel postupně a gradoval v jednotlivých dílech někdy až do infarktových stavů. Pro mě ze všech dílů vítězí třetí Magie útočí - ideální mix napětí, akčních bojů v aréně a romantika přesně akorát. A ten konec? Pořád si přesně vzpomínám, jak jsem netrpělivě vyhlížela další díl. A to je přesně proč byla tato série skvělá, chtěli jste pokračovat ve čtení.

Rinta
04.02.2020 4 z 5

Miluji tuto sérii, ale kniha mi mezi ostatní úplně nezapadla.

Nelly
03.02.2020 5 z 5

Závěrečný díl (i když další linky by mohly vzniknout) přímo třeští akcí a magií. Doporučuji přečíst předchozí díly, abyste byly v obraze s postavami a jejich vývojem. Povedená série, srovnatelná se sérií s Mercy od P.Briggs.

NicaCola
31.01.2020 5 z 5

Tak tahle série mi bude vážně chybět... Skvělé zakončení úžasného příběhu!
4ever Kate & Curran ^_^

nikca3882
27.01.2020 5 z 5

U knih přemýšlím, jak by ten příběh asi pokračoval.. u některých knih mi chybí na konci prolog. Ale autorka mě u této série mile překvapila, že příběh pokračuje a mají dítě. Super, za mě TOP.

*Pájuše*
26.01.2020 4 z 5

Dlouho jsem odkládala komentář k této knize, protože po dočtení jsem potřebovala chvilku klidu na srovnání si myšlenek.
Autoři rozehráli velmi napínavou sérii, kterou jsem si zamilovala od prvního dílu. Knihy jsou vtipné, svižné, pokud drhnou, tak jen v maličkostech. Ovšem při čtení dlouho očekávaného závěrečného dílu, který pro mě byl vyvrcholením celé série a který měl celý příběh uzavřít, ve mě vyvolává spíš další a další otázky. Nemůžu si pomoct, ale poslední díl, musím hodnotit jen čtyřmi hvězdičkami a to ještě s přimhouřenýma očima. V tomhle díle mi přišlo, že se vše odehrávalo ve velkém spěchu. Začalo to scénou v jeskyni a najednou se přeneseme o pár let dále, kdy malý leze. Netuším, co se stalo, ale nemohla jsem se s dějem ztotožnit. Přišlo mi to příliš hrr. Co jsem si opravdu užila, bylo "velké finále", kteří autoři měli vymyšlené vskutku dokonale.

pejty
21.01.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že je mi strašně smutno po přečtení této knihy. Bohužel mi právě skončila jedna z mých nejoblíbenějších fantasy sérií a musím se přiznat že se mi po Kate bude stýkat. No naštěstí si všechny knihy, když tak můžu přečíst znova.

Tato kniha je důstojným zakončením příběhu a vcelku plnohodnotné umocňuje dějové linky většiny postav. Jediné, co mi zde trochu chybělo, je poměrně nízký počet hlášek vycházející z Kate a ani tempo to nemělo takové na jaké jsem zvyklí. Ale celkově se mi kniha líbila a já si užíval každou stránku.

Ilona Andrews
americká