Magie střelného prachu

Magie střelného prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188485/bmid_svet-kate-daniels-magie-strelneho-p-MR6-188485.jpg 5 323 45

Kate Daniels série

Román mimo hlavní řadu, zasazený do světa série Kate Daniels (Kate Daniels #5,5). Jako bonus novela Magické dary (Kate Daniels #5,4). Andreu Nashovou možná vyhodili z řad Rytířů milosrdné pomoci jen proto, že je podle nich „hřích“ být kožoměncem, ale ona se odmítá stáhnout do ústraní a lízat si rány. Možná přišla o vše, na čem dosud usilovně pracovala, ale když jí život staví do cesty překážky, je připravená se s nimi porvat – jen si na to musí vybrat ten správný kalibr. Zatímco se snaží znovu najít pevnou půdu pod nohama, pracuje pro Špičkově ostrou vyšetřovací agenturu, firmu své nejlepší kamarádky Kate Danielsové. Ale když někdo nečekaně zabije kožoměnce pracující pro Rafaela Medranu, Andreina bývalého milence a alfu samců klanu Boud, dostane na starost ten nejhorší případ ve své kariéře. Andrea a Rafael budou muset spolupracovat, aby polapili mocného zabijáka, a stihnout to dřív, než se stačí zabít navzájem nebo než to jejich záhadný cíl udělá za ně. Ale když zachraňujete svět, občas je nějaká menší oběť potřeba, nebo ne? První vydání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Gunmetal Magic , 2012

pejty
10.02.2018 4 z 5

Oproti sérii Kate Daniels je to trochu slabší. Prostě mi tam Kate chyběla (tedy výjimkou je novela Magické dary, kde jsem si Kate opět užil). Ale jinak je to příjemné zpestření, které zkrátilo čekání na další díl mé oblíbené série.

paprika75
29.11.2017 4 z 5

Společně s "magickými dary" v podstatě šlo o 2 paralelní příběhy. Boudy jsou teatrální a takové to i bylo. Nějak si nedovedu představit talíře polepené fialovým kobercem, ale v poho ... bavilo mně to. Druhý příběh taky fajn. Líbí se mi, jak přibývají postavy a rozšiřuje se záběr magických stvoření a různé mitologie se zde kříží a prolínají. 4*

Fenris
21.10.2017 5 z 5

Ať žijou boudy! Celou knihu jsem se nenudila! Vůbec! Pořád jsem se bavila ať to bylo bojem nebo humorem, kterým boudy oplývají.
Jsem moc ráda, že se autorka rozhodla věnovat více prostoru Andree a Rafaelovi. Určitě si to zasloužili!
Ať žije fialový koberec! :D

Kešu1981
16.02.2017 3 z 5

Příběh Andy a Rafaela...o něco více násilí s linkou romantiky....pecka :o)

Evule114
30.01.2017 5 z 5

Bylo to moc moc moc skvělé, jinak to neumím popsat, opět jsem se bavila od začátku do konce...

Miss.hell
05.10.2016 5 z 5

Naprosto miluji celou sérii Kate Danielsove! A po objevení této knihy se mi snad objevily Motýlci v břiše :-D ihned jsem se pustila do čtení a nemohla se odtrhnout. Rozhodně doporučuji!! Miluju ten humor v knize a jejich poznámky v duchu.

Vampirosa
15.09.2016 5 z 5

Skvělá novela, která je součástí knížky Magie střelného prachu. Byla pro mě příjemným překvapením a slupla jsem ji jako malinu. Kate má jako obvykle starostí nad hlavu a nikdo se s nimi nehodlá vypořádat za ni. Opět jsem se náramně pobavila a krátká návštěva Vikingů by rozhodně stála za opakování. Konec je až pohádkový (s lehce mrazivým nádechem, protože zlo bude vždy po zásluze potrestáno). :)

Vampirosa
15.09.2016 5 z 5

Nevím proč, ale pokaždé mi chvilku trvá, než se do příběhů od této autorky dokážu pořádně ponořit. Ale vždy to stojí za to! :) U pošťuchování Rafaela s Andreou jsem se neskutečně nasmála a možná i lehce zatoužila po tom být na jejím místě. Vlastně bych tyto pasáže zařadila mezi mé nejoblíbenější. Autorka dokáže krásně vystihnout spalující lásku a oddanost, kterou mezi sebou postavy chovají a prostě se nedá odolat tužbě něco takového zažít na vlastní kůži. Samozřejmě jsem ani nezapomněla sledovat děj, kdy vražda 4 lidí se ukáže jako součást mnohem většího problému, než se na první pohled zdá. Rozhodně by mě potěšila další knížka z jejího pohledu a pevně doufám, že se jednoho dne dočkám. :)

adela3429
21.08.2016 4 z 5

Naprosto parádní! :) Knihy o Kate mě sice baví víc, protože je to zkrátka Kate, ale Andrea si svou vlastní knihu taky zasloužila a rozhodně nezklamala.
Novela na konci moc potěšila! :)

snilek.holka
21.07.2016 4 z 5

Jedná se o krátkou novelu, která doplňuje dějovou linii knihy magie střelného prachu. Zatím co v originále, to vyšlo i zvlášt u nás si musíte pořídit knihu o vedlejší postavě Andrei.
Ale i když se jednou o krátkou povídku, ani tady nás Kate a Curran nezklamou za honbou po spravedlnosti. Autorské duo snad nikdy nepřestane mít skvělé nápady a nepřestanou nás překvapovat.
Tentokrát se Kate s Curranem a jejich partou vydají na cestu, aby zachránili život malému chlapci a jak už to tak bývá, dostanou se do situací, kdy nechybí pořádná dávka souboje.
Hodně mile mě překvapilo, že se v této knize setkáváme i s Vikingi, kteří jsou silní, zlobiví a ožralové. Možná bych se jim věnovala trošku víc, protože mě to bavilo. Ale i tak se mi četba líbila....

snilek.holka
18.03.2016 4 z 5

Líbí se mi když si oblíbím nějakou sérii a oni vezmou jednu z vedlejších postav a rozvinou tak její osobní příběh :) I když to nebyl špatný příběh a chtěla jsem v příběhu víc Andrey a Rafaela, nějak jsem si nemohla pomoct, ale Kate a Currana jsem v tom hodně postrádala.

len85hor
16.03.2016

u této knihy jsem se tak nasmála, moc mě pobavila, pěkné příjemné čtení :-)

krovacek
18.12.2015 5 z 5

Po přečtení pár komentářů jsem se bála, že mě příběh vyprávěný z jiného pohledu nezaujme, ale byl naprosto dokonalý. Postava Andrey, dříve spíš vedlejší, byla naprosto skvěle vykreslena, příběh byl plný napětí a skvěle doplňoval zbylé knihy série. Zajímavý byl i "bonus" z pohledu Kate, i když čtenář už z předchozího pohledu Andrey věděl/tušil, jak bude vše zhruba probíhat, takže nebyl až tak strhující jako první část.
Těším se na případné další knížky z Andreou, či zase s novým pohledem jiné postavy, myslím že postav, kde bych se ráda dozvěděla o jejichž minulosti společně s nějakou zápletkou, je tam "nakouslých" dost :-)

Laf
01.12.2015 4 z 5

Opět skvěle napsané a poutavé. Super doplnění do celé série Kate Danielsové a dívat na to celé z pohledu zase někoho jiného.

SoniaShadow
19.08.2015 5 z 5

Vážně skvělá knížka! :) Andrea je hustá - nejlepší bylo, jak rozčísla ten spor u té dopravní fronty, když jela na místo činu :D Rafael a Andrea... :) Překvapilo mě, že byla novela na konci, ale nebylo to vůbec na škodu! :)

sona3865
08.06.2015

Skvělé doplnění Katina světa a Andrea... Jen těch vtipů o blondýnách se mi zdálo poskrovnu... těším se na další

dracek91
12.04.2015

Knížka je super..jako celá série...Andrea a Rafael.k sobě prostě patří...těším se na další

MisuleB
01.02.2015 5 z 5

Super!
Novela z Andreina pohledu byla super, dozvěděli jsme se, co přesně se jí stalo, dostali jsme víc Rafaela ;3. Jefiná věc, chyběli mi tam Kate s Curranem + ostříhaný bojový pudl Grandel aka "ostříhaná noční můra Grandel", ale to bylo vynahrazeno v bonusu. Já si rozhodně nemám na co stěžovat xD.

Kate S.
23.10.2014 5 z 5

Andrea a Rafael - dokonalá dvojka, neumím si ani představit, že by ti dva k sobě nepatřili. Kniha je plná napětí, erotiky, neskutečného humoru. Zbožňuju knížky které mě dokážou rozplakat a u kterých se směju nahlas. To vše tato "mezi kniha" splňuje. Už se těším na další vyprávění o téhle boudí dvojici :-) myslím že se máme ještě na co těšit ;-)
Magické dary - příběh ve kterém jsou Curran s Kate jako jeden. Nedají bez sebe ani ránu, mám je ráda a už se nemůžu dočkat dalšího pokračování o KD :-)

lanusinka
18.10.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií... Jsem jenom ráda, že se svět rozvíjí a že se své knížky dočkala i Andrea...