Krásná katastrofa

Krásná katastrofa https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151703/bmid_krasna-katastrofa-Z2C-151703.jpg 4 1602 351

Katastrofa série

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje… On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Beautiful Disaster , 2011

Gabux
22.10.2022 4 z 5

#rereading

Příběh se čte sám. Stránka utíká za stránkou. Hlavní postavy jsou sympatické, ale na každé si najdete něco, co vás štve. Jsou realistické. Příběh samotný je taková klasika. Hodná a hezká holka s problematickou minulostí a sexy násilnický kluk, kterého může zklidnit jen ona. A taky má skvělý talent ho vyprovokovat. Nečekejte nic šíleně originálního, duchaplného nebo nedejbože výchovného. V knize je hodně násilí, toxicity a alkoholu.

Chvilkami trochu hloupoučká a toxická romantická linka. Takhle to rozhodně vypadat nemá. Rozhodně je potřeba na příběh koukat s nadhledem. Rozhodně je to oddechová literatura a není pro každého. Na ukrácení času dobrá volba, ale určitě nebyl využit celý potenciál.

Za mě 3,5*

Thalin
02.10.2022 1 z 5

Hodně jednoduché, místy až hloupé. Taková typická limonáda. Ona hodná, slušná, obyčejná, on naproti tomu sexy bouchač, co pro tuhle šedou myš totálně zaplane, ale zároveň kolem sebe jen tancují a špačkují se jako paka. A ten konec byl klišé jako prase. Oddechová literatura ano, ale takhle primitivní výplach je už na hraně. Ze slova Holoubek jsem měla pomalu kopřivku.

jitka_dankova
31.07.2022 3 z 5

Young adult romance z typického prostředí americké vysoké školy. Oba hrdinové mají své nevyřešené věci z minulosti a ovlivňuje to jejich chování. V knize je na můj vkus až moc alkoholu, siláckých a sprostých řečí, štvalo mne, že hlavní hrdina kouří, jde tam o párty, bary, hazard, zápasení, vztahy na jednu noc. Asi to osloví cílovou skupinu 18-19 letých holek, ale na mne to bylo kvůli způsobu psaní takové, no, trochu povrchní a laciné.
Co mne na knize bavilo? Především ten začátek, kdy se hrdinka tak moc snaží, aby byla jen kamarádka, až ji pak štve, že je jen kamarádka :-) Pak se jejich vztah hodně zamotá, přijdou nedorozumění, postavy si ubližují a na to moc nejsem. Ale přečetla jsem to, stejně tak i celý příběh znovu z pohledu hlavního hrdiny (kniha Učiněná katastrofa) a milou kratičkou závěrečnou novelu (kniha Nádherná svatba).
Na ukrácení času, proč ne, ale myslím, že měl příběh větší potenciál.

Knihu lze sehnat jen z druhé ruky, už je vyprodaná. Stejně tak jsou vyprodané i e-knihy. Na internetu ale lze sehnat nějaké (pochybné?) elektronické překlady s mnoha chybami - no ale číst to jde.

Pain
05.04.2022 3 z 5

Hodně nenáročný výplach v podobě jednorázovky. Nejsem cílovka, byť je uvedeno "pro ženy" a ne pro dospívající dívky. Věřím, že např. v sedmnácti by se mi kniha moc líbila. Nicméně svůj účel splnila - zabila chvilkovou nudu.
Nejsem fanda takových destruktivních vztahů, kdy jsme spolu/nejsme spolu. Konec byl najednou uspíšený. Zbytečné "drama". Oslovení holoubku/holubičko mě docela štvalo.
Chyby no comment - chvílemi mi přišlo, že snad překládal strejda Google překladač. Dnes už knihy neprochází češtinářskými korekturami? Kdysi jsem pracovala ve vydavatelství a dělala předtiskovou přípravu. Vždy bylo několik korektur přímo od češtinářů.

moma08
26.02.2022 4 z 5

Když jsem došla cca do poloviny už jsem věděla, že jsem tuhle knihu před X lety četla, jen jsem si nepamatovala konec, takže jsem jí sfoukla jedním dechem a bylo to moc fajn čtení...Teda až na hlavní hrdinku, ta mi občas lezla svým chováním na nervy, ale zase bylo jí 19 let, takže to asi dávalo smysl..

mich_krat
08.02.2022 5 z 5

Knihu jsem četla již několik let zpět, ale i rereading mě velmi bavil. Postavy jsem si oblíbila, příběh plynul. Spisovatelka prostě psát umí, a to opravdu skvěle. Možná byl příběh ke konci zbytečně natáhlý, ale já si užívala každou stranu. Málo knížek mě takto dožene k empatii, jakou jsem prožívala zde. Sice jsem už nyní párkrát protočila oči, zpozorovala nějaká ta klišé a nevěrohodné momenty, ale přesto se ani za ty roky nic nezměnilo a Travis s Abby zůstávají mým oblíbeným párem.

be_pa
18.12.2021 2 z 5

SPOILER: Kniha se plynule čte, děj rychle ubíhal. Ale holoubek se rozhodovala a jednala zmateně. Nevěděla, co vlastně chce. I rady Americi byly jednou ano, podruhé ne. A ztropit scénu a navíc rozhádat kamarádku s jejím přítelem, jen proto, že si kluk, ze kterým se rozešla, přivedl jinou... no, nevím.
Druhý díl psaný z Trevisova pohledu se mi líbil víc. Trevis to neměl v životě jednoduché a jeho chování se dalo pochopit. I když byl trochu horká hlava.
Pokud si někdo chce přečíst jen jednu knihu série - doporučovala bych tu druhou. I kvůli gramatice. Je zajímavé, že obě knížky překládala Jana Pacnerová. V druhé je jen několik překlepů, ale v prvním díle je velké množství hrubých chyb. A i přechodníků bylo v druhém díle podle mého názoru méně.

johana3160
27.06.2021 3 z 5

Kniha mohla skoncit minimalne o sto stranek driv. Ale cetla jsem horsi.

niky89
11.06.2021 5 z 5

Příběh byl čtivý i když mně někdy hlavní hrdinové rozčilovali.

petulik330
11.05.2021 2 z 5

Jednání hlavních hrdinů mi moc nešlo na rozum.
Každý okolo nich viděl, že se milují, ale samotní hrdinové byly k tomuto slepí. Když se na nakonec dali dohromady, vypadalo to u nich jako v italské domácnosti.
Příběh byl docela dobrý i čtivý, ale rozhodně tuto knihu neotevřu znovu.
Podle mě měla kniha docela dost dobrý potenciál být lepší, ale bohužel se tak nestalo což je škoda. Proto jen 3*

Pidulka
29.04.2021 1 z 5

Erotická brakovka, jedna z těch horších. Chtěla jsem něco na odlehčení a dala na lepší hodnocení, ale jsem zklamaná. Existuje nějaká lechtivá romance, kde se hlavní hrdinka nechová jak vypatlaná pipinka? Kdybyste knihu tak o dvě stě stran zkrátili, nebylo by to snad tak strašný. Spousta "příběhových" linek úplně k ničemu a charaktery postav? Vlastně žádné... Rozhodně ne. Jedna hvězda, protože odpad dávám nerada...

katkaq
20.04.2021 2 z 5

(SPOILER) Ne, ne, ne. Proč jsme nemohli skončit u klasického konceptu: bad boy se zamiluje do hodné holky, vezme ji domů, ona mu upeče krocana a tečka. Kasino pro mě bylo úplně zbytečné a poslední 1/3 knihy jsem se musela přemlouvat, abych to dočetla. A ten konec? Eh, na mě úplně jako blesk odnikud. Pro mě katastrofa a ne zrovna krásná.

kacenka6144
19.04.2021 4 z 5

Neuvěřitelný příklad toho, jak může docela dobrou knížku "zabít" otřesný překlad. Tolik přechodníků nemají Staré pověsti české s Babičkou dohromady. Ale jinak byl příběh docela fajn.

oresvo
01.04.2021 5 z 5

Sice jsem si musela trochu ze začátku zvyknout na to jak je to napsané , ale po chvilce mě knížka vtáhla do sebe a já ji musela dočíst.
Příběh se mi velmi libil, od začátku je to humorné, dramatické i romantické.
Abby je číslo a Trevis to samé .

viktorie4213
15.03.2021 odpad!

Nějak nechápu, co se na tom lidem líbilo. Bylo to celé hrozně bez chemie. Tyhle knihy mám hrozně ráda, ale tohle ne. Spousta gramatických chyb a děj byl o ničem. Nutila jsem se do posledních stránek. Přišlo mi to jako příběh z wattpadu a to jsou tam někdy možná i lepší příběhy. Jsem vážně zklamaná.

haWranka
09.03.2021 1 z 5

No, to byla katastrofa... Naprosto nechápu zdejší hodnocení. Knihy tohoto typu mám ráda a jsem tedy shovívavá při hodnocení, ale tady nemůžu jinak. Oba hlavní hrdinové se celou dobu chovali naprosto iracionálně a opravdu protivně. Nejsem vůbec schopná pochopit, co na sobě navzájem tak děsně milovali. Děj byl také mimo - první polovina knihy harlekýnka (uspěchané setkání hlavních hrdinů, sázka...), pak se to najednou zvrtlo v podivnou gangsterku, abychom skončili přeslazeně klišoidním a naprosto zvráceně nerealistickým závěrem. Musím se přiznat, že ke čtení jsem se nutila jen kvůli zdejším hodnocením. Pořád jsem si říkala, že se z toho vyloupne něco dobrého. No, neobjevila jsem to. Zato jsem objevila neskutečné množství hrubek, opravdu ostuda pro vydavatele.

TerkaJK
22.02.2021 5 z 5

K této knize jsme se vrátila asi po třech letech a stále mě nepřestala bavit...
Skvělé čtení, doporučuji. :-)

lihate
10.02.2021 1 z 5

Tak já nevím, kniha má vysoké hodnocení ale já ji nejsem schopná dočíst. Zaujala mě anotace, ale ve dvou třetinách knihy jsem to vzdala. Příběh je zamotaný a neuvěřitelně přeslazený a svým způsobem dost neuvěřitelný. Vůbec mi nepřijde zábavná ani propracovaná hlavní příběhová linka, která se točí kolem rodiny, z které Abby pochází. Říkala jsem si, že když začnu číst jinou knihu, pak se k téhle vrátím, určitě ji dočtu. Ale kdykoliv se k ní vrátím a začnu ji zase číst, neuvěřitelně mě štve a nebaví. Je to šílená horská dráha emocí, pořád nahoru a dolů ale nikdy nic z toho.

Aninka006
30.01.2021 2 z 5

Autorka sice psát umí, to ji nijak neupírám, ale jinak dost červená kniha. Na mě až moc přeslazené. Četlo se to ovšem dobře, skoro samo.

JanuldaN
18.01.2021 3 z 5

Oddechové čtení... Charismatický ústřední pár. Travis někdy moc majetnický, Abby jsem si oblíbila až ve třetině knihy. Četla jsem i druhý díl z pohledu mužské postavy - oba mají něco do sebe, ačkoliv jsou si podobné. Dohromady ale vytváří jeden celek. Za mínus považuji velké množství dějových zvratů a přehršel citových výbuchů. Třetí díl Nádherná svatba je už navíc, řekla bych pro potěchu čtenáře, který si předešlé knihy oblíbil, mohl být zapracován do předchozích knih.