Krásná katastrofa

Krásná katastrofa
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151047/krasna-katastrofa-151047.jpg 4 1608 1608

Katastrofa série

JE TO KAMARÁTSTVO S NEPLÁNOVANÝMI DÔSLEDKAMI, KRÁTKODOBÉ VZPLANUTIE ALEBO LÁSKA? ABBY ABERNATHYOVÁ začína navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byt príkladnou študentkou. TRAVIS MADDOX má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi pästnými súbojmi – samozrejme, bez rukavíc. Má povesť najväčšieho zvodcu žien na univerzite. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala zďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života. TRAVIS A ABBY sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať s Travisom v jeho byte. Vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Beautiful disaster , 2011

Adelaine.adel
05.01.2017

Moc pěkná knížka.I když děj moc originální nebyl,popravdě takových příběhů jsem četla vic. Ale přesto za mě 4*.

rene.rn
05.01.2017 3 z 5

Už jsem četla i lepší ...

Nikoll2
29.12.2016 5 z 5

Většinou čtu fantasy romány, protože u klasických jde jen o to, kdo s kým bude a jak moc se milujou (překvapivě) a to mě až tak moc neupoutá.
V této knize bylo samozřejmě toto také tím hlavním, ale k tomu tam bylo spoustu dalších zajímavých témat a nečekaných zvratů, které mne donutily knihu přečíst jedním dechem. Postavy jsem si oblíbila, ale někdy jsem moc nechápala myšlenky Holu, kvuli kterým mi bylo Travise až líto:D
Za mne tedy super kniha a už se těším na druhý díl:)

K-afe
22.11.2016 odpad!

Jak už jedna čtenářka napsala .... katastrofa to skutečně byla .... Když jsem knížku začala číst, tak jsem se stále na prvních 50 stranách přesvědčovala, že čtu tu knihu, co má hodnocení nad 80% a dalších 50 stran jsem se přesvědčovala, že té knize dám ještě šanci, že se to určitě zlomí ... po přesně 100 stranách jsem knihu odložila. To se mi za poslední 3 roky stalo jen jednou. Měla jsem pocit, že to píše patnáctiletá americká puberťačka s IQ houpacího koně ..... Podrobnosti z knihy, které mě fakt "dostaly". On: krásný, svalnatý, potetovaný motorkář, který je nejlepším rváčem na škole, který když chce tak nedostane ani jednu ránu od dalšího nejlepšího rváče z jiné školy.... říkala jsem si, to nemůže být horší. Bylo! Ještě ke všemu byl tak chytrý, že mohl v jakémkoliv předmětu hlavní hrdinku doučovat a každá ho chtěla, ale on chtěj jen JI! Ona: šedá myš v kašmírovém svetru.... Asi mě kniha odradila tím, že jsem autorce nevěřila ni řádeček.

Ewik
14.11.2016 4 z 5

Z celé knihy mám velmi rozporuplné pocity. Asi třikrát jsem knihu zavřela s úmyslem ji zahodit a nikdy neotevřít. Ne proto, že by kniha nebyla čtivá, to ani omylem. Ohromně lehký styl děje ubíhal rychlostí světla, že jsem málem nestíhala obracet stránky. ALE!! Málokdy se mi stane, aby mi ústřední postava byla tak silně nesympatická, že bych jí praštila. Abigailnina pitomost, iracionální chování a citová nevyrovnanost mě, světe div se, přimněla skoro zuřit. Už jen její jméno napsané na papíře a stokrát omíláná přezdívka "HOLU" mě vytáčela a hlavou se mi honily velmi nepěkné výrazy. Sobecká holka se sklony k pokrytectví, kolem níž se musí chodit po špičkách.

Naopak Travis se mi ze začátku moc líbil a přála jsem mu někoho lepšího, ale postupem času mi přišel taky dost chaotický, příliš majetnický, přehnaně žárlivý a jeho závislá láska až nezdravá. Chvílemi jsem z něj měla pocit, že je vyšinutý nebezpečný šmírák, co mě zbije, když se na jeho "Holu" špatně podívám.

Proč to tak prožívám? Ani nevím. Možná proto, že alespoň trošku dobrá kniha by takový efekt měla mít? Donutit svého čtenáře něco cítit ať je to cokoliv? Vypadá to sice jako velmi negativní hodnocení, ale není tomu tak. Katastrofálně divní mi přišli pouze Travis a Abigail. :-)

martina.tim
30.10.2016 1 z 5

Pořád přemýšlím, jak zhodnotit tuto knihu. A nemůžu bohužel říct nic moc kladného. Věčné hádky a roztržky. Travis je majetnický a žárlivý pako, který jsem měla po celou dobu čtení chuť nakopnout přímo do rozkroku aby se vzpamatoval. Abby nebyla holubička ale husička. Kdybych tuto knihu četla v jedenácti, tak by se mi i líbila, ale nejspíš už jsem na ni stará.

Aríka
30.10.2016 5 z 5

Taková slaďárna až jsem si musela vypláchnout oči. Ne, dělám si srandu, slaďárna, ale úžasná. Zamilovala jsem si Travise, ale moc jsem nepochopila myšlenkové pochody Abby (třeba je za pár let pochopím, co já vím). Chvílemi byla kniha na vysokém stupni romantiky a vzápětí byla v depresivní fázi. Jo, určitě doporučuji, není to taková ta romatika na jedno brdo jako většina romatických knih.

niika
16.10.2016 4 z 5

Na to, že k podobnému romantickému typu literatury přístupuji tak trochu s opovržením, stejně jsem se začetla a knihu zvládla na několik málo zátahů. I když příběh byl nemožně nereálný a Abby i Travis mě svým chováním neuvěřitelně rozčilovali, dávám 4 hvězdy. Doporučuji všem.

abelmoony
02.10.2016 3 z 5

Kniha je hezká, čtivá, romantická. Rozhodně se zajímavě vyvíjel vztah mezi hlavními postavami.

Mellisek
23.09.2016 4 z 5

Kniha je hodně dobrá, oddechová. :-) Super - Romantičky si přijdou na svoje :-)

cukrovka
13.09.2016 5 z 5

Příjemný příběh, který se velmi dobře čte, takže je těžké knihu odložit. Bylo zajímavé sledovat, jak se vyvíjí vztah hlavních postav.

Izabell
12.09.2016 4 z 5

Byla jsem příjemně překvapená svižností. Příjemná letní oddychovka :)

kik68
09.09.2016 4 z 5

Kniha je hezká, čtivá a nabitá emocemi, to je fakt, ale po Rockovém risku, který jsem četla před tím je to průměr.
Abby je na můj vkus hrozně moc nerozhodná, pořád jen chci ho x nechci ho. Další mínus má u mě až moc šanci pro Parkera, který je mi nesympatický od první věty.
Z knihy je od začátku do konce jasně patrné, že Travis Abby miluje mnohem víc, než ona jeho a i na konci (tetování), je to očividné.
Už se celkem těším na Travisův pohled, ale myslím, že mě jen utvrdí v tom, co si o jejich lásce myslím.
Obrovské plus a možná i 2 hvězdičky navíc má u mě autorka za pokerovou scénu, pokud by tam toho bylo víc vůbec bych se nezlobila :-). Miluji poker a vidět v romantické knize jméno pokerové legendy Doyla Brunsona mi vykouzlilo úsměv na rtech.
Tak jak vykreslila autorka Mike, to podle mě není a nikdy nebyl pokerový profesionál. Všichni profíci totiž vědí, že štěstí s tím nemá z 80% co dělat.

Channach
08.09.2016 4 z 5

Velice dobře jsem se bavila! Více v mé recenzi v záložkách (Chrudimka.cz)

Kyta
07.09.2016 3 z 5

Měla jsem celkem velké očekávání a bohužel přišlo zklamání. Při tak kladném hodnocení jsem čekala něco jedinečného a originálního a ne jen klasický milostný příběh o dvou odlišných povahách s přeslazeným koncem. Postava Travise se mi zpočátku zdála hodně nápaditá a zajímavá, jenže z milého frajírka se už v druhé třetině knihy stal nesnesitelný majetnický žárlivec, což mi přišlo jako velká škoda. Travis mě postupem času začal hodně otravovat, obzvlášť svou všudypřítomností a nesmyslným chováním. Abby mě taky dost často štvala svou nerozhodností a stupiditou.

Kniha rozhodně není dokonalá; myslím, že by mohla nabídnout mnohem víc. Velké plus bych dala za čtivost, protože se kniha četla až na pár nudných chvilek téměř sama. Celý příběh byl ale nevěrohodný, o konci radši ani nemluvě. Do dalších dílů se nepustím.

2,5*

kejss044
06.09.2016 4 z 5

Jamie McGuire je prostě skvělá! :)
Je sice pravda, že místy mě kniha (hlavní hrdinka) dosti štvala, ale podstata je pořád úžasná a hlavně styl Jamie je naprosto dokonalý :3
I když musím přiznat, že např. Sladké nic bylo mnohem lepší :)

RoseThrone
04.09.2016 4 z 5

Dosti čtivé. Přečteno během dvou dnů, i když jsem dost často nadávala jak na Abby tak na Travise.

Punkies
30.08.2016 4 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo! :) dala bych 5 hvězdiček, ale to dávám jen opravdu top knížkám, který ve mě zanechaj TO NĚCO. Jo, je to sentimentální. Jo, je to spíš pro puberťačky. Jo, je to předvídatelný a místama mi lezlo na nervy přílišné "ohmatávání a pusinkování" hlavní dvojice - ALE .... Travis mi hodně sednul, jeho záchvaty nepříčetnosti mě vyloženě bavily a Holu mě občas vytáčela svým potlačováním citů "nesmím s ním chodit, nemiluju ho".. ale přistihla jsem se, jak si v duchu říkám holka, tak už do toho prašť! :D Teším se na další díly, hned jdu na druhý.

Makulka1992
25.08.2016 5 z 5

Přečetla jsem jí za 4 hodiny... Nemohla jsem se od ní odtrhnoit Travise si nejde nezamilovat... takovy bručounek a trochu psycho v jednom.... Kniha se mi hodně líbila jen Abby se občas chovala trochu moc zbrkle a neuváženě ;)... nevite někdo proč se knihy nedají sehnat?

nikola9330
25.08.2016 5 z 5

Prostě dokonalé.
Nikdy jsem tolik neprožívala emoce při čtení jiných romantických knih, ale při téhle to prostě jinak nešlo! Hlavní hrdinka Abby trošku tvrdohlavá, ale to je jenom dobře. A Travis? Toho jsem si zamilovala hned po pár kapitolách. Jejich hádky, a naopak zamilované okamžiky. To bylo něco úžasného! Za mě jednoznačně 5 hvězdiček a doporučuji všem. Přečtené jedním douškem.