Karel IV. Život a dílo

Autorovým záměrem bylo objasnit hloubku kořenů české státnosti, na něž organicky navázal Karel IV., stojící v čele státně obrodného hnutí a kulturního rozvoje českého státu v období, kdy byla právě díky jeho úsilí zastavena útočná vlna germanizačního proudu...

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30731/karel-iv-zivot-a-dilo-HQ8-30731.jpg 4.824

Velké monografie Lucemberků (1.)

Vita Karoli Quatri (1979)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Svoboda

Mourasek

Vyčerpávající titul, rozšiřující obzory. Četl jsem v kombinaci s Lucemburky od lidovek a šlo o skvělou kombinaci :-) Oceňuji, že kniha panovníka slepě neglorifikuje.

12kája34
25.04.2016

Výročí 700 let narození Karla IV.kniha věrně zobrazuje tuto dobu.Karel IV byl především křesťan

dusty
29.07.2012

Jedna z nejlepších monografií jakou jsem kdy četl. Obraz státníka, který úplně nezapadá do obrazu otce vlasti. Karel IV. byl prostě pragmatik až na půdu. Opravdu to stojí za přečtění.

nightlybird

Vím, je problém se prokousávat 7 stovkami stránek a číst něco o chlápkovi, který je přes 600 let mrtvý, když se to celé jeho období stihlo ve škole probrat za dvě hoďky dějáku, není to rozhodně tak zábavné jako nějaká bezva upíří strory. Je na každém, aby posoudil, co pro něj asi tak bude přínosem, co obohatí jeho život.
1. vydání v r. 1979