Jan Lucemburský a jeho doba 1296–1346

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obsáhlá historická studie o Janu Lucemburském od osvědčeného znalce PhDr. Jiřího Spěváčka, DrSc., uvádí čtenáře na neobyčejně komplikované a klikaté cesty nového dynastického úsilí proniknout za často dramatických okolností do nejvyšších mocenských kruhů politické elity Evropy v první polovině 14. století. Toto úsilí, korunované po letech výrazným úspěchem, otevřelo českému státu a jeho představitelům poprvé v dějinách skutečnou cestu k politické a kulturní integraci do západní Evropy, kterou završil s plným zdarem až český král a římský císař Karel IV. Touto knihou uzavírá autor trilogii velkých monografií (předcházela o Karlu IV. a Václavu IV.), zahrnujících celou epochu 14. a počátku 15. století od začátku vrcholného rozmachu francouzské světské moci v jejím konfliktu s totalitními nároky papežství až po samý začátek husitské revoluce v českých zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172211/big_jan-lucembursky-a-jeho-doba-1296-13-PzV-172211.jpg 4.514
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Jan Lucemburský a jeho doba 1296–1346

Septimseverus
27.07.2019

Co napsat o téhle monografií. No je to hodně, ale zatraceně hodně odborná kniha. Autor to znamená Jiří Spěváček Vás, seznamuje politikou té doby. Vzestup Lucemburků na Evropské politické scéně, intriky francouzského krále Filipa IV. Slíčného proti papežům v Římě. Nástup mladičkého Jana Lucemburského na Český trůn a neustále problémy s Českou šlechtou. Nekonečný diplomatický boj Lucemburků proti hegemonií nenasytných Habsburků.

Určitě doporučují knihu si přečíst je prostě víc než skvělá.

PS: Od začátků až do konce budete fandit Lucemburkům :D .....

dusty
27.07.2018

Tahle kniha mi pomohla změnit názor na Jana Lucemburského, ač měl své mouchy, byl to opravdu významný státník. Doporučuji každému, komu nevadí náročný odborně psaný text.