Krev prvorozených

Krev prvorozených https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235399/mid_krev-prvorozenych-235399.jpg 4 787 204

Po obrovském úspěchu knihy Mrtvý na Pekelném vrchu přichází druhý případ kapitána Steina a notáře Barbariče ze série historických detektivek. A opět má ty nejlepší předpoklady stát se bestsellerem roku. Zločin se rozmáhá jako nikdy předtím, ulice ovládají tlupy cizích hrdlořezů, náboženské konflikty se stupňují, z politiky se stala nepřehledná změť intrik každého proti každému. Městem se však šíří ještě jedna nová hrůza: tajemný únosce vraždí prvorozené děti významných hodnostářů. Mystické znaky na tělech obětí vedou Steina a Barbariče k okultistům v židovské čtvrti. Zdá se však, že pozadí rituálních vražd je mnohem složitější. Půjde opravdu o rozsáhlé spiknutí, které sahá až ke členům panovnického dvora?... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: ekniha , Argo

Krv prvorodených , 2014

harena
30.05.2023 5 z 5

Napínavé, akční a okořeněné vtipem. Tyto historické detektivky od pana Červenáka se mi líbí stále víc. Sympatičtí hlavní hrdinové, zvlášť pan notář se mi líbí a navíc se tento příběh odehrává v Praze. Těším se na dalších šest dílů!!!

martin8550
28.05.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Po přečtení první poloviny série je tento díl můj favorit. Pěkně zamotaná zápletka, atmosféra rudolfinské Prahy, akční scény , honičky. Dozvíme se něco o legendárním pražském golemovi, o rodině kaprála Jaroše a o tom, kde je v Praze nejlepší pivo. Barbarič se setká se svým pražským známým ze studií a kapitán Stein se spolubojovníkem z tureckých válek, V obou případech je setkání doprovázeno střelbou a bojem.

Timkim
29.04.2023 5 z 5

Nejde hodnotit jinak než plným počtem. Tato trojice mě neskutečně baví. A ač se to zdá nemožné, je v rámci možností i vtipná. Opět jeden ponurý příběh, tentokrát z Prahy. Opět spousta mrtvých, intriky, chudoba, mučení...musela to být strašná doba. A navíc se dozvíme něco z minulosti kaprála Jaroše, no kdo by to do něho řekl....super, další díly si za nedlouho zase poslechnu.

tlllk
17.04.2023 4 z 5

Po jednotke to bola jasná voľba, príbeh zvýšil obtiažnosť, pribudlo zloduchov aj intrík, čím sa dej trochu rozvláčnil a stratil na dynamike. Nie že by to bolo iba na škodu, dozvedeli sme viac o hlavných postavách kotré tak dostali hĺbku, dobrý základ na ďalšie časti, ale celkovo mi viac sedela prvá časť. Ešte že mám ďalšie dve už nabité v telefóne.

Tomas20042004
05.04.2023 5 z 5

Ďalší príbeh kapitána Steina, notára Barbariča a kaprála Jaroša ktorý sa odohráva v Prahe. Dej bol dobre prepracovaný a pútavý. Posun k lepšiemu oproti prvej knihe. Už sa teším na ďalší diel zo série. Pána Červenáka určite odporúčam.

ctenar2846
08.03.2023 4 z 5

Druhý díl zasazený do Pražských uliček za vlády císaře Rudolfa. Do hlavního města spolu s alchymisty přitáhla i všelijaká zlolajná verbež a Praha se stává místem, kde se musíte mít na pozoru...
Po pozvolnějším začátku se vyšetřování rozjelo, nechyběly bitky, krev a uťaté hlavy. Celkově opravdu povedená historická detektivka. Příjemným bonusem byl náhled do minulosti kaprála Jaroše.

PitoR
25.02.2023 5 z 5

Druhý diel - prípad zo stovežatej!!!!

Po prečítaní jednotky som s napätím očakával, ako sa bude dariť kapitánovi Steinovi, notárovi Barbaričovi a kaprálovi Jarošovi v Prahe.

V kútiku duše som dúfal, že autor zaimprovizuje s rokmi a dej sa zatúla aj do mojej obľúbenej putiky z mladosti - U Pinkasů, ale nestalo sa. A dobre tak, v tých časoch o nej ešte nikto nechyroval. Veľmi ľahké čítanie, má to spád a prečítané na jeden dúšok. Napriek tomu, že „debut“ považujem za vydarenejší, prikloním sa k rovnakému hodnoteniu a v tejto detektívnej sérii slovenského autora budem pokračovať aj naďalej, pretože ma naozaj baví.

Ak máte radi detektívky s historickým nádychom, skúste...

Loxias
22.02.2023 4 z 5

Svizne se to cte, vsechno dava smysl a funguje to dohromady. Postavy zabavne a kazda ma svoji ulohu. Za me dobra detektivka a dam si dalsi.

Kortez
21.02.2023 4 z 5

Audiokniha. Mé první setkání s tímto autorem. Dílo jsem si vybral kvůli čtenářské výzvě a nebyl jsem zklamán i když historické detektivky nejsou můj šálek čaje. Časem si poslechnu i něco dalšího.

Majkrofon
11.02.2023 5 z 5

Bavilo ma to viac ako prvý diel. Juraj Červenák je pre mňa najlepší slovenský spisovateľ súčasnosti.

Dandulka
29.01.2023 5 z 5

Rudolfínská Praha plná zlatodějů, alchymistů a šarlatánů a tajných spolků má své kouzlo vždycky. Zasadit sem děj románu je záruka dobrého čtení. I tento příběh měl rychlý spád a velmi dobře se četl. Zdá se, že Juraj Črevenák má potenciál dobrého vypravěče a historické období si vybral také velmi uváženě. Jsem moc zvědavá na další pokračování.

aimi
11.11.2022 5 z 5

Krev prvorozených, Juraj Červenák

Rudolfínská Praha, Stein, Barbarič, Jaroš, banditi, špína, chudoba, intriky, ghetto, vraždy prvorozených dětí vážených křesťanů, tortura, bitky, špioni, slovní i pravé přestřelky, mnoho podezřelých, několik teorií, rychlé tempo, závod s časem o život, minulá tajemství i mor.
Lepší jak první díl, tady se nebojím použít slovo perfektní. Svižné tempo nutí část další a další kapitoly. Skvělá souvětí i slovní obraty.
Kniha mě moc bavila!

"Je to člověk, který není příliš dobrý v tom, co dělá," řekl tlumeně. "Zároveň je ale přesvědčen o opaku a z duše nesnáší ty, kdo si troufnou poukazovat na jeho chyby a nedostatky."

"V přízemí to smrdělo, jak se na správný arest sluší- zaschlé i úplně čerstvé tělesné výměšky, spálené maso, sežehlé vlasy a chlupy, zatuchlina, plíseň, hniloba."

"Naznačujete propojení Hradu s pražským podsvětím?"

mataj
17.10.2022 5 z 5

Trojice Stein, Barbarič a Jaroš dostanou za úkol vyřešit podivné vraždy prvorozených dětí významných občanů, a tak začíná jejich nové dobrodružství, tentokrát v divokých pražských uličkách. Konspirace a pletichy šlechticů, náboženské rozepře, pouliční boje kriminálního podsvětí ale i pomsta a zášť, to je to, s čím si musí hrdinové poradit. A jde jim to skvěle.

MarieH
10.09.2022 4 z 5

Hezká pohádka z Rudolfinské Prahy, kapitán Stein mi trochu leze na nervy svými zásadami a nenávistí k židům, ale asi to tak bylo. Pogromů bylo hodně a na Steinovi je vidět jak lehce se necháme zmanipulovat a to platí i na dnešní dobu. Doporučuji !

Šnek86
24.08.2022 4 z 5

Rudolfínská Praha a tři hrdinové, vyšetřující záhadné vraždy prvorozených.Příběh měl vše, co má mít - množství podezřelých , intrik a spiklenců.Tempo vás nenechá vydechnout.Pokračuji dalším dílem.

Jenny055
15.07.2022 5 z 5

Príbeh bol naozaj zaujímavý, páčil sa mi oveľa viac ako Mŕtvy na pekelnom vrchu. Audioknihu som počúvala v češtine, lebo prednes Mareka Holého sa mi zdá príjemnejší pre ucho. Marek Geišberg číta na môj vkus trochu odhodlane, "akoby na nás už Turci išli". Ale asi to patrí k tomu obdobiu a má to tak byť.

netopýrek1985
05.07.2022 5 z 5

No já jsem nadšená. Mě se děj moc líbil a konečně trochu znám Jarošov minulost. Tek kluk mi přirostl k srdci. Tak pořídím další díl už se těším na další putování s Barbaričem, Steinem a Jarošem. Jsou fakt úžasní

LaCucaracha
26.06.2022 3 z 5

Trochu zklamání, hlavně proto, že jsem čekala víc. Ani ne tak od příběhu - jako obvykle je sice zápletka taková románová, ale chce to moc o tom nepřemýšlet, resp. to nerozpitvávat. Prostě to brát jako takové dobrodružné rodokapsové čtení. Ale zvlášť u tohoto dílu jsem si slibovala hodně od atmosféry, když se to odehrává v Praze. Jenže ve srovnání třeba s historickou Plzní nebo Kremnicí mi tady ten prožitek staré Prahy nějak unikal. Škoda. Ale jinak standardní Červenákova úroveň. A občas jsou tam docela vtipné momenty.

Petrasuvicka
14.04.2022 5 z 5

Ještě lepší než první díl! Vtipné, napínavé, krvavé. Jizda od první stránky, někdy je to takový fofr, že se místy ztratím a musím se pár řádek vrátit Těším se na další, a ač je to divné, Jaroš mi přirostl k srdci.

Ladys
29.03.2022 5 z 5

Perfektní.
A mohl bych skončit.
Po seznamovacím prvním dílu je tu parádní příběh, který svištěl od první strany až do samého závěru.
Fungující hlavní trojice, napětí, zvraty, atmosféra středověké Prahy, rudolfínská trochu bláznivá doba, intriky a vraždy...
Co víc chtít?
Těším se na další knihu.