Pád Hyperionu

Druhá kniha hyperionského cyklu. Simmons je fenomenální talent. Od doby, kdy publikoval svůj první román Píseň Kálí, jenž získal cenu World Fantasy, prokázal schopnost psát i horor, důmyslnou beletrii a výtečnou sci-fi v nejlepší tradici Franka Herberta, Larryho Nivena a Davida Brina. Nyní nás Simmons v úchvatném pokračování Hyperionu vrací do daleké budoucnosti, kde se otevírají záhadné Hrobky Času; tajemství, které se v nich ukrývá, odhalí, že nic - nic v celém vesmíru - už nebude jako dřív....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1158/pad-hyperionu-1158.jpg 4.5374

Kantos Hyperionu 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Fall of Hyperion, 1990

Kniha Pád Hyperionu

poulet

(+ SPOILER) Čtivější než první díl (ale to bylo možná tím, že na tenhle jsem měla na dovolený čas, kdežto ten první jsem četla po pár stranách před spaním) - přesah je evidentní, to cením, za mě se teda trošku táhne poslední třetina a uplně mě neoslovujou takhle neuvěřitelný happyendy, ale stejně: dobrý, promyšlený, zábavný.

Garfielda

Snižuji hodnocení o jednu hvězdičku oproti prvnímu dílu. Ano, posledních cca 100 stran bylo skvělých, ale zbytek se táhnul. Všichni pořád někam chodili, skoro umírali, pak se vzchopili atd. Linka s J.S./J.K. byla dosti nudná. Endymion už číst nebudu.

špulo
08.12.2021

Len jedno slovo - dokonalé.

Meda77
07.12.2021

Vynikající pokračování prvního dílu, děj i akce nabírá na obrátkách, skutečnosti z prvního dílu tady stále lépe zapadají do sebe a fanouškové kňourají blahem. Celý Kantos Hyperion je bravurní počin Mistra, který ví jak psát, aby taky ne, když měl kolom sebe tolik vzorů jako pana Herberta se svou Dunou. Děj se nedá vyprávět, ten se musí přečíst a stejně jako první díl max 5starsů.

vaclav5335
05.12.2021

Kvalitou ještě překonává první díl. Skvělá kniha.

ludek.n
01.11.2021

Dan Simmons se vrací na okrajovou planetu lidského společenství Hyperion a do údolí Hrobek času ve velkém stylu. Jednoznačně neponechal nic náhodě a rozvíjí svůj zápas o budoucnost lidstva na tak široké a propracované frontě, že nezbývá než smeknout před mistrem klobouk a poklonit se mu až k zemi. Simmons se už dávno neomezuje jen na jednotlivce, ale řeší celou řadu společenských, náboženských a vojensko-politických problémů v doslova babylonské struktuře napříč Galaxií. V povídkovém Hyperionu si připravil půdu a především řadu témat, s kterými nyní může pracovat, rozvíjet je, splétat a propojovat, aby je nakonec dovedl do ohromujícího finále. Nebojí se postavit vedle sebe vysoce emotivní momenty s ostře údernými akčními bojůvkami. Ví, kdy úmorné politické šarády odlehčit a povolit uzdu básnickému snění. V celé té mohutné, rozvětvené kombinatorice si stále drží přehled a jasný cíl. Tahle kniha nicméně není sprint na 400 metrů, ale dálkový orientační běh, plný záludných kliček a hledání terčů. Myslím si ale, že takhle nějak vypadá dokonalost.

Hall3006
22.09.2021

Druhý díl mě bavil o něco méně než první díl. Toto hutné a spletite dílo bylo určitě dobré scifi jenž v sobě obsahuje filozofii i duchovní odkaz. Být mladší asi to nedočtu.

kralika
26.07.2021

"Může hrát Bůh se svým vlastním výtvorem hru, který by za to stála? Může hrát se svým vlastním výtvorem hru, která by za to stála, jakýkoli tvůrce, i s omezenými schopnostmi?"

Neskutečný, Hyperion mě opravdu oslovil - formou i obsahem, ale teprve Pád Hyperionu mě dostal do kolen. No - zkrátka - kde najdete umělou inteligenci, která komunikuje v kóanech?

"Sanšo kdysi řekl//
Když někdo přijde
vyjdu abych se s ním setkal
ale ne kvůli němu\\//
Koke řekl//