Vražda podle seznamu

Vražda podle seznamu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3112/bmid_vrazda-podle-seznamu-iXT-3112.jpg 4 316 42

Buchanan-Renard (FBI) série

Když dostane chicagský detektiv Alec Buchanan nabídku na výhodné místo v FBI, následuje svého bratra do vyšších sfér policejní kariéry. Předtím však musí dokončit poslední úkol, k němuž se zavázal - službu osobního strážce bohaté dědičky Regan Hamilton Madisonové. Tato krásná žena se totiž zapletla do velmi podivné a krajně nebezpečné záležitosti. Stalo se to v okamžiku, kdy se uvolila pomoct své přítelkyni novinářce odhalit podivné praktiky jistého psychologa, který se trestuhodně snažil manipulovat osamělými bezbrannými ženami. V naději, že získá nějaké usvědčující důkazy, se Regan přihlásí do jeho semináře. Doktor Shields žádá posluchačky, aby sestavily seznam lidí, kteří jim v minulosti nějak ublížili nebo je zklamali, a pak jim položil otázku: Bude váš svět lepší, jestliže tito lidé přestanou existovat? Po čase se Regan náhle dozví, že první osoba z jejího seznamu je mrtvá, a šok se změní v hrůzu, když se začnou objevovat další mrtvoly lidí uvedených na jejím seznamu. Navíc vše nasvědčuje tomu, že brutální vrah sleduje i Regan a ví o každém jejím pohybu. Přes vzrůstající nebezpečí, jež jí hrozí od sériového vraha, musí Regan objevit, kdo změnil její lehkomyslnou fantazii o pomstě v hrůznou skutečnost a také vyřešit svůj vášnivý citový vztah k Alekovi Buchananovi. Jen málokterý autor dokáže skloubit v jednom příběhu napínavý, vzrušující děj a romantickou zápletku s takovým mistrovstvím jako Julie Garwood...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Murder List , 2004

jirina4159
02.02.2024 4 z 5

Zápletka dobrá motiv taky, jen té romantiky bylo na detektivku pro mne víc než dost.

uzivatel4895
06.12.2023 5 z 5

pre mňa bolo čítanie tejto knižky zážitkom, vynikajúci dej, dobre vykreslení hlavní hrdinovia a pútavo sa rozvíjajúci vzťah medzi nimi. Okrem toho trio priateliek - Regan, Cordelia a Sophie som si zamilovala, bavili ma ich rozhovory a teším sa tak na príbehy lásky zvyšných 2 dievčat. Regan bola skvelá, až som žasla ako ,,normálna,, bola takáto slečna, ktorá vyrastá od malička v prepychu, všetko ma bavilo na stránkach knihy, ako celok tak hodnotím túto knihu za NAJlepšiu zo série. Čo sa týka vraha a jeho príbehu, prišlo mi to veľmi smutné a rozumiem, že človeku môže po takomto niečom naozaj prepnúť... palec hore pre autorku za tú zápletku s murder listom - naozaj originálne. A záver s vyznaním lásky medzi Regan a Alecom mi vyčaril úsmev na tvári. Knihu odporúčam prečítať všetkými desiatimi! Jedinú výtku, ktorú mám, je foto na obálke, Regan bola tmavovláska :)

Han-nah
16.04.2023 4 z 5

Škoda, že na obalech knih ze série není nějaké upozorněění. Tak jsem začala touto knihou, ale to snad nevadí a každá kniha ze série je ucelená a má uzavřený děj.
Zde je zajímavá detektivní zápletka, ale nechybí zde ani romantika.
Určitě se podívám i na předešlé knihy této zajímavé autorky.

Aghatte
22.01.2023 2 z 5

Taková průměrná holčičí detektivka, rozhodně bych za ni nedala těch 700, co chtějí zde v bazaru..,
Já ji mám za 5 kč z knihovny, a i tak posílám dál, nic, co bych ještě někdy četla. Ty krasavice úchvatné, co je každý bodyguard ochraňuje a ojede, mi lezou krkem. Detektivní linka celkem dobrá, jen démon byl složitě popisován, a v závěru na dvouch řádcích odhalen.
První kniha od Garwood, co jsem kdy četla a mám obavy, že je to stejná sorta jako Deveraux, tedy nic pro mě. Další díly vyhledávat nebudu.

Vaiolet
14.12.2022 5 z 5

Tenhle díl byl zatím nejlepší z celé série. Neměla jsem problém se začíst a ani jsem nenarazila na nějak vyloženě nudnou pasáž. Hlavní dvojice se k sobě pěkně hodí. Také se mi líbilo, že tento díl byl více detektivní a propracovaný, takže jsem skoro až do konce nemohla určit jakou má hlavní záporák vazbu k Regan a to mě dželo v napětí.
Knihu jsem přečetla jedním dechem :)

Luciska13
06.11.2022 4 z 5

Začátek na mě byl příliš dlouhý a vlastně bezvýznamný. Zbytečně se do hloubky věnoval něčemu, co ve finále v knize hrálo malou roli. Ovšem když už se člověk konečně prokousal začátkem (který ale trval asi půl knihy), stálo to za to a já jsem až do konce četla jedním dechem.

kacenka0239
17.10.2022 5 z 5

Začátek se klasicky táhne a konec je zase až moc uspěchaný. Ale asi mi to zrovna tady ani moc nevadilo.

Marci_Vaj
23.07.2022 5 z 5

Tak tento díl se mi líbil :) Ačkoliv to vůbec není můj typ, nějak mě ten rozcuchaný neupravený Alec zaujal :-D Pěkné, opravdu pěkné :)

kacenka6144
22.07.2022 4 z 5

Vím, že nečtu detektivku s prvky romantiky, ale romantiku s prvky detektivky. Když už se však autorka pustila touhle cestou, mohla věnovat detektivní části trošku víc prostoru. Napřed sáhodlouhý popis vrahových pocitů a pak na konci - hup, šup, dup a bylo vše vyřešeno.

Miliamka
19.02.2022 4 z 5

Ty úvody autorce opravdu nejdou. Prvních cca 70 stránek se zase táhlo.. A tentokrát mi to připadlo víc jako detektivka, kde se opravdu autorka věnovala víc pachateli a pozadí jeho činů než té romantické části knihy, která tak byla jaksi povrchní. City vznikly jakoby zničehonic. Překladatel byl měl vědět, že se překládá, že je někdo "v bezpečí" a ne "bezpečný".

tamdr
11.01.2022 4 z 5

dobrá detektivka,jen první třetina hodně zdlouhavá,zbytečně rozvláčné,ale potom to dostalo spád a přečteno na jeden zátah,sympatická hlavní dvojice,napínavé vyústění

angelbooks
12.09.2020 5 z 5

Zajímalo by mě, jak by se podobné situace řešily v dnešním světě. Celkem zvláštní otázka, která mě napadla po přečtení jednoho z nejlépe napsaných příběhů této série. Vím, že mám pár dílů ještě před sebou (a že je čtu na přeskáčku), ale zatím mám pocit, že po této knize rozhodně ještě sáhnu.
Doporučuji! :D

LilianaFalcon
01.09.2020 3 z 5

Skvělá zápletka, ale asi bych to trochu osekala, aby to nepůsobilo tak nudně.
Tím, že se tam řešilo Reganino dětství, rodina, přátelství, do toho Shields, Lewis,... to působilo hrozně roztěkaně, i když to spolu vlastně všechno souviselo, tak to prostě byla dost nuda.
Úplně v tom všem balastu zanikl vztah hlavních hrdinů.

Jája92
18.07.2020 4 z 5

Zajímavá kniha od oblíbené autorky, obsahující napětí, ale i touhu a dobrodružství.

janina66
10.07.2020 5 z 5

Výborná zápletka příběhu. Napínavá a svižná detektivka s romantikou. Vtipné dialogy mezi hlavními hrdiny, Regan a Alecem. Další skvělý díl knih s agenty FBI.

jinbr
16.03.2020 5 z 5

Zápletka byla dobře vymyšlená, v několika momentech i překvapila. Autorka ty konce bere trochu zrychleně, na těch by mohla ještě trochu zapracovat. Ale jinak se mi to líbilo.

keiko33
29.08.2019 4 z 5

Prvych 100 stran bolo take zoznamovanie, co ma trocha nudilo. Ale od prveho emailu a zoznamenia Aleca a Regan, uz to zacalo byt napinave. Pribeh mal vsetko. Bolo to napinave, so stipkou romantiky a prekvapivym koncom. No aj tak mi tam nieco chybalo. Ako zvyknem hovorit. Chybala tomu stava. Predchadzajuce casti boli lepsie.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Velmi zajímavý a napínavý příběh, Alec a Regan byli úžasní. Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout, občas vtipné dialogy, romantika, prostě další skvělý díl

helenkan
06.03.2019 5 z 5

Další pěkný díl. Detektivka spojená s romantikou. Já jsem spokojená. :-)

MonaLisa42
21.01.2019 3 z 5

Opět musím pochválit, je to velice čtivá kniha a dobrý nápad. Začátek byl zajímavý a především napínavý. Detektivní konec byl skvělý.
Naopak románek byl slabší, naprosto dokonalá žena mě už nebaví. V průběhu děje jsem se začala nudit. Bylo zde příliš mnoho postav a měla jsem problém se do nich vžít. Předchozí díly této série mě bavily více. Děkuji!!!

FBI

Julie Garwood