Justina čili Prokletí ctnosti

Reprint prvorepublikového vydání včetně ilustrací.

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/198940/justina-cili-prokleti-ctnosti-UG7-198940.jpg 3.4168

La Nouvelle Justine ou les Malheurs de la vertu (1791)

Literatura světová, Romány, Erotika
Vydáno:, Torst

Kniha Justina čili Prokletí ctnosti

uminaa

Ťažko mi hodnotiť. Videla som film Quills - Perem markýze de Sade a bola som zvedavá. Už zvedavá nie som.

Twinny
28.12.2018

Při jedné návštěvě knihovny jsem si řekla, že bych si měla vybrat i jiné knihy, než ty co mě na první pohled zaujmou. Tak jsem napochodovala k jednomu regálu a poslepu si vybrala. Až doma jsem zjistila, že jde o porno z osmnáctého století. Není to žádné veledílo, ale docela mě to bavilo.

mosem
22.11.2018odpad!

Nejsem puritán, a erotické/pornografické scény by mně nevadily, pokud mají smysl. I násilí je přijatelné, pokud není samoúčelné. Ale jejich kombinace v tomto díle byla i na mne moc. Filozofie, morálka, hlubší smysl mně unikaly, a nejak jsem je ani náznakem neobjevil. V tomhle případě palec dolů...i když nevím, jestli označení "hrůza" není příliš eufemistické. A to říkám i s vědomím, že celkové hodnocení je zde poměrně vysoké.

Barbiti
03.08.2018

V knize můžete kromě detailně popsaných sadistických orgií najít i něco, co jsem nečekala - myšlenku. Tohle zjištění mě docela příjemně překvapilo. Opravdu nebylo těžké propadnout ději a dočíst knihu do konce, i když místy jsem se musela smát, když ta chudinka po stopadesáté narazila na nějakého "slušňáka" a po stopadesáté skončila ve stejných sračkách jako předtím. Blesk na konci byl adekvátní. Bez něj by de Sade myšlenku díla setřel. Ale upřímně, bez těch prasáren by po tom stejně nikdo z nás nesáhl. Smekám před de Sadeho odvahou tohle vydat. Na tu dobu fakt síla.

paulinschildie
15.05.2018

Ačkoli se se Sadeovou filosofií absolutně neztotožňuji, přiznávám se, že příběh Justiny mě dostal a na konci jsem uronila slzu. Chudák holka! Ale znova to číst fakt nechci.

Disinka
19.01.2018

Tak tahle kniha od Markyze se cetla dobre a lehce... jen jsem necekala takovy konec a vlastne si ani nejsem jista ktera ze sester dostala bleskem

Petroff
31.08.2017

BDSM porno... V postpubertálním věku velice bavilo!!

memphisz
26.06.2016

Když se v mládí osiřelé chudé sestry Julietta a Justina rozhodovaly co dál se životem, Julietta zvolila život v domu neřesti a postupně se propracovala k bohatství a šlechtickému titulu. Za to ctnostná Justina se rozhodla žít cudný život a nikdy nespáchat nic proti přikázání Boží, za to se jí v životě dostávalo jen bídy, bití, znásilnění a sexuálního zotročení. Čím více byly jí potkávané osoby blíže Bohu, tím s ní zacházely krutěji a zvrhleji. De Sadeho představa o nevyhnutelnosti prozřetelnosti a přiznání božího původu všem špatnostem a zlu.