Ztracený svět

Ztracený svět https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60690/mid_jursky-park-ztraceny-svet-gIy-60690.jpg 4 415 51

Jurský park série

Román Ztracený svět navazuje s několikaletým časovým odstupem na děj proslulého Jurského parku a líčí další vývoj projektu InGen. Ukazuje se, že ačkoli InGen zkrachoval a investoři, kteří vložili miliardy dolarů do ambiciózního podniku, vklady oplakali, je přece jen všechno trochu jinak. Dokonce i protagonista Jurského parku Ian Malcolm se uzdravil ze zranění způsobených tyrranosaurem, aby se znovu zapletl do dramatických dobrodružství s naklonovanými dinosaury. Spolu s ním a dalšími vědci prožijeme nebezpečná střetnutí se ztraceným světem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

The Lost World , 1995

Raccon
30.07.2013 3 z 5

Příjemné pokračování, které má oproti prvnímu dílu slabší příběh a bohužel i jednotlivé postavy.

Petrb
26.06.2013 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem přečetl (a hned několikrát), když nepočítám Honzíkovu cestu. Moc mě zaujala a bavila, určitě se k ní časem ještě vrátím.

Hudis
10.05.2013 3 z 5

Nevím, no. Asi sem od této knihy čekal víc. Pár zajímavostí se tamm objevilo, ale dinosauři už mě neberou tak, jako dřív. Ale jinak příběh se odvíjel svižně, byl čtivý. Ale prostě víc než 3 hvězdy dát nemohu. První díl jsem ještě nečetl. Možná to je chyba.

Phoenix16.cz
07.01.2013 4 z 5

Dvojku hodnotím stejně jako jedničku, i když s malou výčitkou svědomí, protože dvojka byla přeci jen o chlup slabší. Ale ne natolik, abych se uchýlila k průměrnému hodnocení. Opět se vydáváme za dinosaury na tajemný ostrov se známými i neznámými postavami a zažíváme nové dobrodružství. Trochu delší úvod do děje nenudí a ve chvíli, kdy se hlavní postavy dostávají na ostrov, jdou z průšvihu do průšvihu a tím rozjíždějí akci, která se zastaví až s poslední stránkou knihy. Není tu tolik vědátorování jako v předchozím díle (což mně konkrétně chybělo:-)) a naopak se autor soustřeďuje na samotný příběh a jeho průběh. I když je druhý Jurský park znatelně jiný než první, kniha je na vysoké úrovni. Co se filmové verze týče, tu snad ani nemá cenu s předlohou porovnávat. Kdyby film a kniha neměly stejný název, asi by mě nenapadlo, že spolu mají něco společného. Snad jen ten autobus padající z útesu.

maekar
02.01.2013 5 z 5

Krásná kniha, opravdu, ;)

Amatérská audioverze, ovšem profesionálně zpracovaná, volně ke stažení zde:

Budulman
12.11.2012 5 z 5

Přečteno skoro po dvaceti letech po prvním díle. (ten jsem četl v roce 1993)Nutno říct, že druhý díl nedosahuje kvalit první knihy o Jurském parku, který byl opravdu skvělý a film byl tenkrát oproti tomu moc "medový". (Možná subjektivní názor)U Ztraceného světa jsem už měl neodbytný pocit, že se Michael Crichton už víc držel na uzdě a bohužel to malinko ubralo na atmosféře.Na druhou stranu, poslední čtvrtina knihy má neskutečný spád a přečetl jsem ji jedním dechem.Snad pro aktuální nadšení z téhle poslední čtvrtiny dávám plný počet hvězdiček :o)

ian.malcolm
08.11.2012 4 z 5

Určitě lepší než film. Kniha mě oslovila rozhodně více. Místy trochu přehnané, ale i přesto dobře čtivé.

Jajulle
22.10.2012 5 z 5

Četla jsem již dříve, kniha je skvělá stejně jako film.

TessDragon
17.09.2012 4 z 5

Jurský park=film mého dětství :D Takže jsem si musela přečíst i knihu.Ale kniha je docela dost jiná než film,snad jen postavy zůstaly.Ale i tak doporučuji.;)

fitman
16.03.2012 5 z 5

Prvně jsem vuděl filmy Jurský park a pak i pokračování, Ztracený svět ... když jsem pak postupem času narazil na knižním stánku na jejich knižní zpracování, neodolal jsem a oba dva díly si zakoupil. Logicky jsem začal číst jedničku a doslova po dočtení ihned načal ztracený svět, kterému nemohu upřít nic špatného, a to ani vzhledem kt omu že je to pokračování... perfektně napsané, poutavé a zábavné ! Krásně jsem si tuto knihu užil a už navždy zůstane mezi mými oblíbenými ...

Azizi
12.01.2012 5 z 5

Stratený svet je voľným pokračovaním Jurského parku a dosahuje, aspoň podľa mňa, rovnakej kvality. Čítala som ho ako prvý, takže možno má pre mňa aj väčšiu hodnotu, ale v zásade tie knihy ani neodlišujem (vnímam ich ako jednu). Podrobnejší komentár pri Jurskom parku :)