Jsem posedlý číslem sedm

Jsem posedlý číslem sedm https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77699/bmid_jsem-posedly-cislem-sedm-QCb-77699.jpg 4 23 3

Rozhovor Christiana Salmona s Milanem Kunderou, který původně vyšel v literárním časopise The Paris Review. Je zvláštní, že v tomto rozhovoru Kundera zcela pominul svá raná díla, jako by vůbec neexistovala. Druhou část knihy tvoří studie Petra A. Bílka, která seznamuje s kritickými ohlasy na dílo Milana Kundery v anglofonní jazykové oblasti.... celý text

jejda.majda
30.12.2020 4 z 5

Knihu jsem používala před spoustou let na střední škole, když jsem dostala za úkol přiblížit spolužákům Milana Kunderu a jeho tvorbu. Přečtená byla rychle a pár zajímavých informací pro spolužáky jsem tam také našla.

AnjaVCL
18.12.2020 3 z 5

Všechny udělené hvězdy patří Kunderovi a vlastně jen jemu, zkrátka proto, že je to Kundera - a známe ho, jak to s ním je. Osobně si myslím, že Salmona poněkud tahá za nos, zejména v závěru si z něj dělá legraci, ale milému žurnalistovi to patrně nedošlo a stále se s ním baví strašně vážně, čímž si dává vlastní gól.
Moc tedy nechápu formu knihy, vždyť tohle musel být článek v časopise na pár stran - forma knihy je dle mého názoru velice zbytečná.
Můj dojem navíc snižuje téměř polovinu knihy zabírající Bílkův text, jenž je jakýmsi výčtem suchých informací a není vůbec zajímavý. Po Kunderově nádherně plynoucí řeči je to facka.
Takže Kundera gut, ostatní nicht so gut.

amaenium
01.01.2018 4 z 5

Kniha byla zajímavou vsuvkou a dala mi v některých tématech nový pohled na věc, vnímání románu, jeho dělení a formy. Poskytla mi další možnou cestu, jak bych mohla o románu přemýšlet a vnímat ho.

rozhovory

Milan Kundera
česká, 1929 - 2023
2006  87%Nesnesitelná lehkost bytí
1969  84%Žert
1970  83%Směšné lásky
1979  87%Život je jinde
1993  89%Nesmrtelnost

Kniha Jsem posedlý číslem sedm je v