Vykrvácet

Vykrvácet https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393007/bmid_vykrvacet-ffc-393007.jpg 5 220 75

Joseph O'Loughlin série

Když se Sienna Hegartyová, problémová kamarádka dcery Joe O’Loughlina, objeví u dveří jeho domu v šoku, neschopná říct, co se stalo, a celá od krve, Joe si slíbí, že odhalí temná tajemství, která se její mysl rozhodla pohřbít. U Sienny doma policie objeví zásadní díl celé skládačky: mrtvolu jejího otce, bývalého policisty. Testy potvrdí, že krev, kterou na sobě Sienna má, patří panu Hegartymu. Dívka tvrdí, že si nic nepamatuje, ale vyšetřovatelé se soustředí právě na ni. O’Loughlin cítí, že se se Siennou děje ještě něco. Možná je to jen v její hlavě. Anebo je to skutečné. Někdo skutečný. Někdo schopný spáchat tu nejodpornější a nejpříšernější vraždu vůbec, někdo, kdo se nebude bát vraždit znovu…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Bleed for Me , 2010

i.stefany
16.06.2020 5 z 5

Rozhodně zase za 5. Je to moje druhá kniha od M. Robothama a již teď vím, že musím doplnit i ty zbylé, zatím nepřečtené. Kniha má přes 500 stran a ani jedna není nudná nebo navíc. Chcete jenom číst a číst. Výborně vybraný námět, osobitě zpracované postavy, profesor "Lulin" je prostě třída. Tohle je opravdu povedený krimi román. Dovolím si doporučit.

moni-zbuzi
06.06.2020 5 z 5

Opět skvěle napsáno.

Aghatte
05.06.2020 5 z 5

Moje první kniha od pana Robothama. Zatím jsem neměla tu čest. Navedla mě na ni Databáze a já děkuji všem za komentáře, které mě upozorní na skvělého autora.

Četla jsem den, noc a den a nemohla odložit. Hlavní hrdina je velmi sympatický, chytrý, vtipný, laskavý a pomilováníhodný (bohužel ale nemá moc štěstí na ženy), jeho kolegové Ronnie a Vincent taktéž super postavy. Není nic sladkobolného ani umělého. Vztahy jsou uvěřitelné a dialogy přirozené.
Ten strach, když se člověk stane rodičem, snaha ochránit své děti před celým světem, nemůžeme být stále s nimi, trpíme, snažíme se do nich dát to nejlepší z nás a doufáme, že v džungli života obstojí. Pokud ale přijdou do cesty nějaké zrůdě....Často ve vlastní rodině, ve škole, tedy v prostředí, kde by měly být v bezpečí. Jak tomu zabránit? Velmi naléhavé téma, těm dívkám bylo 12, 13, 14 let, to je pro můj mozek něco, co odmítá přijmout.

Určitě si půjčím jeho další knihy, už je mám v knihovně zamluvené.

ZuK1
09.05.2020 5 z 5

Další výborná série, kde zatím žádný díl nezklamal. Škoda jen, že jednotlivé díly jsou dost nepochopitelně vydávané na přeskáčku.

attila1
30.04.2020 5 z 5

Úžasná knížka, která mě chytla od začátku a už nepustila. Skoro 500 stran uteklo jako voda. Hlavního hrdinu Joa jsem si oblíbila. Knížku určitě doporučuji přečíst.

Kočičáci
19.04.2020 5 z 5

"Tajemství a lži mají ten problém, že se nikdy nedá říct, co je co, dokud se to nevykope a neočichá. Některé věci se pohřbí, aby se uchovaly, některé, aby se schoval jejich zápach, a jiné, protože jsou toxické a dlouho jim trvá, než se rozloží."

Další autorův skvělý počin v čele se sympaťákem Joem. V důmyslném příběhu je opět zapletena Joeova rodina, naštěstí tentokrát pouze přes kamarádku jeho dcery, která je obviněná z vraždy. Joseph díky svým dovednostem psychologa pomáhá policii s vyšetřováním a jako vždy je o krok napřed. Na pomoc mu z Londýna přijde jeho kamarád, vysloužilý detektiv Vincent Ruiz a společně rozplétají daleko temnější případ, než se na první pohled zdá.
Joea si musíte oblíbit, i kdyby jste nechtěli, protože jeho nechtěný společník, pan "Parkinson", ve vás prostě vyvolá soucit, či lítost... no a také vytrvalé dobývání jeho vlastní ženy, která se k němu odmítá vrátit, je velmi srdcervoucí.
Celkově výborná série, která zdobí moji knihovnu. Doporučuji a těším se na Vraky :-)

Lullina
05.04.2020 4 z 5

Kniha je dobrá

Jiparis
19.03.2020 5 z 5

Napínavé čtení, plné manipulace s lidskou psychikou a ukazující, jak nebezpečné vše může být, pokud se takový člověk dostane do styku s dětmi. Zajímavě vykreslená je i postava psychologa , který řeší rodinné problémy a zároveň i svou nemoc.
Přátelé, také Vám v současné době knížky pomáhají?

Wabinka
29.02.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od Robothama a opět za pět(hvězd).Líbí se mi vykreslení všech postav, Ruiz je dobrý "týpek",který Joea výborně doplňuje.Kniha má hlavu a patu a výborně se čte.Pokud chcete dobrou detektivku,sáhněte po tomto autorovi.

astra3
15.02.2020 5 z 5

No to byla jízda. Autor prostě umí. Chudák Joe, tolik děsivých situací. Přečteno za 1 den. Ani bych nevěřila, že to bylo 500 stran.

plamínek21
03.02.2020 5 z 5

Této skvělé knize dám plný počet - jinak to ani nejde. Vybroušený styl, psychologicky propracované charaktery postav, zajímavý příběh a hlavně :-) - diriguje můj oblíbený Joseph.

knihomolkadorfa
27.01.2020 5 z 5

Skvělé čtení ! Skvělý Joe, jen trochu nechápu Julianne.

JustWomen
20.01.2020 5 z 5

Opět skvělý thriller, čtivý, emočně nabitý, postava Josepha originální, kromě násílí a zabíjení i vztahy a vášně, dialogy jako víno. A ten konec, málem mi slza ukápla- tolik pokory.
Lidé, čtěte !!!

loskatos
12.01.2020 5 z 5

Já jsem zase nadšen. Zatím všechny knihy od Michaela Robothama mají ode mě plný počet hvězd. Opět skvěle vygradovaný děj, vykreslené postavy, četlo se to "samo".
Těším se na další.

konicekbily
07.01.2020 4 z 5

Moc hezky napsaná kniha. Poměrně jednoduchou zápletku postupně dělá složitější, zamotává vedlejší děj. až moc se věnuje soukromí hlavního hrdiny-vypravěče, na závěr vše postupně odhalí. Velice kvalitní detektivka, možná trochu navíc natahovaná.

maxim248
03.01.2020 5 z 5

M. Robotham neumí napsat špatnou knihu.. Neskutečně dobře vystavěný příběh.. Super!

putpuda
18.12.2019 5 z 5

Nojo....opět kvalitní čtení ;)
Skvěle napsané, propracované, Joe sympaťák...
Jen bych mu přála více štěstí v osobním životě (Julienne tak nějak moc nechápu :o)
Za skvělé počteníčko dávám 5*, ale Řekni lituji mi přišlo o dost napínavější. Těším se na další knihu z této série.

RADOST
18.12.2019 5 z 5

Líbilo se mi příběh číst i se nad ním zamýšlet. Co, kdo a proč? Nabízející se vysvětlení není tak přesvědčivé, jak by se zdálo. A odhalování souvislostí nutí hledat stále dále a dále. Největším pomocníkem je schopnost číst v lidech. To se hlavnímu hrdinovi velmi dobře daří, navzdory osobním problémům. Vůbec mi nevadilo, že jim byl dán takový prostor.

genie
11.12.2019 4 z 5

Autor píše opravdu poutavě. Hlavní hrdina je svým "handicapem" trochu nestandardní, ale svým přístupem k životu o to sympatičtější. Pokud jde o krimi zápletku, tak mě svým vyústěním nezaujala, naopak … Ale na Joe O’Loughlina nelze zanevřít, takže si někdy přečtu i další díly.

ydnac
10.12.2019 5 z 5

Robotham patří mezi moje nejoblíbenější autory a opět nezklamal:-)přečteno za pár hodin.Hlavní hrdina je super profesor, líbí se mi jak se vyzná v lidech.Někdo tu psal,že má alzheimera,ale je to parkinson, v každém případě je sympatické,že hlavní hrdina má taky problémy jako ostatní lidé...kniha se mi moc líbila a jak jsem už někde četla,komu se to nelíbí ať nejdříve taky napíše knihu a uvidime:-)

tajemství

Michael Robotham