Vykrvácet

Vykrvácet https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393007/bmid_vykrvacet-ffc-393007.jpg 5 220 75

Joseph O'Loughlin série

Když se Sienna Hegartyová, problémová kamarádka dcery Joe O’Loughlina, objeví u dveří jeho domu v šoku, neschopná říct, co se stalo, a celá od krve, Joe si slíbí, že odhalí temná tajemství, která se její mysl rozhodla pohřbít. U Sienny doma policie objeví zásadní díl celé skládačky: mrtvolu jejího otce, bývalého policisty. Testy potvrdí, že krev, kterou na sobě Sienna má, patří panu Hegartymu. Dívka tvrdí, že si nic nepamatuje, ale vyšetřovatelé se soustředí právě na ni. O’Loughlin cítí, že se se Siennou děje ještě něco. Možná je to jen v její hlavě. Anebo je to skutečné. Někdo skutečný. Někdo schopný spáchat tu nejodpornější a nejpříšernější vraždu vůbec, někdo, kdo se nebude bát vraždit znovu…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Bleed for Me , 2010

Pája699
23.11.2021 5 z 5

Opět velké nadšení z tohoto příběhu. Myslím, že nikdy nebude existovat kniha, která by mě od tohoto autora zklamala. Má prostě ten dar…jeho styl psaní vás zaujme. Strašně ráda jsem se zase shledala s Ruizem, to je parťák jak má být! S Josephem jsou správná dvojka a žádný padouch nemá šanci. Sienna Hegartyová, kamarádka Charlie, se objeví u dveří jeho domu... Je celá od krve a tvrdí, že si nic nepamatuje. Joseph O'Loughlin musí rozmotat zamotané klubko lží a přetvářek….pohodlně se usaďte, začínáme…..

Sofós
27.07.2021 5 z 5

Moje první kniha od autora. A jsem nadšená! Ze začátku jsem se lehce ztrácela v postavách, ale to si brzo sedlo. Děj byl sice napínavý od začátku, ale ta druhá polovina byla naprosto infarktová :-) Takže SKVĚLÉ!!!

jana1941
04.07.2021 5 z 5

Robotham opět nezklamal. Napínavé a hezky propracované čtení. Těším se na Štvance, který na mě již čeká.

berila
01.06.2021 4 z 5

Výborný thriller, ale za 5* to nebude, protože mi chybělo vysvětlení několika, pro mě důležitých, skutečností.

Hanka44
30.05.2021 5 z 5

Prostě skvělé. Ostatní díly neznám, ale myslím že si je najdu :)

Mandlevest
21.05.2021 5 z 5

Opět nadšení a další skvělý díl této série s Josephem a Ruizem. Čtu chronologicky a tak si mohu vychutnávat i tu soukromou linku psychologa Josepha, která mi přijde tak lidsky dojemna. Vůbec přemýšlím, že síla knih pana Robothama je právě v tom, že se nesnaží šokovat za každou cenu, ale boduje zejména originalitou zápletky, znamenitými dialogy ( velmi často v nich najdu nejednu krásnou myšlenku) a ještě něčím nenápadným, protože to nedokážu přesně pojmenovat, možná atmosféra, možná něco pod povrchem, sama nevím, ale na mě to funguje absolutně. Když mě autor takto zaujme, hledám si o něm další informace a tak vím, že tato série má ještě tři pokračování a já si moc přeji, aby byly vydané i u nás. Výtečná série, kterou si opravdu užívám a moc se těším na Vraky.

aralka
29.04.2021 5 z 5

Dobrá detektivka, dobré hlášky, pobavilo :-)

maličkán
03.03.2021 5 z 5

Třetí kniha od autora a tak jako předcházející dvě, i tato nemá chybu. Ještě mě čeká jedna již koupená a pak se budu ohlížet po dalších. Styl psaní autora mi prostě sedne.

katka9574
17.02.2021 5 z 5

Tohle je opravdu detektivka, jak má být - mající hlavu a patu, k tomu napínavá, čtivá, a postrádající jakékoli prvky stupidity. Ona celá série s profesorem se vyvíjí velice slibně, chystám se na pátý díl a už teď mi začíná být pomalu smutno z toho, že se blíží závěr. Díky, pane Robothame, stal se z Vás můj velký oblíbenec :-)

klokan.1905
30.01.2021 5 z 5

Vykrvácet...
V pořadí již čtvrté pokračování ze série Joseph O'Loughlin... Na tuto sérii jsem narazil opět díky mým oblíbeným uživatelům na databázi knih (děkuji, moji knižní přátelé)... Nevím, zda by se mi jinak tato série dostala do rukou... Mám možná proti ostatním malou výhodu... Mohu totiž číst sérii tak, jak ji autor vydal... U nás byl pro mě nepochopitelně vydaný nejprve díl šestý... Nevím, zda to bude díl poslední... Uvidím... ;-) Teď mě ještě čeká investice do nedávno vyšlých Vraků a poté již šestý díl Řekni lituji...
Mám přečtené první čtyři díly a určitě bych Vám doporučil číst díly tak, jak je autor vydal... Zejména kvůli rodinným vztahům psychologa Josepha O'Loughlina... Jinak samotné případy na sebe nijak nenavazují...
K samotné knize... Sienna Hegartyová, čtrnáctiletá kamarádka Charlie - dcery Josepha O'Loughlina, se objeví u dveří jeho domu... Je celá od krve a v jejich domě je objevena mrtvola jejího otce... Sienna Hegartyová tvrdí, že si nic nepamatuje... Vyšetřovatelé se však soustředí právě na ni...
Opět výborné čtení...

kubule
25.01.2021 5 z 5

Opět super čtení, jednoduché, výstižné, napínavé...série s Joem je perfektní...i slzička ukápla, knihy M.R. jsou opravdu na úrovni, čtivé a dokáží vtáhnout do děje.

mimi55
09.01.2021 5 z 5

Každý další díl je ještě lepší než předchozí.

anája
26.12.2020 5 z 5

Wow,to byla zase jízda!! Velmi čtivé a citlivě napsané. Srovnatelné jen s těmi nejlepšími!!!

Jittka
13.12.2020 5 z 5

Četlo se to úplně samo, skvělé!!

Květ
05.12.2020 4 z 5

Robotham byl pro mě autorem dosud neznámým a jeho styl se mi zalíbil. Téměř okamžitě mě román začal bavit, postavy jsou zajímavé, příběh má spád. Do poloviny jsem byla nadšená, pak mi přišlo, že už je děj trošičku natahovaný, nicméně s vyústěním zápletky jsem spokojená. Dobré krimi čtení. (3,75*)

blackoutzuzi
08.09.2020 5 z 5

Já jsem naprosto nadšená! Tohle je prozatím ta nejlepší detektivka, jakou jsem za letošní rok přečetla! Kde jen začít? Nejen že je knížka neuvěřitelně čtivá, hned od první stránky je příběh zajímavý a tak skvěle napsaný, že vás vtáhne do děje. Kniha má neuvěřitelný spád, atmosféru, je plná zla, manipulace a vy ho, i když má přes 500 stránek, přečtete na jeden zátah, protože nebudete moct jinak :)
Navíc Joe O’Loughlin je skvělá hlavní postava a sympaťák se zajímavou profesí - je to znalec klinické psychologie a zaměřuje se na profilování pachatelů.

Rade
07.07.2020 4 z 5

Tuhle detektivní sérii mám ráda kvůli hlavnímu hrdinovi; psycholog Joe O´Loughlin s parkinsonovou nemocí a vlastním soukromým trápením není typický kladný hrdina a občas dělá věci, které se nám nelíbí, přesto mu dost fandíme, snad právě proto, že mu spousta věcí nevychází. A neotesanec Vincent Ruiz s bonbonem mezi zuby je můj oblíbenec již od druhého dílu.
Povedený detektivní příběh se spoustou zákrutů a odboček, ale přesto to dobře drží při sobě, i ta obligátní akce na konci (ty já nemusím) je kratičká… Zajímavý rozbor postavy nebezpečného manipulátora, který si všechny kolem sebe nakloní na svou stranu, protože to prostě umí.
Jen ta sebestředná manželka se tam na můj vkus moc plete, tyhle manželské peripetie (milují se, ale nemůžou být spolu), mě moc nebaví.
(Jo, a ty hrubky mi taky vadily, to to nikdo před vydáním nekontroluje?)
Čtyři plus.

soukroma
23.06.2020 3 z 5

Tentokrát se za mne žádné nadšení nekoná: na obludně velkém prostoru rozehrál autor nesmírně komplikovaně a neuvěřitelně provázanou zlou hru (zneužívání mladistvých + zneužití pravomoci učitele + sebepoškozování + vraždy a jiná - a to dost brutální - násilí nejen na lidech + žhářství a msta na přistěhovalcích + dlouhé stíny drogových přátel z vysoké + korupce i v soudním systému), jejíž už jednotlivé části byly samy poněkud přitažené za vlasy, s nevěrohodnými postavičkami (nejvěrohodnější byl asi Joe, pokud ovšem pocity nemocného Parkinsonem popisuje správně). Příliš dlouhé, příliš komplikované, přitom hlavní zápletka popsaná v anotaci by úplně stačila, i když vrah mne napadl poměrně záhy, s prvním výskytem postavy na scéně. Joeova manželka mi pila krev en bloc a ty mladistvé hrdinky svým chováním k rodičům rovněž. 70%
A navíc množství hrubých chyb ("vyzívat" - asi brzy-jazyk-ozývat se už v redakci nakladatele dávno zapomněli, pokud vůbec ve škole zaregistrovali) a překlepů v knižní produkci MOBA se stává už velice rušivé.

moudivlacek
21.06.2020 5 z 5

Skvělá ukázka toho, jak můžeme špatně odhadnout člověka, jak člověk pozdě zjistí nebezpečného člověka. Joe se snaží svou rodinu držet od zlých situací, což si přeje i Julianne. Ale on je psycholog a musí se pokusit pomoci Sienně, kterou každý hned odsoudil, aniž by věděl vše. Také tu je nebezpečný proces s neofašisty a vrahy rodiny imigrantů, z které přežil jen 1 člověk. Jenže do toho všeho je zapleteno mnohem více lidí, nitky spadají do hluboké minulosti. Joe je opět v nebezpečí života. Mě jen mrzí, že je bez své milované rodiny a dcery se mu vzdalují. Každopádně Joe je "pan psycholog" a já se těším na jeho další případ. Toto je detektivka i psychologický román v jednom - doporučuji.

ddkk
21.06.2020 5 z 5

Další výborný kriminální příběh, u kterého nevíte až do konce, jak se věci mají....Co se vlastně Sienně stalo? A opravdu ztratila paměť nebo to na všechny hraje? Já jsem jí věřila až do konce a přitom jsem nemohla přijít na to, kdo tedy vlastně zabil jejího otce a proč ...

Michael Robotham je výtečný vyprávěč zamotaných příběhů a ani v jednom z předchozích případů jsem neměla pocit, že by příběh zbytečně natahoval. Naopak, jeho knihy - a tuto nevyjímaje, jsou napínavé do začátku do překvapivého konce.

U mne má za pět a doporučení.

tajemství

Michael Robotham