Vykrvácet

Vykrvácet https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393007/bmid_vykrvacet-ffc-393007.jpg 5 220 75

Joseph O'Loughlin série

Když se Sienna Hegartyová, problémová kamarádka dcery Joe O’Loughlina, objeví u dveří jeho domu v šoku, neschopná říct, co se stalo, a celá od krve, Joe si slíbí, že odhalí temná tajemství, která se její mysl rozhodla pohřbít. U Sienny doma policie objeví zásadní díl celé skládačky: mrtvolu jejího otce, bývalého policisty. Testy potvrdí, že krev, kterou na sobě Sienna má, patří panu Hegartymu. Dívka tvrdí, že si nic nepamatuje, ale vyšetřovatelé se soustředí právě na ni. O’Loughlin cítí, že se se Siennou děje ještě něco. Možná je to jen v její hlavě. Anebo je to skutečné. Někdo skutečný. Někdo schopný spáchat tu nejodpornější a nejpříšernější vraždu vůbec, někdo, kdo se nebude bát vraždit znovu…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Bleed for Me , 2010

SimonaP
06.12.2019 3 z 5

Knížka byla čtivá a zajímavá, možná trochu překombinovaná. Ale bavila mě.

sioux
22.11.2019 5 z 5

Velice slušná kvalita. Výborné dialogy, děj dobře plyne, hlavní hrdina uvěřitelný a občas zábavný. Úplně skvělý je jeho kámoš Ruiz, jeho macho hlášky a přístup nemají chybu. Jen mi tam vadí ten Altzheimer, ten bych vypustil, když se našemu hrdinovi třese celé tělo, tak to přeskakuji. Přeci jen si chci udržet iluzi kladného hrdiny a ne lidské trosky. Howgh!

Hella
22.11.2019 4 z 5

Dnešní komentář pojmu trochu odlehčeně: Jako jo, dobrý, to určitě všechna čest. Ale! Neměl by už konečně přestat dolejzat za divnou Julliane? No - měl! A tak doufám, že už toho nechá.

Mmch, až po dočtení tohoto dílu zjišťuji, že knihy v sérii nevycházejí posloupně, ale bůhvíproč taky na přeskáčku. Já bych někoho zodpovědného přivázala za dřeváky do průvanu, heršvec.

broskev28
15.11.2019 5 z 5

I tentokrát jsem četla jedním dechem čtivý detektivní příběh. Hlavní hrdina je mi velmi sympatický i proto, že kromě své profese psychologa je především manžel a rodič, otec dvou dcer. Jeho komunikace se starší Charlie je obdivuhodná, ohledy na mladší Emmu rovněž. A to nemluvím o vztahu s - pořád ještě - manželkou.
Joseph má spoustu důvodů se o všechny své blízké obávat, ale své profese, detektivního nadání a hlavně snahy o spravedlnost se vzdát nedokáže. A tentokrát má proti sobě opravdu "úctyhodné" soupeře! Naštěstí mu i v tomto dílu vydatně pomáhá bývalý policista a spolehlivý přítel v jedné osobě.

"Rodičovství je hodně jako balancování na visuté hrazdě, musíte vědět, kdy povolit a nechat svoje dítě, aby se samo zhouplo vzduchem a chytilo se vlastní hrazdy. Můj úkol je být tady, až se zhoupne zpátky, být připravený ji chytit a znovu ji vyhoupnout do světa."

Šánka
15.11.2019 5 z 5

U krimirománů M. Robothama nemůžete šlápnout vedle.
Série s psychologem Joem je vážně výborná, se skvělými dialogy, někdy i docela vtipnými, dobře a rychle se čte, i když to nejsou žádné jednohubky. Je tam napětí, ale není to nechutný krvák (ač podle názvu to tak nevypadá :-)). A hlavní hrdina Joe je vážně sympaťák bez kostlivců ve skříni ,,jen" s Parkinsonem. O to víc si ho musíte oblíbit, protože on není žádný superman, ale chlap, jehož největší zbraní je mozek. Setkáváme se zde opět i s jeho parťákem detektivem Ruizem, drsňákem se srdcem na pravém místě.
Pro mne je to i tentokrát jasné pětihvězdové čtení a jediným mínusem této série je, že díly nevychází ve správném pořadí, takže jsme trošku ochuzeni o tu návaznost osobních linek.

ArwenAragorn
15.11.2019 5 z 5

Velkolepé! Autor dělá čest svému řemeslu. Jeho knihy si udržují pořád velmi vysoký standard.
Joseph se tentokrát angažuje v pátrání po vrahovi bývalého uznávaného policisty, z vraždy je obviněná jeho dcera Sienna, která je nejlepší kamarádkou Josephovy dcery. Pátrání se tak dostává u Josepha na poněkud osobní úroveň. Ví, že 14-ti letá Sienna je problematická dívka a postupně odkrývá její temná tajemství. Současně s pátráním po vrahovi probíhá soud, týkající se žhářského útoku na imigrantskou rodinu. A to není daleka všechno, celá zápletka postupně získává obrovský rozměr..
Thriller má velice bohatý, napínavý a uvěřitelný děj, je emočně nabitý, žádné slovo v něm není navíc, pohltil mě od samého začátku. Moc fandím Josephovi, jeho brilantnímu psychologickému úsudku i tomu, jak se musí poprat se svými osobními problémy, chorobou a komplikovaným vztahem s manželkou (přiznám se, že její dokonalost, jak ji líčí Joseph, mě už chvílemi vytáčí) i dcerou Charlie. A některé dialogy jsou prostě boží!
Tento skutečně kvalitní thriller si musíte přečíst!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Když krvácím, cítím se klidně a mám čistou hlavu. Je to, jako by ze mě odkapával jed. Když krvácet přestanu, láskyplně si svoje rány hladím. Dávám jim i pusu na dobrou noc. .....................
Myslíte si, že jsem masochista.
Myslíte si, že mám sebevražedné sklony.
Myslíte si, že mě znáte.
Myslíte si, že si pamatujete, jaké to je, když vám je čtrnáct.
Myslíte si, že mi rozumíte.
Nerozumíte.
Krvácím pro vás.

pavčape
10.10.2019 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora jen tak namátkově vybraná z e-knih v knihovně. Musím uznat, že to byl dobrý tah a kouknu se i po dalších z této série.
Příběh začíná jako "obyčejná" vražda bývalého policisty, kdy hlavní podezřelou je jeho čtrnáctiletá dcera. Čtenáři se tohle jednoduché vysvětlení ale nezdá, stejně tak jako psychologovi Josephu O'Loughlinovi. Příběh pomalu rozkrývá další dějové linky a zápletky a nakonec se ukáže mnohem složitějším, než se na počátku zdá. A pachatele bych tedy opravdu netipovala...
Doporučuju jednoznačně!

a.k
07.10.2019 5 z 5

Kniha má tendenci působit velmi triviálně. Zavražděný otec dceřiny kamarádky, která je hlavní podezřelá. Počáteční čtenářovu skepsi ale brzy uspokojí řada menších i větších dějových vláken, díky kterým nabobtná celková zápletka do obřích rozměrů. Brzy se ukazuje, že tohle je větší, temnější a komplexnější, než se na první pohled může zdát.
Autorovy detektivky si drží svůj vysoký standard a u žádné knihy nemůžete sáhnout vedle. I tato epizoda určitě stojí za pozornost. Doporučuji.

iška
10.09.2019 5 z 5

Robotham opět nezklamal. Vysloveně mi to sedlo a zase jednou jsem se opravdu těšila na každou chvilku, kdy budu moci pokračovat ve čtení.

Danago
06.09.2019 5 z 5

Opět velké nadšení. Můj velmi oblíbený psycholog Joseph O'Loughlin se tentokrát dostává k případu Sienny, kamarádky své dcery, která je obviněna z vraždy svého otce. Dívka tvrdí , že nic nepamatuje, ale Joe brzy usoudí, že dívka nemluví ve všem pravdu. Případ se začíná rozvíjet a nic není tak jednoduché jak by se mohlo zdát.
Příběh je napínavý a poutavý bez sebemenšího hluchého místa. Děj vás chytne a nepustí.
V celé této sérii je vždy skvěle rozkreslena nejen detektivní zápletka , ale i vztahy a nemoc profesora O’Loughlina a to tak, že mě to pořád baví.
Tato série je jedna z nejlepších a jsem moc ráda, že se u nás dovydává, i když bohužel, takto na přeskáčku, což nechápu.

Evka27
26.08.2019 5 z 5

Nemůžu jinak než opět za 5. Nevím proč se tak děje zrovna u tohoto autora, ale žiju postavami v knize a vžívám se do pocitů Joa i Julianne a těším se na další pokračování.

Dela111
25.08.2019 5 z 5

Tady už jméno autora zajišťuje velmi kvalitní thriller. Příběh je ze série se sympaťákem Josephem, psychologem, inteligentním chlapem, životem už trochu otřískaným :-) a v posledních letech i nemocným. Na tomto případu je víc zaangažovaný, protože podezřelou je kamarádka jeho dcery. Jak už to autor umí, příběh se velmi rychle rozrůstá, dějových linek přibývá a brzy nezůstane jen u jednoho zločinu.
Thriller má živý a bohatý děj, výborně propracovanou zápletku i rozuzlení. Díky spoustě přímé řeči je literární styl mega poutavý a kniha se velmi dobře čte. Vzhledem k povolání hlavní postavy je v příběhu důležitá psychologie, postavy jsou brilantně propracované, jejich chování, činy i motivy. Toto mám ráda, pro mě je to prostě dokonalé.
Tady mě mrzí jen to, že je to jedna ze sérií, která není vydávaná postupně od prvního dílu. Jinak samozřejmě doporučení :-)

lenka666
12.08.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal.

kneslova
08.08.2019 5 z 5

To je můj oblíbený autor, všechny knihy od něj mám přečtené, oblíbila jsem si i hlavního hrdinu s jeho parkinsonem, tentokrát bych řekla, že se mi některé líbily více jak to bývá, přesto 5 hvězdiček, autor detektivky psát umí.

keiko33
07.08.2019 5 z 5

Cim viac knih citam od autora, tym viac znoznujem jeho styl pisania. Jeho suchy humor, vsetko ma detailne premyslene. Vtiahne vas do deja a nepusti az kym nieste na konci. Prezivate zivotne strasti Joa, ako bojuje s chorobou, ako prichadza o manzelku, ktoru velmi miluje, ako bojuje so svojou pubertalnou dcerou. Co ma privadza k myslienke, ako sa ja popasujem s mojimi buducimi bubertiakmi a uz teraz mam z toho strach. Celemu tomu dodava stavu priatelstvo s Ruizom a spolupraca s Crayovou. Tentoraz sa autor zameral na najlepsiu kamaratku dcery Joa Siennu, ktora je obvinena z vrazdy svojho otca. Ale to je len povrchova cast, ovela premyslenejsich a nechutnejsich zlocinov. Tento pribeh vaz donuti zamysliet sa nad tym, kam smeruje dnesna mladez, ktora dozrieva ovela skor a prichadza o detsvo, ked by sa mala este hrat a nie byt sexualne aktivna. Ako vzdy, za mna 5*

tajemství

Michael Robotham