Řekni lituji

Řekni lituji https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231376/bmid_rekni-lituji-65f4a35160a80.png 5 548 164

Joseph O'Loughlin série

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos z pátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila i Natasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O'Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Say You're Sorry , 2012

Pája699
15.03.2021 5 z 5

Tak v tomhle příběhu určitě nebylo o napětí a zvratů nouze. Prostě perfektní thriller se sympatickým a milým psychologem Josephem. Moje druhé setkání s autorem a určitě ne poslední. Jeho knihy se čtou prostě sami. Zamilovala jsem se :-) Vyprávění z pohledu Piper a vyšetřovatelů mě bavilo. Kdo unesl před třemi lety dívky z pouti? Adeptů na pachatele je v celé knize víc nez dost. Já si tipla správně, ale z odhalení jsem byla teda trošku rozčarovaná. Tohle si prostě musíte přečíst.

katka9574
03.03.2021 5 z 5

Tak a sérii mám dočtenou a už teď se mi stýská :-)) Všech 6 knih opravdu stojí za to, skvělá práce, pane Robothame. Pište dál, prosím.

wooloong
16.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Během krátké doby čtvrtá knížka od téhož autora. Asi si od něho budu muset dát na chvíli pokoj. Čtvrtá knížka a třetí o únosech, to už se zdá být poněkud jednotvárné. Některé věci mi tam přišly dost nelogické. A teď přijde ten SPOILER.
Jednak to, že se holky už dřív nepokusily o útěk nebo aspoň o komunikaci s okolím, když ještě byly v domě v podkroví. A potom to, že si ve sklepě mohly dát palandy vedle sebe (tedy se s nimi mohlo hýbat). Na útěk stačilo, když ta menší, útlejší a rychlejší Piper (paradox) vyzvedla Natashu do okna, kudy se jen tak tak protáhla. To by fakt nemohly dát pod okno palandu a protáhnout se oknem postupně obě?

mifon
01.02.2021 5 z 5

Čtvrtá Robothamova kniha, kterou jsem přečetl. Začal jsem Střepy, pak po dlouhé době jako další byla Hodná a zlobivá holka, která způsobila, že jsem se vrhl na další autorovy knihy. Nejprve to bylo V podezření a nyní tedy Řekni lituji, která je spolu s „holkou“ podle mne (zatím) nejlepší. Jediné, co si dovolím (trochu) kritizovat padá na vrub pana překladatele: docela mi vadilo, že zápisky unesené Piper překládal do hovorové češtiny. A to podle mne zcela nelogicky, neboť jde o děvče z rodiny, kde zřejmě takovou hantýrkou ani nemluví, natož aby ji používali v psaném textu. Překladatel asi miluje výraz „bejt“; použil ho velmi často. Schválně jsem si „vygooglil“ ukázku v anglickém originálu a na žádný slang jsem tam nenarazil (i když má znalost jazyka anglického jest poněkud poor :-)).

Terka_v25
28.01.2021 5 z 5

Kniha se mi četla dobře - krátké věty, kapitoly a dialogy sdělující jen to podstatné. Celý příběh byl poměrně zašmodrchaný, velmi napínavý a se spoustou adeptů na pachatele. Ale který to vlastně je? No, netipovala jsem správně. To sympatický profesor O'Loughlin, který pomáhá opět ne příliš schopné policii s vyšetřováním, na rozdíl ode mě pachatele odhalí. Ještě, že ho tam měli. Škoda jen těch překlepů v knize.

mimi55
25.01.2021 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série.

i.stefany
21.01.2021 5 z 5

Jak jinak? Od Michaela Robothama nemůže být žádná kniha nedokonalá. :-) Strhující, do samotného konce napínavý a prvotřídně propracovaný thriller. Jak jinak? Opět exceluje duo Vincent a Joseph a jak jinak? Bez nich by byla policie namydlená a my bychom na únosce dívek nikdy sami nepřišli. Jak jinak? Autor prostě umí!!!

gigi77
06.01.2021 5 z 5

Jako první z této série jsem četla Střepy a říkala jsem si, jak může takovou pecku něco předčit? ... A ona další pecka. Doporučuji !!!
Propracovaný psychologický thriller, který Vás nenechá chvilku v klidu. Prolínání kapitol dvěma hlavními scénami vtisklo příběhu širší perspektivu a přidalo na celkovém dojmu a čtenářském prožitku. I když autor nadhodil více podezřelých, pravého pachatele se mi podařilo odhadnout až na začátku poslední čtvrtiny. Konečné rozuzlení čeká až na úplném konci, takže žádná nuda.

a2jana
02.11.2020 5 z 5

Moje první kniha z téhle série a moc mě bavila, Joea jsem si okamžitě oblíbila, pro jeho skromnost. Příběh má spád a do poslední chvíle se střídají podezřelí. Doporučuju a rozhodně si ještě nějaké další díly přečtu

Leona333
20.10.2020 5 z 5

Michael Robotham?! Ve světě knih a velkého okruhu jeho čtenářů je už za ,,POJEM.'' Není více co dodat. Snad jen, že se i tentokrát jednalo o brilantní, detektivní příběh, plný mrazivého, až hororového napětí a jak jinak, než s excelentním koncem...

moudivlacek
05.09.2020 5 z 5

Skvělý příběh. Psycholog Joe zas exceluje. Opět se nechává vtáhnout do vyšetřování, i když ze začátku se jedná o jiný případ. Ale při jeho rozboru se před námi otvírá hlavní příběh - zlý sen všech rodičů - únos dvou mladistvých dívek. Jedna je rebelka a pokušitelka, druhá zas věrná a nadějná spisovatelka. Po nálezu mrtvé mladé ženy si Joe začne pospojovat své dílky skládačky a dojde k překvapivým závěrům. Pátrání po druhé ženě nám bere dech. A tak se v duchu ptám, co člověk dokáže všechno přežít. Ale největší trauma dostihne Joea závěrem příběhu. Neumím si představit, co se při tom v člověku děje, a doufám, že nikdy nebudu muset. Každopádně thriller takový, jak má být. Doporučuji.

ydnac
26.08.2020 5 z 5

Výborná kniha :-) ostatně jako všechny od pana Robothama. Tato kniha byla pro mě první co jsem od něj četla a hned jsem věděla, že už od něj přečtu všechno co vyjde :-)

Aghatte
19.08.2020 5 z 5

Četla jsem celý den, až jsem uronila slzu v poslední kapitole.
Pana Robothama jsem objevila díky DK, a děkuji čtenářům, že mě na něj navedli.
Ani jedna z knih nezklamala. Hl.hrdina s jeho Parkinsonem je můj miláček od první stránky.
Obdivovala jsem dívky, jak snášely své zajetí, díky deníku jsem měla možnost sledovat jejich boj. Byl to prvek, kt. ještě zvedl atraktivitu knihy. Autor navíc dokázal neklesnout k pathosu.
Pachatele jsem neměla možnost uhodnout, a prolnutí s jiným případem bylo také nápadité. Nemám co vytknout, po dlouhé době volný (a bouřkový) den ve společnosti čaje a této knihy, dokonalé, užila jsem si to.

ddkk
28.06.2020 5 z 5

Další skvělá kniha Michaela Robothama. Trochu absurdně se mi vyplatilo, že jsem ho objevila teprve letos, a tak jsem mohla číst jednotlivé díly série chronologicky, vyjma 5. části - Vraky, který teprve vyjde a předchází tomuto dílu.

Řekni lituji je výborný thriller, inteligentní, spletitý, s promyšleným dějem, který neustále graduje a nenechal mne knihu odložit.

Příběh unesených dívek není ničím objevným a ani pachatel, který je odhalen skutečně až na posledních stránkách knihy, není nijak výjimečný. Ale způsob, jakým Robotham píše, jaké používá nástroje, jak dokáže udržovat tempo a zvyšovat napětí, dělá ze čtení jeho knih mimořádný zážitek.

Jeho hrdina - Joe O´Loughlin, je přitom skoro obyčejný muž, s chybami, nedostatky, neléčitelnou nemocí. A současně s obrovskou schopností odhalit nejniternější myšlenky a pocity jiných lidí, vžít se do jejich myšlení a předvídat jejich činy.

"Představte si, pokud můžete, že necítíte vůbec nic k jakékoli jiné lidské bytosti. Žádnou vinu. Žádnou lítost. Žádné zahanbení. Nikdy za celý svůj život jste ani na jediný okamžik nezalitovali jediného sobeckého, líného, krutého, neetického nebo nemorálního činu nebo slova. Na nikom jiném kromě vás nezáleží. Nikdo si nezaslouží jakoukoli úctu. Rovnost. Spravedlnost. Jsou to všechno jen neužiteční, omezení blázni, kteří zabírají prostor a vzduch, který dýcháte...
...Nikdo neví, jací doopravdy jste...jak málo vás zajímají ostatní lidé...čeho jste schopni...Představte si, co všechno byste mohli dokázat. Kde ostatní váhají, vy to uděláte...
...Výsledky statistických výzkumů říkají, že minimálně čtyři lidé přítomní dnes v tomto sále odpovídají charakteristice, kterou jsem právě uvedl. Možná vedle jednoho sedíte. Možná jste to vy sami."

Plný počet a doporučuji.

Sejna1955
10.06.2020 4 z 5

Povedená kniha.

anája
08.05.2020 5 z 5

Opravdu super napínavé čtení, popis vraha mi připomněl horor ,, Stonožka'' fuj to teda bylo !!! Vůbec se mi nechtělo nic dělat, kniha mě doslova přikovala k židli. Velice bravurně napsané a příběh dívek mi ještě teď nejde z hlavy, hluboce jsem s nimi soucítila a prožívala každý okamžik, bylo mě z toho vyloženě úzko.... Obou dívek mi bylo líto a měla jsem je ráda a profesor to je třída.wow!!!

pavčape
02.05.2020 5 z 5

Těch takřka 500 stran přečtete ani nevíte jak. Je to napínavý a strhující příběh pátrání po unesených dívkách. Tři roky byly nezvěstné, až se jednoho mrazivého zimního dne najde tělo mladé ženy v zamrzlém jezeře. A od této chvíle začíná boj o čas.
V této knize je trochu upozaděna rodina Josefa O´Loughlina, také jeho třasy a nekoordinované pohyby levých končetin nejsou na prvním místě, dokonce ani přítel VIncent tu nemá tolik prostoru jako v jiných knihách, přesto ale neskončíte, dokud knihu nedočtete. Škoda jen, že sérii už jsem dočetla a další jsou v nedohlednu.

Nunynka
14.04.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha,kde hlavní hrdina není superman. Vyšetřování napomáhaly náhody a konec byl fakt super.

markettH
03.01.2020 5 z 5

Prvních 50 stran jsem přečetla někdy před 14ti dny, a pak jsem na knihu bohužel neměla čas. Zbytek knihy jsem přečetla jedním dechem do dvou dnů. Některé pasáže mohly být kratší, ale závěr byl pro mě překvapením. Určitě si ještě nějaký příběh s profesorem Josephem O´Loughlinem přečtu.

Ester71
28.12.2019 5 z 5

Konečně čas na čtení, i když tuto knížku jsem měla přečtenou během chvilky. Bavila mě a líbila se mi.