Kdo jinému jámu kopá

Kdo jinému jámu kopá https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331092/bmid_kdo-jinemu-jamu-kopa-BRn-331092.jpg 4 473 180

Josefína Divíšková série

Josefína Divíšková série

. díl

Mladá. Svérázná. Učitelka. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?... celý text

amysa
16.07.2017 4 z 5

Josefína je pro mě milým překvapením, sice taková lehce ztřeštěnější jednohubka, ale dokonale mi sedla a velmi mě bavila, takže další pátrací pokračování české slečny Marplové si ujít rozhodně nenechám:-)

aruba
13.07.2017 5 z 5

Čtivá a taky docela vtipná detektivka. Hlavní hrdinka, která se v životě řídí radami své svérázné babičky mi občas připomíná Bridget Jonesovou.

kristyna2349
06.07.2017 4 z 5

Kniha byla přesně taková, jak jsem očekávala. Lehce potrhlá hlavní hrdinka, nějaká mrtvola, trocha humoru a milostná zápletka. Na letní odpoledne ideální.

katy87
15.06.2017 5 z 5

Takové příjemné oživení české detektivky. Určitě nečekejte strhující rozuzlení a lá "Agatha", ale mě se kniha opravdu moc líbila, i tím, jak "rozverně" byla napsaná, hlavní hrdinka správně trhlá a taky mě dost bavilo "napětí" mezi Josefínou a komisařem ;). Vždycky jsem se těšila, až se ke knížce vrátím a budu pokračovat dál. Už se těším na další díl!

ZVymetalova
14.06.2017 3 z 5

Nenarocna celkem ctiva kniha.

Daenerys
31.05.2017 5 z 5

Milé, svěží, celkem vtipné. Taková nekomplikovaná příjemná jednohubčička a přitom místy dost napínavá. Pátou hvězdičku přidávám kvůli ženskosti, která z celého příběhu velmi příjemně sálá.

majáček
30.05.2017 5 z 5

Josefína Divíšková je vtipná žena, která řeší případ po svém a na vlastní pěst, i když jí jde o život. Detektivka s humorem je jedinečná kombinace.

ReziEngli
22.05.2017 5 z 5

Mě kniha bavila, byla humorně-detektivní, trošku mi místy vadilo chování hlavní hrdinky, ale to jsem dokázala přejít :)

metrolog
21.05.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ačkoli jsem se hned na začátku rozmýšlel, zda toho nenechat. To když hlavní hrdinka namyšleně odmítala tykání se svými kolegyněmi , ač jinak si tykala s kde kým. V práci totiž máme taky takovou krá.. Ale jelikož jsem knihu už zaplatil, bylo mi líto peněz, a tak jsem četl dál. Naštěstí se podobné excesy dál již nevyskytovaly, a děj nabíral spád a krásně se četl. Je to ten druh oddechové detektivky v tom nejlepším smyslu, a určitě si najde spoustu svých čtenářů, tak jako mě. Další díl si určitě přečtu, třeba se Josefína i trochu srovná a pak to nebude mít chybu. :-)

TeaPeter
19.05.2017 5 z 5

Skvělá detektivně-humoristická maličkost. Když se v ději objevil zrušený důl jsem si myslel, že zápletka bude složitější, ale nebyla. Bylo to jen o běžných špatných vlastnostech jako je žárlivost a hrabivost. I tak se to ale četlo dobře.
Úžasné jsou i rady Jozefíniny protřelé babičky.

Flegmatička
09.05.2017 5 z 5

Hravá, lehká detektivka, která rozhodně stojí za pozornost! Josefína Divíšková je sympatická hlavní hrdinka se svérázným smyslem pro humor, ve které se každá ženská určitě minimálně jednou najde.
Další plus dávám za skvěle vykreslené postavičky na maloměstě, takové figurky máme ve svém okolí snad všichni.
Mě kniha bavila moc, třešničkou na dortu byly ilustrace talentovaného Daniela Špačka - zkrátka, za mě naprosto zasloužených pět hvězd.

marlowe
09.05.2017 1 z 5

Po vcelku příjemné a pohodové hříčce "Kdo má pod čepicí", která měla čtenáře naladit na první díl zamýšlené série o "slečně Marplové z českého maloměsta", přichází veliké zklamání. Bezprostřední hravost "book-traileru" se kamsi vytratila a v ruce nám zbyly jen sebrané spisy provozních řečí a zbytečných scén (jako by autorka byla nakladatelstvím nucena splnit penzum počtu stránek), vyprávějící silně naředěný příběh, ve kterém sice hrdinka občas někam spadne (na kolena, do vany, do jámy), ale kde veškerý děj posunuje kupředu náš starý známý "Bůh na mašině", převlečený nejčastěji za "náhodně vyslechnuté rozhovory". (Ono přirovnání hlavní hrdinky ke slečně Marplové je ve skutečnosti možno vnímat i jako urážku detektivních schopností staré dámy s pletacími jehlicemi, protože hrdinka "Jámy" vlastně ani nevyšetřuje a veškerou práci za ni i za policisty odvádí jen a jen náhoda.)
Tu jednu hvězdu dávám za ten (bohužel nevyužitý) potenciál, který se (přes všechny mé výtky) v postavě Josefíny Divíškové skrývá…

petulienka126
07.05.2017 2 z 5

Za mna,jednoduche, naivne, prilis vela nahod, niektore nepochopitelne situacie...a pre mna strasne nesympaticka hlavna hrdinka, ktora sa miestami zasekla na mentalnej urovni pubertiaka...ziadna detektivka, ale roman pre zeny na dovolenku pod slnecnik

JanaDor
07.05.2017 4 z 5

Tato nová detektivka skvěle splňuje mé parametry. Je lehce vtipná, svižná, čtivá, dobře zpracovaná a hlavně odehrává se v českém prostředí, což je pro mě moc fajn.
Musím uznat, že zápletka je jednoduchá a moc možností nebylo, což mi ale nevadilo.
Celkově atmosféra knihy byla, přestože se hledal vrah, velmi příjemná a pohodová. Což je dáno povahou Josefíny, která není hysterická, ale také zcela neobyčejná.

rybizka
07.05.2017 4 z 5

Celkem mě kniha bavila a pobavila,takové oddechové a nenáročné čtení. Zvědavá a bohémská Josefina mi byla sympatická a často mě i rozesmála. Parádní byla koupelová moudra od babičky. "...pamatuj si, že většina mužů je zábavná, i když se o to ani nesnaží. Stačí se jen pohodlně posadit a dát si drink. Je to lepší než televize"

Kačí137
02.05.2017 4 z 5

Milá, humorná detektivka. Knížka se hezky čte. Hlavní hrdinka pobaví a někdy jsem se v ní úplně viděla. Oproti temným detektivkám, moderní v dnešní době, je tohle takový balzámek na duši.
Potěší, pobaví a neurazí :-)
Musím si přečíst ještě "Kdo má pod čepicí", sice mi to při čtení tohoto dílu nevadilo, ale i tak jsem zvědavá, jak se Josefína poprvé seznámila s detektivem.

Mil@n
01.05.2017 4 z 5

Dobrá detektivka, rychlý spád.

ewi
30.04.2017 4 z 5

slecna Marplova to sice nie je, ale Josefina si ziskala moje sympatie, i ked mi kniha miestami skor nez detektivku pripominala roman pre zeny ....ale pribeh ma spad, je ctivy a vtipny ..a humor, predovsetkym bonmoty a babickine rady su skvelym bonusom, pre ktory knihu mozem odporucit - ako citanie na dovolenku idealna kniha....

Modrina
25.04.2017 5 z 5

Jestli byla první knížka jednohubka, tohle je dvojhubka. :) Není to vyloženě převratná literatura, ale čte se velmi dobře, zápletka není blbá, jednání lidí věřím, a ten lehký humor jen tak na půl huby mě baví ("Koukáš, jako kdybys spolkl červa!" budu s dovolením používat :) ). Zkrátka za mě pět hvězd a už se těším na další. :)

Sirius
13.04.2017 4 z 5

Detektivka, co se čte sama (ostatně jsem to dal během dvou dnů) a je to příjemná oddechovka, která plave proti současnému proudu temných depresáren z mrazivýho severu. A je tam hrdinka, co tak trochu zakopne o mrtvolu a jelikož je zvědavá, tak si nemůže dát pokoj, dokud nedopadne pachatele.

humor české detektivky maloměsto

Marie Rejfová
česká, 1976
2017  76%Kdo jinému jámu kopá
2018  84%Komu straší ve věži
2015  65%Čarověník
2017  74%Kdo má pod čepicí
2019  78%Kdo maže, ten jede

Kniha Kdo jinému jámu kopá je v