Kdo jinému jámu kopá

Kdo jinému jámu kopá https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331092/bmid_kdo-jinemu-jamu-kopa-BRn-331092.jpg 4 473 180

Josefína Divíšková série

Josefína Divíšková série

. díl

Mladá. Svérázná. Učitelka. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?... celý text

Iki1
24.01.2019 4 z 5

Autorka je velmi schopná vypravěčka, takže i když bylo mnoho dějových linek stěží (či spíše ne-)uvěřitelných, čtení knihy mě fakt bavilo. Děj příjemně plyne a než se čtenář naděje, je na konci knihy. A nechybí ani nezbytné méně očekávané rozuzlení .

raty
10.01.2019 4 z 5

Nenáročné čtení, které mě moc bavilo.

PaniWiga
01.01.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka. Člověk se musí smířit s tím, že hrdinku potkávají náhody, které vedou k vyřešení případu, jak na běžícím pásu. Ale to u knihy tohoto rozsahu ani jinak nejde. Její vzath s komisařem mě nutil zamyslet se, zda mám fandit jejich jiskřícímu vztahu, nebo "odsuzovat", jak podvádí manželku. Některé rady babičky stály za to. Celkově kniha nezklamala, pobavila jsem se a ráda si přečtu pokračování.

Danuše7
27.12.2018

velmi jsem se pobavila. vyšetřování plyne tak samo sebou, určitě si vypůjčím další.

Joyce24
20.12.2018 5 z 5

Po všech zahraničních kriminálních příbězích velmi příjemná změna v podobě české detektivky s prvky humoru Hned jsem si zařadila autorku mezi oblíbené a co nejdříve se pustím do čtení další její knihy. Za mě velké doporučení

Ála41
15.12.2018 5 z 5

Normálně detektivky nečtu, ale na tuto knihu byl tip v časopise, zkusila jsem ji a byla super, bavila mě, až mě to překvapilo... Jen jsem se trochu ztrácela ve vztahu mezi Josefinou a komisařem...

Marcelaalecram
30.10.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem za poslední rok přečetla kompletního Chrise Cartera, Adlera Olsena a Angelu Marsons tak Josefína pro mě byla krásná oddechovka a hned jdu na další díl.

hapac
25.10.2018 4 z 5

Prima čtení na jedno odpoledne.

iveta35
23.10.2018 2 z 5

Oddychovka

petrarka72
02.10.2018 4 z 5

Nenadchne, neurazí - ale člověk to čte lehce a s úsměvem.

Lefíček
12.09.2018 5 z 5

Zábavná oddychovka, těším se nadalší díly!

Marika Vanova
03.08.2018 3 z 5

Přes půlku knihy jsem dumala, jestli mě to vlastně baví, ale chtěla jsem to dočíst a konec to vylepšil. Jinak se mi moc nelíbily ty dialogy, všichni se projevují jakoby namachrovaně, rádoby humorně, ale.. já jsem se moc nepobavila. Josefína mi byla lehce protivná, srovnání se slečnou Marplovou, podle mě, není na místě.

petunkav
26.07.2018 5 z 5

Skvělé oddechové čtení - je to taková lehká česká detektivka. Velmi příjemné čtení - a přesně tohle jsem od ní očekávala. Nic těžkého, žádné velké násilí a spletité zamotané části. Zkusím určitě i další díly Josefíny.

bosorka
23.07.2018 3 z 5

Ideální čtení pod stan a k vodě. Nenáročná, prostě oddechová knížka. Největší grády jí ovšem dává hlavní postava Josefína, která je vtipná, rázná, i když semtam až přehnaně potrhlá a komická, nicméně ona byla tím, co mě přimělo přečíst si i další knížky, v nichž vystupuje. Slabinou zde byl samotný detektivní příběh, který byl kapku vycucaný z prstu, nikterak překvapivý a vykonstruovaných náhod, díky nimž se Josefína dostala k podstatě, možná až trochu moc. Každopádně, rozhodně mě to neurazilo, ba mnohokrát i pobavilo.

knih.sasa
19.07.2018 5 z 5

Kráně svěží letní oddechová detektivka, kde neteče krev po všech a všude, ale je to s vtipem i elegancí. Nesouhlasím s tím, že chytrá holka v nejlepších letech je jen milenkou, ale to je spíš tak na okraj. Josefína je kouzelně potrhlá učitelka výtvarky, protože holt nějak peníze vydělávat musí. Ač má dospělého syna, občas se chová spíš jako jeho vrstevnice. Trochu mi chyběl ten "první díl", který vyšel tak nějak inkognito. Určitě přečtu další díl. Zápletka pěkná a tím, jaká je Josefína všetečka, tak by ji člověk nejraději praštil (nelez tam, holka), ale zase to ohromně posouvá děj. Zasmála jsem se, hltala jsem stránky a čekala, jak to dopadne. Co víc si přát. Velice dobrá česká práce z českého prostředí. Za mě palec nahoru.

zbožňuju_knihy
01.07.2018 5 z 5

Příjemná, oddychová detektivka, která se četla sama. Je to obrovský rozdíl od standardních severských detektivek plných násilí, které jsou teď tolik v kurzu. Pokud po takových v knihkupectví saháte, tak tato Vás zřejmě neuchvátí. Pokud si od nich chcete odpočinout a chcete něco milého se špetkou humoru a ryze českými jmény :-), zkuste tuto knihu.
+Ještě musím pochválit tu krásnou obálku!

attila1
01.07.2018 5 z 5

Pěkný příběh paní učitelky, pěkně se četlo. Chvilkami napínavé a vtipné.

Gewinner
05.06.2018 5 z 5

Tak tenhle styl humoru mi perfektně sedí! Velmi příjemné překvapení, jdu se poohlídnout po dalším díle! :-)

Alma-Nacida
30.05.2018 2 z 5

Josefína má do slečny Marplové dál, než z Brodu do Prahy. :) Vtipné a nápadité mi to taky moc nepřišlo, takže jsem dočetla hlavně proto, že jsem pořád doufala, že se to snad ještě spraví. Nespravilo. :) Nejvíc na knize oceňuji obálku, která je opravdu nápaditá.

nycol
10.04.2018 4 z 5

Prijemne, vtipne a svezi, oddychovka.

humor české detektivky maloměsto

Marie Rejfová
česká, 1976
2017  76%Kdo jinému jámu kopá
2018  84%Komu straší ve věži
2015  65%Čarověník
2017  74%Kdo má pod čepicí
2019  78%Kdo maže, ten jede

Kniha Kdo jinému jámu kopá je v