Analfabetka, která uměla počítat

Druhý humoristický román Jonase Jonassona, jehož Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel se v češtině prodalo přes padesát tisíc výtisků! Vypráví příběh černošské dívky Nombeko Mayeki, která se v roce 1961 narodila v Sowetu, chudinském předměstí Johannesburgu. Přestože neumí číst, velmi dobře rozumí matematice. Postupně se dopracuje na pozici, ve které navrhuje jaderné hlavice, a odstěhuje se do Švédska. Ve Švédsku vyšel román na podzim 2013 a okamžitě vzbudil ohlas srovnatelný se Stoletým staříkem, který tu byl dva roky po sobě nejprodávanějším románem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191857/analfabetka-ktera-umela-pocitat-nl2-191857.jpg 3.93499
Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, Panteon

Analfabeten som kunde räkna, 2013

Kniha Analfabetka, která uměla počítat

AkiB
včera

Nebylo to špatné, více mě bavila druhá polovina knihy. Že bych se vyloženě smála, to ne, občas jsem se spíš pousmála. Obdivovala jsem autorovo nadání pro psaní, protože napsané to je opravdu dobře, i když asi nejsem úplně správná cílová skupina.

Artep071

Vtipná a čtivá , trošku jsem měla pocit, že se příběh zbytečně táhl, ale mám jí ve své knihovně a jednou se k ní vrátím.

Ujko

Super, připadá mi, že na Stoletém staříku se autor zacvičoval a tady to dotáhl k dokonalosti. Ten úžasný nápad a ty gagy. Docela jsem si při čtení procvičil bránici

Katka2382

Jo tak tohle byla jízda.Za mě stopro lepší než Stoletý stařík,mnohem víc jsem se bavila.Autor má skělý smysl pro absurdní situace,hlavně oceňuju ze čtenář nemá ani nejmenší tušení kam se děj bude ubírat.Prostě skvělá humorná oddechovka.

Toru

Skvělý příběh od začátku až do konce. Hlavně na konci jsem se zasmála.

stanislav0373

Jo, tohle je styl humoru a vyprávění, které mě baví...Jasně, čtenáři mohou namítat nesmyslností, zdánlivou nereálností či úplnou nemožností se vůbec uskutečnit, ale! Toto není literatura faktu, tohle je prostě peckovní oddychovka.

ReadMore

Hodnoceno třemi protože

1. ze začátku zajímavé a humorné, ale v půlce ten děj začíná být dost přehnaný až úporně nesmyslný, přechází v nekvalitní americkou komedii

sporran

Dávám Analfabetce plný počet, protože jde sice o lehčí literární žánr, ale kniha rozhodně pobavila a při čtení chytla. Příběh je spletí absurdních zápletek s nádechem černého humoru. Už jen ten začátek - prostředí jihoafrických vynašečů latrín. Možná to zní lacině, brakově, ale já v celé knize brak nevidím. Za řadou situací je spíše vidět předsudek společnosti, který autor obrací naprosto naruby. Kniha je plná "kouzelných" absurdit, ale když se člověk více zamyslí, tak v našem životě se s řadou absurdit setkáváme a nejsou třeba až tak kouzelné. Myslím si, že kniha bude čtenáře rozdělovat na dva protipóly, zastánce humorného žánru s nadsázkou a odpůrce, kteří ji budou řadit k plytké a možná i laciné literární tvorbě autora, který se veze na vlně Staříka....

Tady byla Britt-Marie
Tady byla Britt-Marie