Jméno ďábla

Jméno ďábla
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532521/bmid_jmeno-dabla-65d4bc14edf87.jpg 4 134 134

Jessica Blackwood série

Když v podhůří Appalačských hor zmizí za záhadných okolností církevní sbor, dávají bizarní stopy krveprolití tušit, že tuto tragédii má na svědomí snad sám ďábel. FBI má ovšem eso v rukávu – agentku Jessicu Blackwoodovou, bývalou nadanou kouzelnici z proslulé dynastie iluzionistů, která přednedávnem vyřešila případ tajemného Čaroděje a která díky svému nadání i zkušenostem dokáže rozpoznat, když věci nejsou takové, jaké se zdají být. Jessica je přesvědčená, že klíčem k záhadě je stará magnetofonová kazeta, a rozplétáním událostí, jež jsou na nahrávce zachycené, odhalí něco hodně znepokojivého – čin s dalekosáhlými důsledky. Mladá agentka se pouští po stopách zla, vedoucích ze Západní Virginie do Mexika, Miami, a dokonce až do posvátných síní Vatikánu, aby zastavila chladnokrevného vraha, posedlého smrtelným hříchem... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Name of The Devil , 2015

Interpreti: Jana Stryková

intelektuálka
07.12.2023 3 z 5

Tak nevím ....
Mám pocit, že autor sype jednu knihu za druhou .... a čím dál více je tu fikce ....

Jessica tu vyznívá jako superžena a děj se rozvíjí v mnoha liniích ....

Mnoho mrtvých, mnoho cestování, mnoho zajímavých metod šetření ....
ale celek mi vyzněl značně nepravděpodobně ....

Tento autor rád kouzlí s informacemi - ovšem zde jich na mne bylo příliš ...

Ulala
29.11.2023 4 z 5

Jessica se autorovi povedla - bystrá, chytrá, oddaná spravedlnosti a schopná všeho. Kromě toho vidí svět přes kouzla své rodiny kouzelníků. Skvělé jsou pasáže, kdy se vrací do svého dětství, ale je třeba uznat, že i rodina se ji snaží pomoct při řešení zapeklitých případů. Na rozdíl od řady dalších, kteří se ke knize vyjadřovali, s tématem náboženství v toto příběhu jsem neměla žádný problém. Sice mi připadalo trochu přehnané zamotání do děje samotného papeže, ale nakonec to vyznělo tak nějak " možná ano, možná ne". Kniha mně zaujala a docela se těším na další pokračování. Ještě na okraj, zaujaly mně všechny moderní techniky vyšetřování, které autor popisuje a o kterých nemáme ani ponětí.

machn
29.11.2023 3 z 5

Strašně zmatena kniha, skoro nevím o co jde

dencazrnu
24.11.2023 3 z 5

Au, au, au. Tentokrát to hodně skřípalo a s knihou jsem měla docela velký problém, abych jí vůbec dočetla. Tak nějak mi to celé nesedělo, bylo to místy, zmatené, zamotané a já se vůbec nemohla začíst. Námět náboženství, nadpřirozeno mě osobně vůbec nebaví a ze začátku to vypadlo, že nic, co se tam děje nebude mít racionální vysvětlení. Jsem ráda, že alespoň to se nepotvrdilo a ve finále všechno dostalo svůj význam a smysl. V knize přicházely vždy lepší pasáže, kdy jsem si říkala, tak super, už to jede, ale pak zase přišla další část knihy, kdy jsem se nudila a vůbec jsem neměla potřebu číst dál. Závěr knihy to pak lehce vylepšil, ale prostě od Mayna mi zatím nejvíc sedí série se Sloan.

soukroma
23.11.2023 2 z 5

Velké zklamání: Velmi mne udivil už začátek, náboženská tématika s démony a exorcismem mi neseděly k eskamotérce Jessice (ani nějak k autorovi). Pak se však do toho zaplétaly ještě mexické gangy a tajemno kolem papeže, a Jessika pořád nic, až mne to už docela otrávilo a do konce zbytečně dlouhé knihy jsem už neměla chuť. (Osobně si nejsem jistá, zda autor udělal dobře a rozehrál další dvě série prakticky souběžně, jakoby mu pak docházely nápady co a kam a jak využít všechny tři své hlavní hrdiny.)

JustWomen
21.11.2023 1 z 5

Zatímco 1. dílem jsem byla nadšena, tento byl pro mě naprostým zklamáním. Překombinované, přehnané, všeho moc: démoni, netopýři, drony, bomby, válka gangů... Způsob vyšetřování a získávání informací mi připadl velmi nereálný, konec neuspokojivý. Další díl už číst nebudu.

majakmp3
19.11.2023 3 z 5

(SPOILER) O prvním díle série (Vrah andělů) jsem napsal, že největší devizou knihy je minulost protaginistky a z toho plynoucí nekonvenční vyšetřovací metody.

Druhá kniha (Jméno ďábla) bohužel se zapojováním ilusionistických triků do pracovních postupů FBI vyloženě šetří a až na pár výjimek sklouzává do klasického vyšetřovacího stereotypu. Kniha na mě místy působí překombinovaně a závěr považuji za neuspokojivý, neboť se Jesica o výsledku "svého" vyšetřování dozví po telefonu od Damiana a jeho "hlášeni" ke všemu zní poměrně nevěrohodně.

I přes výše uvedené kniha stojí za přečtení. Celkově hodnotím 65%.

Lovana
17.11.2023 4 z 5

Na další díl s Jessicou jsem se hodně těšila, první díl mě bavil, s kouzelnicí se v tomto žánru nesetkáváme úplně často, tak jsem se na to kouzlení těšila i v tomto díle.
Bohužel ale toho kouzlení v tomto díle je minimum, což mě mrzí. Jinak mě kniha bavila, zejména druhou polovinu jsem poté přečetla téměř na jeden zátah. Jessicu jsem si oblíbila, i když je zase jiná a hodně svá, ale to k Mayneovým knihám patří a jeho hlavní hrdiny si vždy oblíbím. Velmi zajímavou postavou téhle série je také Damian a já jsem vzhledem ke konci této knihy velmi zvědavá na pokračování příběhu.
Co mě trošku zklamalo byl konec, ten mi přišel hodně uspěchaný a za mě i neuspokojivý. Jinak mě čtení knihy bavilo, i když to opět bylo velmi zamotané, ale to je opět věc, která v Andrewovi patří, a i proto mám jeho knihy ráda. Jak už jsem zmínila výše těším se na pokračování a pak také na spojení s další Mayneovou postavou v nové sérii.
Mě se osobně více líbil první díl a z momentálně u nás vycházejících sérií se mi více líbí série se Sloan.

Hodnocení: 3,75*/5*

nada3314
15.11.2023 4 z 5

Miluji Jessicu Blackwoodovou a její kouzelnickou rodinu. Mohla bych o ní a jejím dětství číst samostatnou knihu. Vždycky jsem se těšila na dodatečné pasáže, které mluvily jen o ní. Ty jsem hltala a nestíhala otáčet stránky.

Příběh s vyšetřováním byl opět skvělý a výborně propracovaný. Jeho originální náměty mě stále překvapují a nestíhám se divit, kde na to všechno chodí. Andrewův rukopis už poznám, tak mě sálodlouhé popisy, které se objevují ve všech sériích - nepřekvapily a beru je, prostě to k němu tak nějak patří. Všechny jeho knihy jsou neuvěřitelné, je mi jasné, že toto by se nikdy nestalo, ale jeho fantazie nezná mezí a věřím, že má ještě co ukázat.

Musím se přiznat, že ANDĚL VRAHŮ (1. díl) se mi líbil o chloupek víc. Ale i tak hodnotím velmi vysoko a neskutečně se těším na další pokračování. Tajemný Damian vše krásně doplňuje a dělá vše ještě zajímavější. Možná škoda konce, ten byl za mě trochu zbytečně urychlený, ale i tak děkuji za nevšední zážitek. Tak a teď už mi zas nezbývá nic jiného než čekat než u nás vyjde něco dalšího.

TeaPeter
15.11.2023 3 z 5

Jessica zde téměř nedostala prostor pro své znalosti kouzelnického prostředí. Takže ve srovnání s minulým dílem velké zklamání. Události úvodní kapitoly nebyly vlastně rozumně vysvětlené. Samotný závěr knihy je pak úplný malér. Aby se o takto důležitém rozuzlení knihy čtenář dozvěděl jen z neurčitého vyprávění jedné z vedlejších postav, je velmi nešťastné.

zelda7
12.11.2023 3 z 5

Tento díl mne bohužel zklamal. Jessica jako hlavní postava této série je má oblíbená, ale na rozdíl od prvního dílu, který se mi moc líbil byl tento překombinovaný, mnoho věcí skončilo otevřeně, nebylo řečeno jak se to stalo, tudíž to vypadalo jako nelogické, no zkrátka tento díl se moc nepovedl, nepomohlo tomu ani přehnaně natahovaný obsah knihy. Přesto si ale určitě přečtu třetí díl pokud vyjde, protože postavy Jessicy a Damiana jsou mi sympatické.

biki
12.11.2023 4 z 5

Mrzí mě to, ale dnes musím být při hodnocení trochu přísnější. Komplikovaná zápletka v úctyhodném množství lokalit mi nevadila, přehled v ději jsem v žádné části knihy neztratila. Moc se mi líbily náhledy do Jessičina dětství a na její rodinné vztahy. Akční "scény" byly opravdu napínavé, i když vesměs značně předimenzované, ale jak jsem již v jiných komentářích uvedla, k tomuto žánru to prostě patří. Ale tentokrát mi pár věcí opravdu vadilo - chybělo mi dostatečné vysvětlení úvodní události a pak té spektakulární záležitosti na Floridě (nebo jsem možná opravdu tak omezená?). A pořád nemůžu skousnout ty Damiánovy zásahy, i když to přispívá k záhadnosti děje.

Misabi
29.10.2023 5 z 5

Jessica je úžasná. Tajemný Damien... jsem zvědavá, co se bude dít s ním/s nimi dál. Konec byl možná trochu rychle utnutý, škoda, i tak se kniha velmi dobře četla. Už se těším na další příběh.

BlaV.
29.10.2023 5 z 5

Jsem v 1/3 a jsem velmi spokojená, příběh se čte velmi dobře, stejně jako předchozí knihy autora - na psaní muže v ženském rodě jsem si už zvykla, takže hodnotím maximem hvězdiček - snad mě zbývající 2/3 nezklamou.

Didi15
23.10.2023 4 z 5

Knihy od tohoto autora se mi čtou velice dobře . Příběh byl zajímavý , ale klidně bych jen četla o rodině iluzionistů :)

sarka0168
18.10.2023 2 z 5

Upřímně - jsem zklamaná. Děj by byl fajn, kdyby se neobjevoval jeden člověk, úplný nesmysl to je - víc nepovím, abych neprozradila děj. Ale kdo četl nebo čte, snad pochopí.

markej
17.10.2023 4 z 5

Jméno ďábla je druhý díl série s agentkou FBI Jessicou Blackwoodovou.

První díl Vrah andělů si mě naprosto získal, proto jsem se na autorovu novinku nesmírně těšila.

No, a úplně to nedopadlo.

Ten příběh je tak spletitý, nepravděpodobný, přitažený za vlasy, s nečekaně rychlým koncem, že jsem si kolikrát říkala „to snad ne, to je skoro jako nějaký nepovedený James Bond“.

V prvním díle mě hodně bavila osobní linka týkající se Jessičina života. Dívka vyrůstala jen s tátou, strýcem a dědou, kteří se živili gigantickými iluzionistickými a kouzelnickými představeními, a Jessica tedy z jejich branže leccos pochytila a díky tomu dokázala odhalovat skryté a různě zaranžované aspekty vyšetřování, to mě fascinovalo. Jenže v tomto díle bylo z Jessičina života odkryto daleko méně, což mě nemálo rozladilo.

Nadšená tedy příliš nejsem, ale další díl si asi stejně nenechám ujít, protože Jessica jako postava mě zkrátka ohromně baví.

Hodnocení: 3,5* z 5*

Ticiana
15.10.2023 4 z 5

Andrew Mayne a jeho hlavní vyšetřovatele, kteří jsou úplně jiní, než byva zvykem. Jessica je supr, pribeh plynul. Damian je hodně mysticka postava. Krátké kapitoly a hodně akce. Musim ale říct, ze tam zůstali některé veci nedoresene. Uvidime, co bude dal.

Iva095
14.10.2023 5 z 5

Další díl z Jessicou a další skvělí příběh.
Kdo mě víc a víc zajímá je tajemný Damien.
Možná ten konec na můj v kus byl moc uspěchaný, ale to je jediný mínus.
Jinak jako vždy čtivý, napínavý příběh a skvělá hlavní hrdinka.
Já jsem maximálně spokojená.

Sančez
13.10.2023 5 z 5

Já tuhle sérii naprosto miluji. Jessica je úžasná a celý ten příběh mne naprosto pohltil. Miluji to napětí, ty akční scény a že je to nereálné? To je na tom právě super, protože realita je v poslední době krutějšī. Už se těším na další díl.

magnetofony

Andrew Mayne