Jiskra v popelu

Jiskra v popelu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275091/bmid_jiskra-v-popelu-zph-275091.jpg 5 1240 281

Jiskra v popelu série

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

An Ember in the Ashes , 2015

MarekJ
06.02.2018 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl. Nemůžu víc co říct. Pokud milujete fantasy a akčnost. Tak tahle kniha je pro vás jako dělaná. 5*/5*

Ésperance
02.02.2018 3 z 5

Mám ráda fantasy příběhy, které jsou dějem zasazeny do středověku či starověku. Motiv příběhu je poutavý a splnil mé očekávání v tom, že se budu snažt dočíst do konce, abych věděla, jak to dopadne. Pěkně je vykreslena postava Eliase a ke konci knihy je dobře rozpletena hádanka s augury. Tady mé pozitivní hodnocení bohužel končí.
V průběhu čtení jsem se nemohla zbavit dojmu, že popis událostí, styl výcviku, zkoušky se v příběhu až příliš podobají Hunger games, Divergenci pouze s obměnou za prostředí. Celkem nelogický mi přišel souboj kamarádů proti sobě v závěrečné zkoušce. Autorka mi nedokázala nijak vysvětlit, proč to vlastně bylo třeba, bylo to tam jaksi nadbytečné. Kdyby například uvedla, že se měla testovat oddanost veliteli, nebo měli vzejít jen ti nejlepší, ze kterých bude vytvořena nějaká jednotka, pochopila bych to, takhle mi to ale přišlo trochu navíc. Mazen je od začátu záporná postava a vcelku mi vadilo, že je to tak očividné a hlavní postava Laia pořád nic netuší. Znám spoustu knih, kde je "skrytá zrada" odhalena daleko rafinovanějším a napínavějším způsobem, až čtenáři spadne "čelist".
Nicméně ráda si přečtu pokračování, protože jako oddychovka to byl fajn. Pokud bych to ale měla srovnat, třeba s Písní krve od Anthonyho Ryana, kde jsem se nemohla odtrhnout, u této knížky jsem ten pocit neměla a v klidu ji odložila.

Mergirus
27.01.2018 5 z 5

Zpočátku mě děj nijak neuchvátil a obávala jsem se přemíry násilí. To se sice knize nevyhnulo (pořád jsem v jedné bitvě doufala, tam budou jen duchové, že to nebude doopravdy), ale příběh mě chytil a nemohla jsem se od četby odpoutat. Oblíbila jsem si i Helenu a její postavení na konci knihy jí vůbec nezávidím. Těším se na další díl. Ale zděsila jsem se, když jsem zjistila, že to je tetralogie!!! To si přečtu teď dva díly a pak budu zas věčnost čekat na další? Ach jo, těžký úděl čtenáře. A je na co čekat ;)

terka98
25.01.2018 5 z 5

Páni. Tak takhle dobrou knížku jsem už dlouho nečetla. Děj se netáhne, má spád a neustále se něco děje. Dokonce i "milostný trojúhelník" je v této knize snesitelný :) A i když jsem si myslela, že mne autorka nepřekvapí, dařilo se jí to obstojně. Nutno podotknout, že i celkem často :)

Calla2002
25.01.2018 4 z 5

Páni prostě páni
Fakt jsem se lekla že umřou ale nakonec vše dopadlo dokonale ❤
Zajímalo by mě kdo bude s kým..
Toto je kniha do které se člověk opravdu vžije a je nervózní jak to bude pokračovat
Musím sehnat 2 díl potřebuju pokračování
Doporučuji

alabra
17.01.2018 5 z 5

Silný příběh, děj má spád, vtáhne čtenáře do děje, máte problém knihu odložit, chci číst i další knihy od této autorky.

Mikejla19
11.01.2018 3 z 5

Zase budu jednou výjimka, mě tahle knížka moc nenadchla. Příběh mi přišel takový nijaký, ne přímo nudný, četl se dobře a rychle, ale prostě tomu něco chybělo, nedokázala jsem si to všechno pořádně představit.. Ze začátku mně vadil přítomný čas, ale zvykla jsem si, naopak to bylo u postav. Laia mně nepřišla nějak extra zajímavá, ale docela mě bavila a zajímalo mě, co bude dál, zato Eliase jsem si oblíbila hned a až na pár momentů jsem ho měla ráda až do konce. S Laiou to bylo jiné, postupně mně začínala čím dál víc lézt na nervy, kapitoly s ní bych nejradši přeskočila, občas pro mě bylo utrpení je číst. Taky mně vadily dva milostné trojúhelníky.. Proč jako? Asi bych vynechala nějaký hlubší vztah Laii a Keenana, přišel mi celkem zbytečný. Posledních cca 150 stran bylo zajímavějších, ale stejně jsem si několikrát říkala, ať už jsem u konce, protože mně knížka nebavila. Občas mně přišlo, že chybí nějaké detaily a některé situace jsou divně popsané, ale to je možná tím, že jsem se pozděj už tolik nesoustředila. No, takové pocity jsem z knížky ještě neměla a už vůbec bych si nemyslela, že se to stane při čtení fantasy. Jsem malinko zvědavá, co je v dalším díle, ale stejně si to radši nechám ujít.

Veronicess
10.01.2018 5 z 5

Jedna z mojích obľúbených kníh. Čo vám poviem, je fakt úžasná. Sabaa Tahir je proste nadaná spisovateľka. Vytvorila tento drsný a neprajný svet, v ktorom svoje postavy rozhodne nešetrí. Laia, Elias a Helene sú tak dobre napísaní, až cítite všetky rany osodu ako keby sa diali vám.

Lily-fairy
07.01.2018 5 z 5

Čtivý, krásný... Ale trochu míň sadismu a zranění by to chtělo...

Nika_bk
07.01.2018 5 z 5

Áno, áno..aj keď nie som fanúšik tohto žánru toto ma vzalo..prečítané na jeden dych..a už aj som sa pustila do dvojky..skvele rozohraný svet, postavy aj dej..určite odporúčam

quack
27.12.2017 5 z 5

Kniha se stala jednou z mých nejoblíbenějších. Četla se sama, měla jsem problémy se od ní odtrhnout. Má v sobě krutost, napětí, ale i lehké romantično. Všechno si to nějak sedlo. Většinou mám problém se zorientovat, když se střídají kapitoly podle postavy, ale tady to dávalo všude smysl a hodně přidávalo na dramatičnosti, což se mi líbilo a zároveň mě to štvalo, protože jsem potřebovala vědět, co tedy bude dál! :D S postavou Laiy jsem se dlouho nemohla sžít, Elias byl naprosto perfektní, místy jsem si říkala, že by se mi hodil pohled Heleny, která se mi líbila víc než Laia. Na stole mi leží druhý díl, doufám, že bude stejně dobrý jako tento, při letmém pohledu už jsem zahlídla pasáže i od Hel a o to víc se těším. Doporučuju!

Anio742
03.12.2017 5 z 5

Kniha je od zacatku velmi ctiva, hned vas vtahne do deje. S postavami nebyl zadny problem, sice to nejsou jednoznacne skveli hrdinove, ale sympataci rozhodne ano. Misty je poznat, ze autorka neni az tak zkusena, ale rozhodne to nekazi celkovy obraz knihy. Vrele doporucuji dospivajicim ctenarum fantasy

Knihomlok2015
02.12.2017 4 z 5

Jsem si skoro jistá, že jsem se znovu bezhlavě zamilovala.
Teď už jen doufám, že mi v dalších dílech nezlomí srdce jak paní spisovatelka tak ani jediná z postav.

Natálie.
27.11.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Troufám si říct, že je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem měla šanci přečíst. Děj byl strhující, drsný a krutý a vůbec nás čtenáře nešetří. Kniha má obrovský potenciál, který autorka už od první stránky využila více, než na výbornou. Příběh i postavy v něm jsou vybroušeny do detailů a mají rozhodně, co nabídnout. Kniha Vás upoutá, nadchne, strhne, zlomí i zocelí. Alespoň takový efekt měla na mě. :) Už teď se nemůžu dočkat druhého dílu.

marcela2462
19.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Nové zajímavé universum a četla se jedním dechem. Bavila mě od začátku do konce a už otevírám druhý díl.

vandalindakova
15.11.2017 5 z 5

Tak rychle to uteklo. V klidu si čtu a najednou je 200 stránek za mnou. Děj byl dost drsný, třeba jako třetí zkouška. Jen vás to donutí zírat na stránku s otevřenými ústy. Bylo to napínavé, dobrodružné, bylo to super. Mně se to líbilo a jsem vážně zvědavá, jak se vše vyvine.

Denisa153
14.11.2017 5 z 5

Když se mi kniha dostala do ruky, upřímně jsem od ní nic moc neočekávala, říkala jsem si, že o bude další kniha typu Hunger games nebo Divergence. Opak je však pravdou - byla jsem velice mile překvapena.
Musím říci, že jsem se u ní ani na chvilku nenudila, děj tak nějak plynul až jsem najednou zjistila, že nemám co číst a chci pokračování... Hned jsem si musela objednat druhý díl.
Co se týče postav tak se mi líbila Helena a to možná více než Laia ta mi přišla možná jako jedna z těch tuctovějších hrdinek. I když musím říct, že vůbec nebyla "ufňukaná" a nelitovala se a tak by to mělo být. Jinak auguři mi docela dost připomínali mlčenlivé bratry z nástrojů smrti.

Ajinka126
14.11.2017 4 z 5

Knihu jsem koupila na četná doporučení a velmi dobré recenze. Je to krásný příběh. Poutavý, čte se dobře a čtenář má pocit napětí. Jen mi chvilku trvalo se začíst. A konečně mohu srovna knihu Naslouchač od Petry Stehlíkové s jinou fantasy. A právě v tento moment mohu plně docenit kvalitu Naslouchače. Jiskra v popelu je totiž takový trochu povrchní příběh. Ve stylu dokonalého hrdiny. Naslouchač oproti tomu obsáhne i tu lidskou stránku, má větší hloubku děje. Na Jiskře v popelu ale zbožňuji to špičkování mezi Laiou a Eliasem. Já to napětí mezi nimi prostě zbožňuju.

Dadula118
03.11.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem.parádní příběh,má to hlavu,patu.Promyšlené detaily,postavy,Jsem opravdu zvědavá,jak bude příběh pokračovat.

paja0903
29.10.2017 5 z 5

Když jsem poprvé slyšela o této knize....byla jsem k ní skeptická, protože si to uznejme...je tisíce knih jménem Antiutopie a po z filmování Hunger Games, Divergence a Maze Runner...mě ty ostatní knihy, které přišli po těch to sérii - prostě přišli stejné a už neoriginální, že to člověk už ani nechtěl číst.
Jenže knihu nemám doma ani měsíc a nemohu se od této série odrhnout. Hrozně se mi líbí život na Šerosrázu - Elias a Helene se k sobě šíleně hodí a baví mě o nich číst více než kapitoly z pohledu Laia, která mi zatím jaksi nepřirostla k srdci a její pohled mě ani nebaví číst. Pro mě hodně velké překvapení, zajímavý svět i postavy

pro dospívající mládež (young adult) kasty, kastovní systém

Sabaa Tahir
americká, 1983
2016  91%Jiskra v popelu
2017  89%Plamen v temnotě
2019  83%Smrt před branami
2021  87%Nebe po bouři
2023  91%Všechen můj hněv

Kniha Jiskra v popelu je v

Přečtených1 553x