Spálená obloha

Spálená obloha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/bmid_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4 602 184

Jim Clemo série

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Burnt Paper Sky , 2015

Anna 13
07.12.2017 3 z 5

Vlastně velmi palčivé zklamání.
Na knihu jsem se upřímně dlouho těšila, ale vlastně mě převážně nudila. Děj mi přišel dost obyčejný, ničím výrazný. Jakoby jste to již četli někde jinde. Postavy takové, na kterým vám zrovna nezáleží.
Úplně špatná sice kniha není. Myslím, že psychologie z pohledu matky, které unesou dítě je velmi dobře zpracovaná. Ale mne ani moc nevyhovovalo jakým stylem autorka příběh podala.
Možná je to i tím, že jsem nedávno četla Manžele odvedle. A v té knize se jedná také o únos dítěte. A tam je zápletka mnohem napínavější a nepředvídatelnější, emoce postav rozpitvanější...

SPOILER!
Já nevím, ale myslím, že autorka by román povýšila úplně na jinou úroveň, kdyby Bena unesla Rachelina sestra. To byla jediná zajímavá postava a důvody, které by jí k tomu vedly a z kterých jsem jí také podezřívala, by byly dokonalé... Škoda. Takže samotné rozuzlení se mnou nic moc neudělalo...

Nepříliš zajímavá kniha. Vleklá, zdlouhavá... Nedoporučuji. :(

petrarka72
05.12.2017 3 z 5

Debut s větším než malým množstvím patosu. Jedno z témat dobře zvolené - hon médií a sociálních sítí na matku jako hlavní podezřelou - ale zpracováno povrchně; různé hlasy sdělující svůj úhel pohledu zvládnuté; napětí v závěru eskalující... ale škoda, že všechno působí tak krotce.

Lucuschka
05.12.2017 odpad!

Kniha mne prilis nezaujala - tema bylo dobre, ale zpracovani se mi moc nelibilo. Spis to pripadalo rozbor na tema zlocin a vliv medii na nazory lidi...hon na matku jako hlavni podezdrelou!

VeronikaSas1
30.10.2017 5 z 5

Tak kdyz jsem cetla předchozí komentáře,tak musím říct, že se mi do knihy moc nechtělo. Naštěstí jsem se do ni pustila a vůbec nelituju. Pro mě napínavý příběh od začátku do konce. Řešila se nejedna zápletka a az do konce nebylo vubec jisté,kdo maleho Bena unesl. Za me teda opravdu dobre poctenicko.

intelektuálka
29.10.2017 5 z 5

Výborná psychologická kniha - noční můra každé mámy. Když se ztratí dítě, nejhorší je pocit viny. Co jsem měla udělat jinak? Tu otázku si klade Rachel, když zmizí její 8-letý syn Ben. Vcítění do psychiky matky, otce a vyšetřovatele. Nevím, komu připadá nudné zoufalství matky, která neví, zda její dítě žije.
Spálená obloha - to je zničené nebe dětské nevinnosti a důvěřivosti.
Tady nebudu doporučovat, kniha si najde čtenáře sama.

Danilla
25.09.2017 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná ale podruhé se k ní vracet nebudu. Zápletka jednoduchá, chybělo mi pořádné napětí a vyloženě mě nebavil rozhovor detektiva a psycholožky.

Calibra
17.09.2017 4 z 5

Já bych knihu označila za drama s prvky detektivky. Hodně se autorka rozepisuje o pocitech matky ztraceného Bena. Příběh je okořenen pohledem detektiva na případ a stejně tak jeho osobním životem.

Danago
23.08.2017 2 z 5

Mě knížka vůbec nebavila. Děj mi připadal nudný příběh i zápletka málo uvěřitelná. Sice nevíme až do konce kdo je viníkem , ale motiv je velice slabý. Autorka nám servíruje spoustu falešných stop , ale bohužel takovým způsobem, že to čtenáře neupoutá a nepřiková ke čtení. Donutila jsem se knížku dočíst, pořád jsem doufala, že se to ještě rozjede ,ale bohužel se tak nestalo ani na chvilku. Nemůžu doporučit.

haski
13.08.2017 4 z 5

Možná, že je pro někoho zdlouhavá, ale mě se líbila. Není to žádný krvák. Děj postupně graduje, máte na vybranou, kdo je viníkem a jste v nejistotě až do konce. Závěr také nevypadá, že by byl hektickým a neuvěřitelným. Prostě z toho najednou vyplyne.

Zuzka222
06.08.2017 1 z 5

Nic než ukrutná nuda.... Měla jsem hodně co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Nějaký pokus o děj přichází až tak od strany 250, kdy už stejně tušíte, kdo je únosce. Motiv chabý, závěr nanicovatý, postavy otravné, dialogy ukrutně nezajímavé a neuvěřitelně zdlouhavé popisování pocitů. Toť asi shrnutí. Hvězdičku dávám za zajímavé téma.

ivulka15
18.07.2017 4 z 5

Měla jsem knihu doma už docela dlouho a pořád jsem se nemohla odhodlat se do ní pustit. Hlavně kvůli tématu o kterém pojednává. Ale musím přiznat,že je docela dobrá. Emotivní,čtivá,plná falešných stop a nečekaných odhalení.

111moni
12.07.2017 5 z 5

Napínavá knihy ,děj, který měl spád,pochyby,otázky,které si člověk během čtení kladl a konec,který čekal nečekal. jen ta podivná zápletka policajtů byla nějak divná, taková nedodělaná.

hruskovalucie93
11.07.2017 5 z 5

Vždycky si říkám, že nebudu dávat knize 5 hvězdiček jenom proto, že se mi líbila, protože pak se objeví nějaká, která mě vyložené uchvátí a mě ty hvězdičky pak budou k hodnocení chybět. A tohle je zrovna ten případ. Kniha naprosto bez chyby, napínavá, čtivá s výborným tématem. Po dočtení knihy jsem pociťovala nepříjemné mrazení. Opravdu doporučuji a těším se na novou knihu této autorky. Samozřejmě hodnotím 5ti hvězdami (kéž bych nyní měla nějakou navíc :).

vnimat_Krasu
17.06.2017 2 z 5

Dočetl.
Ale táhlo se to jako těsto.
Pokud jste četli byť jen jedinou knížku o zmizení dítěte (a že jich je na každý poličce v knihovně za korunu kornout), bude vás Spálená obloha děsně štvát. Kór proto, že detektiv je beztvarej ťunťa a trauma hrdinky by se dalo vcucnout do kratičký povídky.
Závěr je ok a drobně spravuje náladu. Přesto nic, co by stálo za řeč.

Maňule
17.06.2017 5 z 5

Výborná kniha a jako autorčina prvotina...neskutečné!!! Napínavé od počátečních stránek a skvělý styl psaní.

klarinka9974
20.05.2017 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla a ještě teď nad ní přemýšlím. Kniha je psaná tou formou, že se hned začtete a nepustíte se samotného děje, dokud kniha neskončí. Během příběhu máte myšlenky a návrhy na to, kdo by Benovi mohl ublížit. Nakonec není vše tak jak vypadá a i ten nejmilejší člověk se může stát největší zrůdou. Čtivý příběh, který budete hltat od prvního písmene.

Toňula
18.05.2017 3 z 5

Kniha rozhodně zajímavá, i když jsem čekala trochu více , také mi úplně nevyhovoval styl vyprávění, pasáže rozhovorů detektiva s psycholožkou mi připadaly jaksi navíc a zdržovaly od samotného děje,ale celkově pozorohudná kniha.

Davelka
06.05.2017 5 z 5

Kniha se mi četla moc dobře, děj napínavý. A únosce? Ten by mě fakt nenapadl. Typovala jsem někoho jiného. Knihu doporučuji...

Vlajdula
21.04.2017 3 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity. Střídavě jsem se u knihy nudila a střídavě mě pohlcovala. Připadalo mi, že se tam strašně dlouhou dobu vůbec nic neděje a jen se řeší matčiny pocity a pak najednou bum - spousta stop naráz. Kniha nadprůměrná, ale už po ní nesáhnu.

Renatecka
15.04.2017 3 z 5

Celkem dobrá kniha, dobře se četla, ale s podobnými tématy se v poslední době roztrhl pytel. Poutavá zápletka, nicméně policie v tomto příběhu dost selhala a psychická krize Clema byla třešinka na dortu. Jednou přečíst stačilo, víckrát už po ní nejspíš nesáhnu.

americká literatura nenávist únosy dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva