Spálená obloha

Spálená obloha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/bmid_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4 602 184

Jim Clemo série

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Burnt Paper Sky , 2015

Rade
23.02.2019 5 z 5

Už dlouho jsem knižní příběh neprožívala tak, jako případ Rachel, které se při procházce lesem ztratil syn. Pro mě naprosto věrohodné, strhující, člověk se zcela vžívá do hrůzostrašných, působivě vylíčených pocitů matky. Je to něco, co každou mámu někdy napadlo, nebo dokonce strašilo ve snu, co když se mi ztratí dítě? To zoufalství, beznaděj, netrpělivost, vztek na pomalu jednající policii a obviňovaní sebe samé – co jsem měla udělat jinak? A to vše okolo, kamarádky, příbuzní, sousedé, média, rychle odsuzující veřejnost, jak je těžké pomoci, vcítit se… A naopak, jak takový malér úplně překope mezilidské vztahy, co včera fungovalo, dnes je úplně jinak… A jak taková událost ovlivní a poznamená všechny aktéry, asi navždy…
Moc nerozumím častému označení této knihy za nudnou. Jasně, každému se líbí něco jiného a je to dobře, ale zrovna tady to moc nechápu, já už dlouho nebyla při četbě tak napjatá a přiznám se – i citově zaangažovaná.

Smiley96
18.02.2019

Jednu hvězdu ubírám za zbytečně zdlouhavý začátek, ve kterém se v podstatě nic nedělo, spíš se to všechno jen do poloviny knihy opakuje. Co bylo dobre propracovane je Kdo je pachatel? to at chcete nebo ne proste celou dobu netusite. Jen dalsi minus byl konec, moc uspechany. Jinak kniha je ctiva, to se musi nechat.

trudoš
15.02.2019 4 z 5

Námět? Dobrý. Zpracování? Solidní. Obrazy? Bezchybné. Atmosféra? Na rozkrájení. Zápletka? Nic nového pod sluncem.
Na čtyř stech stranách rozehrává Gilly Macmillanová drama hodné čtvrtiny daného rozsahu. Záměrně natahuje děj psychologickým rozpadem jednotlivých postav, což bezesporu vyprávění dodává nádech atraktivní tragiky, jenže čeho je moc, toho je příliš. Obzvláště jsou-li ty sondy i u lidí, kteří pro osu příběhu zas až tak podstatní nejsou. Hlavně se ale kvůli tomu vytrácí detektivní linie, přičemž to, co z ní zbude, by stačilo sotva na krátkou povídku, nic víc.
Na druhou stranu, úmysl zachytit fakt, že únos se nikdy nepodepíše jen na uneseném, vyšel na výbornou. A co mě úplně odzbrojilo, byly různé vsuvky z internetových diskuzí, kde má každý na všechno jasný názor, aniž by často o celé problematice vůbec něco věděl. V podobném duchu se pak nesou i mediální kampaně, které už ani nemají tendenci hledat pravdu, ale pouze prodat senzaci, ať už s realitou má, nebo nemá něco společného.

Janule809
12.02.2019 3 z 5

Konec byl hrozně rychlí, kniha mne zklamala

Val
27.01.2019 5 z 5

Tak za mě určitě ano .... Na prvotinu rozhodně luxusní záležitost. Není to zrovna lehké čtení, protože téma - únos dítěte - je bezesporu víc než děsivé. Skvělé popsané charaktery postav. Autorce jsem ty lidi prostě věřila. A ještě něco ... zkoušela jsem se vžít do myšlení Rachel , ale zjistila jsem, že to nejde. Ta situace mě jako matku v určitých částech vyloženě paralyzovala. Nikdy bych to nechtěla zažít ...

adlenka
22.01.2019 3 z 5

Dle mého průměr. Většinu knihy jsem se nudila, autorka hodně záměrně navádí na falešné stopy, ale u pachatele ne, naopak důvod proč a jak popíše asi ve 3 větách.
Co mi přišlo asi nejzajímavější, reakce novin a veřejnosti na matku.

playada
25.12.2018 2 z 5

Závěr mne zklamal...

Terka18
25.12.2018 1 z 5

Velké zklamání, kdyby kniha byla tak poloviční a psaná s větší dynamikou pro mě by byla rozhodně zajímavější. Příběh mě moc nebavil, měla jsem chuť i přeskakovat nezajímavá místa. Podle anotace a komentářů jsem se na příběh moc těšila, ale vyprávění se vlekla a byla jsem ráda, že jsem to nakonec nějak překousala a dočetla. Dávám jednu hvězdu za nápad.

Synysterka
20.12.2018

Opravdu pěkná kniha, libil se mi styl psaní, líbilo se mi, že se střídá vyprávění matky a detektiva. A pachatel? Překvapení, od začátku jsem podezírala nesprávnou osobu.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha. Napínavá od začátku až do konce.

monika0356
01.12.2018 5 z 5

Kniha mi asi rok ležela v knihovně, než jsem se k ní dostala. Na toto téma jsem ještě žádnou knihu nečetla, takže pro mě napinak od začátku až do konce. Super knížka, doporučuji.

ivka67
19.11.2018 5 z 5

Napínavé čtení.Moc dobře napsaná kniha.

Terrez93
14.11.2018 4 z 5

super příběh, jen konec by na mě trochu rychlý, hodilo by se více rozepsat - za to ubírám hvězdičku :)

nada3314
28.10.2018 5 z 5

Moc povedený thriller. Čtivé od začátku do konce.

k.m.h
17.10.2018 5 z 5

Do knihy se mi popravdě moc nejdříve nechtělo, ale nakonec předčila má očekávání. Neskutečně napínavě vyprávěno, dokud jsem knihu nedočetla, tak se mi o ní zdálo i v noci. Pachatele jsem až do pronesení té jedné věty netušila, pak mi to došlo.

verca0794
04.10.2018 5 z 5

Moc pěkně vylíčený příběh. V knize se střídají postavy, příběh tak vidíté z různých úhlů. Mě se kniha moc líbila. Doporučuji!!

Lindulinek
21.09.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji.

Storm5007
16.09.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorka sice až moc zdlouhavě popisuje určité pasáže, ale příběh se mi líbil. Celkově se mi líbí styl jak je kniha napsaná a to je střídání vyprávění z pohledu několika postav. Vždy se vyprávění přeruší v tom nejnapínavějším momentě a to vás nutí číst pořád dál. Únosce jsem si tipla dobře, ale nebylo to zas tak jednoznačné :oD

mulder
27.08.2018 4 z 5

Zpočátku mě kniha trochu nudila, protože autorka pitvala každý detail, zvykl jsem si na to, začalo mě to i bavit, ale závěr knihy mě zklamal. Na prvotinu slušné, paní spisovatelka psát jistě umí, ale bylo to poskládáno tak nějak uměle a na konci snad došly i nápady:-)

Verry148
27.08.2018

Tato kniha byla ještě lepší něž manželé odvedle a to jsem si myslela, že jí nic nepřekoná ( v ohledu ukradeného dítěte)
Určitě stojí za přečtení

americká literatura nenávist únosy dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva