Jezdec z neznáma

Jezdec z neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50095/jezdec-z-neznama-50095.jpg 4 207 57

Ladys
28.09.2014 5 z 5

Četl jsem jako kluk a pamatuju si, že tenkrát z naší dětské party byli tři kluci, co se hádali, kdo při hře na pistolníky bude Shane. Jeden z nich jsem byl já :-) Do setkání se Sandokanem můj dětskej hrdina

Owain
03.08.2014 5 z 5

Výborná knížka, doporučuji =)

astroweb
22.05.2014 4 z 5

Po dlouhé době přečtený western, určitě patří k těm dost dobrým.

knihomilka
11.04.2014 5 z 5

Najkrajšia, najlepšia westernovka, akú som kedy čítala. Nezabudnuteľný, čistý príbeh.

Francoa
14.03.2014 4 z 5

Pro mně kniha měla trošku smůlu, když zde vyšla poprvé, měl jsem přečteného kromě jedné knihy celého Zane Greye (46 knih), některé přečtené několikrát a miloval jsem je.Jediné při prvním čtení mi zaujalo, že byl příběh vyprávěn z pohledu dítěte.Krása přírody, to co jsem miloval u Greye mi moc scházelo.Od Schaefera mám raději knihu Muž se srdcem kovboje.

nightlybird
17.02.2014 5 z 5

Shane je šejn - a je zbytečné k tomu cokoliv dodávat. Snad jen, že z mého pohledu se mu rovná snad jen Monte Walsh. Do frasa, že on to napsal stejnej chasník.

icecko
11.02.2014 5 z 5

Tuhle knížku prostě miluju,pořád se k ní vracím.

Finskej
11.02.2014 5 z 5

Nesmrtelné dílo pro mládež i dospělé. A nutno dodat, že v každém ohledu onen případ, kdy zástupce žánru původně považovaného za méně ušlechtilý povýšil na plnohodnotnou krásnou literaturu a to bez debat.

Prateri
06.12.2013 5 z 5

Jezdce z neznáma jsem dostala, když mi bylo 14 let. Zdálo se mi, že jsem nic úžasnějšího nečetla. Knihu už mám 47 let a pořád si myslím, že je úžasná.

Knišíl
25.11.2013 5 z 5

Nelze jinak než dát celkový počet. Knihu jsem četl v 19 letech a musím říct, že mě bavila i přesto, že někdy je doporučována mladším čtenářům. Genialita této kniha spočívá v tom, že nezáleží na tom jak staří ji přečtete, protože vždy může být pochopena jinak. Sám osobně zbožňuji westernový žánr, ale vyrostl jsem už z naivních a brakových paperbacků. Jenže Jezdec z neznáma určitě naivní není, ba pro mě je to jeden z nejkrásnějších příběhů a postavu Shana jen tak nezapomenu. Určitě doporučuji, pod klasickou westernovou vrstvou se nachází příběh, který dnes už nikdo nenapíše.

kristeen
08.07.2013 4 z 5

Naprosto brilantní, skvěle vystavené a napínavé od začátku až do konce. Napětí pomáhají vystavět detaily a nenápadné situace, stejně jako to, že čtenáři nejsou pohnutky hrdinů nikdy do důsledků vysvětleny a spoustu si může jenom domýšlet -

jprst
10.04.2013 5 z 5

Přes tuto knihu jsem se dostal v mládí ke kovbojkám a moc lepších se mi do ruky už nedostalo.

Bear Reader
07.02.2013 5 z 5

Souhlas s kolegou kilometrem, kniha mého mládí. Z knihovny ji občas vytáhnu, ale Jasná jednička tohoto žánru je u mne Muž se srdcem kovboje.

CruSoe_028
19.11.2012 5 z 5

Dle mého názoru jsou v této knize nejlépe promítnuty všechny sny o divokém západě. Je to kovbojka mého srdce!

Valerian
26.10.2012 3 z 5

Ukázku z téhle knížky jsme četli kdysi na základce a tak mě zaujala, že jsem si ji půjčil od babičky, která ji měla. Od té doby mi asi 10 let stála v knihovně a dostal jsem se k ní až teď. No asi jsem si ji měl přečíst už tehdy.

Sussanah
08.01.2012 5 z 5

Prostě to byl Shane =)

Příběh je neuvěřitelně napínavý a hrdina si čtenáře získá prakticky okamžitě, jak se objeví na scéně. A i když jsou chvíle, kdy člověk spekuluje nad tím, jestli je to kladný hrdina, nebo možná třeba ne (kvůli zastřené minulosti), tak nikdy není pochyb, že právě Shanovi musíme fandit! =)

kilometr
13.12.2011 5 z 5

Kniha mého mládí.Nádhera.Rád se k ní vracím.