Širé pastviny

Širé pastviny https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73547/sire-pastviny-73547.jpg 4 17 8

Sbírka povídek z prostředí 'divokého západu'. Jack Schaefer se v každé povídce věnuje jedné osobnosti. Většina povídek má společného vypravěče a některé byly dokonce zfilmovány. Schaeferovy romány mají velmi daleko k tuctovým rodokapsům, ve kterých jdou neohrožení hrdinové z přestřelky do přestřelky. Schaefer používá drsnou romantiku divokého západu minulého století jen jako podklad, na kterém vypráví příběhy svérázných i tuctových lidí, kteří se dostávají do vypjatých situlací. Širé pastviny jsou určeny spíše mladším čtenářům, ale i ti starší tu najdou mnohé k zamyšlení, nebo alespoň k zasnění.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Povídky
Vydáno: , Toužimský & Moravec

The Big Range , 1953

Luigi1
15.08.2020 5 z 5

Další westernová kniha plná povídek,které krásně vybarvují osobnosti a ráz osob.které zastávají jen svůj zákon

kalache
22.02.2020 5 z 5

...připomíná povídky J.Londna,jen víc slunce a prachu,místo zimy a sněhu...

Knišíl
11.06.2019 3 z 5

Western na hraně realismu a romantismu. Tak by se dala zjednodušeně shrnout tvorba Jacka Schaefera. Pokud v sobě máte cítění pro koně, volné krajiny, dobrodružství, radost z přírody a dobře odvedené práce určitě tuto povídkovou sbírku zařaďte na svůj čtecí seznam. Osobně sice preferuji Schaeferovy romány, ale povídky mě určitě nezklamaly. Některé byly humorné jiné až tragické, vždycky se však Schaefer snažil vyhnout kýčovité představě o tomto období americké historie.

fes
01.02.2019 4 z 5

Skvělé charakteristiky postav, vykreslené jejich chováním. Podle všeho skutečný obraz reality z dob osidlování severoamerického kontinetu. Autor rozhodně není jen slavným autorem knih z Divokého západu, ale i výtečným literátem.

Naias
12.02.2018

Áno, hrdinovia týchto poviedok sú odvážni, to im nemožno uprieť. Ale mnohí z nich uznávajú len vlastné zákony a čo je na tom obdivuhodného, raz nechápem.

DuncanIdaho
08.08.2016 4 z 5

Od tohoto autora jsem v dětství četl knihu Jezdec z neznáma. Byla to jedna z mých nejoblíbenějších knih. Proto jsme si v rámci Čtenářské výzvy vybral tuto knihu pro kategorii povídek. Neprohloupil jsem. Jde o knihu povídek, které jsou reálné. Hrdinové jsou byčejní lidé, kteří se však chovají a jednají jako opravdoví hrdinové. Svým chováním se vymykají tehdejšímu stylu chování. Všechny povídky se pěkně četli. Kniha dokazuje, že se poutavý western dá napsat i bez častého pif paf.

witko
05.03.2016 5 z 5

Tenhle spisovatel v tomto žánru nemůže zklamat ani povídkou.

Owain
04.01.2015 4 z 5

Miluju westerny, ikdyž to nebylo tak napínavé jako jiné knihy, i tak se mi to moc líbilo.Zajimavé příběhy různých lidí.

Jack Schaefer
americká, 1907 - 1991