Neznámou cestou

Neznámou cestou https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47515/neznamou-cestou-47515.jpg 4 30 6

Jezdci purpurových stepí série

< 2. díl

Neznámou cestou je pokračování románu Ve stínu neviditelné ruky (Jezdci z purpurových stepí). Shefford jenž býval kazatelem v Ilinois se vydal na hranice Arizony a Utahu najít údolí Překvapení o kterém mu vyprávěl přítel Venters.Krásné přátelství Shefforda a indiána Nas Ta Bega z kmene Navajů a jejich zvyky.Tajné vesnice dalších manželek Mormonů. Na to se snažil autor upozornit již tenkrát,ale cenzura byla přísná,necenzurovaná verze vychází až teď 21.století pod názvem The Desert Crucible.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Dělnické družstvo tiskařské (Plzeň)

The Rainbow Trail,1915 , 1915

Luigi1
12.10.2020 4 z 5

Napínavý příběh který nás zavede mezi mormony kteří vězní Fay Larkinovou.Tu se pokusí vysvobodit Shefford.

bábuška
12.05.2020 4 z 5

Setkáváme se s mladšími protagonisty, ale i s osobami z minulého dílu. Mormoni stále bojují o svou identitu, i když je naprosto zvrácená. Děj se opět odehrává v překrásné divoké přírodě plné zrádných skalisek ale i plné vůně divokých květin. Indián Nas ta Bega vystupuje jako skutečný přítel a stoprocentní kladný hrdina. Hezky jsem si zavzpomínala na mladší léta.

minirock
31.05.2018 2 z 5

Přiznám se, kniha mě nebavila. Vždy, když se v Greyově knize objeví Mormoni, řeší se víc víra na úkor příběhu. Pointa byla jasná už po několika stranách a pak už se jen čeká na to, kdy a jak Shefford Fay Larkinovou Mormonům unese. Trošička napětí v závěru při proplouvání Grand kaňonem a to je asi tak všechno. Taková červená knihovna ve westernovém hávu.

Luccy78
14.11.2015 4 z 5

Pokračování knihy Jezdci purpurových stepí. Dobrodružný a romantický příběh Johna Shefforda, který si chce splnit svůj sen, najít "kouzelné údolí" a osvobodit ztracenou dívku Fay Larkinovou a její rodiče. Ani ve snu by ho nenapadlo, že dívku musí vysvobodit z vlivu a kontroly Mormonů, jejichž zákony a víra se zdá nepřekonatelná.. Napínavý a pěkný příběh od začátku až do konce.

Owain
01.02.2015 4 z 5

A ke všemu krásný popis divočiny .

Francoa
14.10.2012 4 z 5

Román Tajemství Arizonské divočiny (The Rainbow Trail,1915) je volné pokračování nejúspěšnějšího románu u čtenářů a nejčastěji vydávaného románu Jezdci z purpurových stepí.Příběh Johna Shefforda,který se vydá do pustin Arizony a Útahu najít ztracenou dívku Fay Larkinovou.Nádherné přátelství indiána Nas Ta Begy z kmene Navajů s Sheffordem je mnohem působivější,skutečnější,opravdovější než přátelství Vinnetouia a Old Shatterhanda.Osudy Mormonských žen v tajných vesnicích.Jejich ponižování a pronásledování po zákazu mnohoženství,to vše tvoří rámec napínavého příběhu.A i proto byla kniha cenzurována a teprve v 21.století vyšla v USA v necenzurované podobě pod názvem The Desert Crucible.

westerny

Zane Grey