Jestli zůstanu

Jestli zůstanu https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74704/bmid_jestli-zustanu-iXv-74704.jpg 4 1630 351

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

If I Stay , 2009

Nikolka001
14.05.2013 5 z 5

Když jsem si knihu koupila nevěděla jsem,co od ní mám čekat. S překvapením mě kniha velice zaujala.V recenzích jsem četla,že kniha je v některých chvílích nudná,ale mně to tak vůbec nepřišlo.Celou dobu jsem do knihy byla ponořená a vůbec jsem se nenudila. :) Moc pěkná kniha.Určitě ji doporučuji. :)

Desire_Lydon
28.04.2013 3 z 5

Cikinka: asi příští rok :)

cikinka
28.04.2013

Nevíte někdo, kdy vyjde 2 díl v češtině?

Juicyk
20.04.2013 3 z 5

Kniha má rozhodně zajímavé téma, právě proto jsem si ji koupila, ale čekala jsem od ní asi trochu víc.
Příběh je místy opravdu smutný a někdy až dojemný, ale zároveň jsou zde i pasáže k pousmání, což mě potěšilo.
No, co víc říct - nečekejte od tohoto díla zbytečně moc, je to spíše kniha pro nenáročné čtenáře na líné odpoledne :)

Desire_Lydon
24.03.2013 3 z 5

Docela jsem se na knížku těšila. Téma je takové smutné až depresivní, ale přitom je to hezky napsané. Ale na druhou stranu mě moc nebavila Miina minulost, což byla asi půlka knížky. Taková průměrná kniha :)

muchomurka
01.03.2013 3 z 5

Knížka mě zaujala, i když podle popisu na zadní straně, jsem čekala příběh o něčem jiném. Překvapilo mě, že téma bylo smutné. Normálně se takovýmto knihám vyhýbám, ale tahle mě něčím zaujala a přečetla jsem ji během chvilky. Ale co jsem úplně nechytla, bylo, proč se Mia rozhodla odejít a byla o tom tak urputně přesvědčená? Jsem ráda, že nakonec nepodlehla a rozhodla se bojovat. Jsem zvědavá na pokračování.

evasamankova
27.02.2013 3 z 5

Smutný příběh na jedno odpoledne, který mi ale moc nesedl. Téma knihy je deprimující, ale co mi vadilo, byl vypravěčský styl autorky. Nějak nedokážu určit, na jakou cílovou skupinu byl příběh zaměřen. Vzhledem k věku hrdinky asi nejspíše pro náctileté - i když na tento věk moc kruté téma, nebo snad i pro starší čtenáře (což jsem já). Vyprávění mi přišlo hodně mělké, vlastně dětské, nijak nešlo emočně do hloubky. Až na samotném konci se to trochu změnilo a příběh se mě dotknul. Bylo by zajímavé přečíst druhý díl (pokud někdy vyjde) a utřídit si pocity z této knihy. Zatím jsou hodně rozporuplné

jesie
22.12.2012 5 z 5

Krásný dojemný příběh k zamyšlení

mayinka
06.09.2012 3 z 5

pokud mate trochu srdce bol po odchodu nekoho mileho... tak to radeji ani nectete a odlozte to na pozdeji, ja u toho probrecela hodiny

Eleanorre
06.06.2012 4 z 5

Začiatok i koniec ma dojali...aj keď v skutočnosti som čakala niečo možno trošičku iné... Ale knižka dobrá, pohodová, v niektorých miestach možno trochu na zamyslenie...

rusalka1
06.11.2011 2 z 5

pekné.... neviem čo viac k tomu dodať....nezaujalo ma to veľmi ale dobrý námet, taká oddychovka na večer :)