Jestli to řekneš...

Jestli to řekneš... https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485038/bmid_jestli-to-reknes-6Dg-485038.jpg 4 405 120

I po více než deseti letech jako by se sestrám Nikki, Sami a Tori Knotekovým při zaslechnutí slova „maminka“ zaryly do srdce dravčí pařáty. Pokaždé spustí lavinu vzpomínek, které byly od dětství jejich tajemstvím. Až dosud. Za zavřenými dveřmi venkovského domu v Raymondu ve státě Washington byla děvčata po celá léta vystavena nepředstavitelně hrubému zacházení, ponižování, týrání a psychickému teroru ze strany jejich matky Shelly. Výheň tohoto pekla ukovala mezi Nikki, Sami a Tori nesmírně pevné pouto, díky němuž byly zranitelné daleko méně, než se Shelly domnívala. Ačkoliv jiní v její zvrácené pavučině uvízli, dcery v sobě našly sílu a odvahu uniknout stupňující se noční můře, jež vyvrcholila sérií vražd. Kniha Jestli to řekneš… je mučivou a srdcervoucí výpovědí obětí čirého zla – a příběhem jak o něm, tak o svobodě a spravedlnosti, které si Nikki, Sami a Tori vybojovaly s nasazením života. Navždy sestry, oběti už nikdy víc – objevily světlo v temnotě, díky němuž se staly tím, čím jsou dnes – houževnatými ženami, milujícími, milovanými a kráčejícími dál vlastní cestou.... celý text

Thrillery Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Vendeta

If You Tell , 2019

Monni
22.09.2022 5 z 5

Další trucrime pecka. Opravdu nepochopím jak může matka ubližovat svým vlastním dětem. Kniha ukazuje, že za zavřenými dveřmi není vždy vše v pořádku a na druhou stranu ukazuje, že sourozenecké pouto je opravdu silné. Je mi sester opravdu líto za to co museli prožívat. Obdivuji je, že je to nezlomilo a žijí normální životy a ještě o tom dokáží mluvit. Asi to není úplně pro slabé povahy. Já bych o sobě řekla, že slabá povaha nejsem (citlivá a plačka to jsem :D) a dělalo mi zle co vše se tam dělo.

pohoda58
19.09.2022 5 z 5

Velmi silný příběh, čtivý, musela jsem dočíst. Nedoporučuji slabým povahám.

sarkaditt
18.09.2022 5 z 5

Přečetla jsem v rekordním čase, příběh je silný a velmi dobře sepsaný. Děsivé je, že to není žádný výplod fantazie, ale skutečný příběh...

Zuzulinka
10.09.2022 2 z 5

Četlo se mi těžko…

Duchoslp
08.09.2022 5 z 5

Tak tahle knížka není pro citlivé povahy. Naprosto propracované metody šikany, ponižování a násilí nejen na rodině, vlastních dětech a blízkých. Naprosto nepochopitelné, ale zároveň fascinující, jak jeden člověk dokáže zmanipulovat své okolí

Annyshga
03.09.2022 5 z 5

Po Belle v Zahradě zášti jsem si myslela, že horší psychicky narušena vražedkyně už být nemůže... No to jsem ještě nečetla Jestli to řekneš...Shelly Bellu strčila hravě do kapsy. Byl to hrůzný, děsivý, místy dokonce až nechutný příběh při kterém jsem si říkala, že tohle se doopravdy stát nemohlo. Čtení jsem musela několikrát odložit, protože toho na mě bylo prostě už moc. Nepochopím, kde se v člověku může vzít tolik nenávisti k týrání a psychickému vydírání svých dětí a nejbližších. Ještě víc nechápu jak jí to sakra mohlo všechno procházet?

Knize nemám vážně co vytknout ba naopak i styl psaní byl skvělý. Ještě jsem nikdy nečetla knihu, kde by byl vyprávěný příběh obohacen o názory hrdinů vystupujících v příběhu s odstupem času. Bylo zajímavé přečíst si jak reagovali a co si mysleli v dané chvíli a jak to viděli po nějaké době. Knihu rozhodně moc doporučuji.

lucakuca
02.09.2022 5 z 5

Tak odporné! Bolavé! Nepochopitelné! Nechtěla jsem to dočíst! Ne ne a ne! Tohle utrpení číst nebudu!
Samozřejmě, že jsem dočetla!
Čtivé až hanba.

brunettlibrary
31.08.2022 5 z 5

Kniha mě nenechala v klidu. Velmi silný příběh, který je napsaný podle reálné skutečnosti mi naháněl místy až strach a nepříjemný pocit v žaludku. Kniha je napsaná velmi čtivě. Hrdinové knihy jsou vykreslení skvěle. Jsem moc ráda, že jsme si knihu přečetla.

Len2očka
28.08.2022 4 z 5

U čtení této knížky mi bylo hodně smutno,proč nebylo někoho,kdo by to zlo
zavčasu zastavil.

Satyrka
27.08.2022 5 z 5

Že se mi kniha líbila napsat nemohu. To prostě nejde. Ale mohu napsat, že je velmi dobře napsaná a zpracovaná a plný počet hvězd si rozhodně zaslouží!
Četla jsem dost knih a slyšela dost příběhů krutosti, ale musím napsat, že nejkrutější jsou ty, co jsou podle skutečnosti. Aneb - Tohle prostě nevymyslíš...
Nepřeju ostatním nic špatného, ale vrahům a tyranům bych přála, aby si zažili přesně to, co udělali svým obětem...

Januli
25.08.2022 4 z 5

Knihu jsem četla doslova s otevřenou pusou. Nechápu jak je to možné....A ani jakto, že to trvalo tak dlouho???

monishek
07.08.2022 5 z 5

Neskutecny pribeh .. Je mi zle z pomyšlení, ze tohle neni fikce, ale skutecnost. Sestry toho tolik vytrpely, ale nakonec našly odvahu a sly s pravdou ven. Neumim si vubec predstavit, jake to musi byt a proto nemohu soudit, ze s tim prisly ,,az tak dlouho’’. Silný pribeh, ktery se povedl i autorovi čtivě zpracovat.

Katulinka69
01.08.2022 5 z 5

UF,tak to byla tedy síla. Plný počet hvězdiček dávám autorovi,sestrám Knotekovym a všem co jim tahle zrůda jakkoliv ztrpčila život.

escapelle
27.07.2022 5 z 5

Kniha plná bolesti a utrpení. Tři sestry od dětství týrané vlastními rodiči. Hlavně matkou. Noční můra která vyvrcholila sériî vražd. Příběh je podle skutečné události, takže další informace o obětech i pachatelích si můžete vygooglit.
Matka Shelly. Hezká, milá zrzečka. Ale taky tyranka, sadistka, vražedkyně, manipulátorka. Dostala 22 let. V roce 2022 by měla být propuštěna. Táta Dave dostal 15 let. Od roku 2016 je venku. Neustále svou ženu omlouval, bránil, říkal jaká byla skvělá matka a nikdy si nevšiml že by někomu ublížila. Horor zažívaly nejenom jejich dcery, ale i synovec kterého si vzali do péče, nejlepší Shellynina kamarádka které v nouzi nabídli přístřeší, ale i Shellyn přítel Ron kterému taky ta skvělá a hodná Michell nabídla pomocnou ruku.
Normální člověk asi nemůže pochopit, jak je rodič schopný provádět taková zvěrstva vlastním dětem.

PetraDD
19.07.2022 3 z 5

Nektere casti jsem teda musela rozdychavat, jak nekdo tohle muze delat a jak tomu nekdo muze prihlizet.
Neustale mi vrta hlavou, proc to ty dcery neohlasily driv, kdyz byly starsi. Radeji delaji, ze nevidi, neslysi a odsehovaly se. Trochu zbabelost, uz jen kvuli rodinam tech zavrazdenych. Mohly po Kate alespon nekoho zachranit

sidonka
16.07.2022 4 z 5

Tedy něco takového už jsem dlouho nečetla, knihu jsem musela odkládat, abych rozdýchala, to neskutečné týrání, o to hůř, že je to příběh podle skutečnosti,

Špekyn
11.07.2022 4 z 5

Působivé. Drsné. Neuvěřitelné.
Opravdu zůstává rozum stát nad tím, co Shelly dokázala dělat svým vlastním dětem a samozvaným kamarádům. Rozhodně trpí psychickou poruchou. (A třeba i schizofrenií, kdy o násilném konání vůbec neví.) Děvčata pak musela být velmi statečná. Ale nevěřím, že vedou nyní zcela normální život. To nelze. Strašáky v hlavě budou mít stále.
Příběh je celkem dobře poskládaný z vyslechnutých vyprávění jednotlivých postav. Semtam se překrývá a opakuje, ale vzhledem k tématu to nevadí. Je určitě dobře, že to autor zpracoval a povedlo se mu to i vcelku čtivě.
Konec je překvapivý, jak nejasně to úřady uzavřely a jak "lehce" z toho Shelly vyvázla. Doufejme, že takových Shelly neběhá po světě vícero...

Vendulis
10.07.2022 5 z 5

Možná menší spoiler. :)
Kniha podle skutečných událostí, ale můj mozek nedokáže pobrat, co se dělo a jak dlouho se to dělo, aniž by kdokoliv, cokoliv řekl nebo udělal. Tohle přece muselo být vymyšlené! Dlouho ve mně knížka nevyvolala takový vztek.
Trošku mi vadil autorův styl psaní a místy byl příběh trosku repetitivní. Ale jinak silný, pro mě občas, neuvěřitelný příběh o lidské manipulaci a krutosti.

Ila117
08.07.2022 5 z 5

Knihu hodnotím jako velmi dobrou, ačkoliv příběh je samozřejmě hrůzný, děsivý a v určitých fázích je až k neuvěření, co vše lze projít bez povšimnutí ostatních. Autor čerpal z výpovědí, styl psaní je tudíž zvláštní, ale díky jeho detailnímu popisu vypovídajících osob si lze snadno představit cokoliv. Na konci je taková pomyslná třešnička - popis od odborníka, díky kterému můžeme alespoň trošku nahlédnout do mysli psychopata.
Skvělá kniha, strašný příběh, ale zase díky němu si možná někteří dají pozor...

Warty
06.07.2022 4 z 5

Kdyby to nebyl příběh podle skutečných událostí, tak bych snad ani nevěřila, že se něco takového skutečně může stát, aniž by si toho někdo všiml a něco udělal. Přístup státních orgánů mi přijde neuvěřitelně liknavý a nepochopitelný. Trest pro tyranku pak vzhledem k tomu, co udělala, nepřiměřeně mírný. Kniha je hodně drsná, nic pro slabé povahy.