Ještě mě nezabíjej

Ještě mě nezabíjej https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41422/bmid_jeste-me-nezabijej-Vjt-41422.jpg 4 464 106

Casey Marshallová je pohádkově bohatá dědička a spokojená manželka pohledného a milujícího Warrena. Její dokonalý svět je rozbit na kusy ve chvíli, kdy do ní plnou rychlostí narazí auto a vážně ji zraní. Casey leží v kómatu na nemocničním lůžku a postupně si uvědomuje, že sice slyší, ale nevidí, nemůže komunikovat ani se hýbat. Zmocňuje se jí neskutečný děs, že do konce života zůstane živou mrtvolou, odsouzenou k čekání na chvíli, kdy se pro své blízké stane jen věcí na obtíž. Ani někteří z jejích přátel, kteří ji navštěvují, nejsou takoví, za jaké je považovala. A od detektiva náhodně zaslechne, že její nehoda byla nejspíš dobře naplánovaným pokusem o vraždu... Casey se všemožně snaží vymanit ze svého umírání zaživa, ale během pobytu v nemocnici si nakonec musí položit otázku, zda to, co ji v blízké budoucnosti čeká, není mnohem horší než kóma...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Life , 2009

Zoy
17.05.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, jaké mnohé od autorky. Když se člověk zamyslí nad situací v podobě kómy, kterou by eventuálně sám zažil a zjistil by, že život s manželem byla jedná velká lež a ještě by v tom bylo pokus o vraždu, hodně děsivá představa. Ale jak se říká, vše zlé je na něco dobré (píši tuto větu jen proto, že vše dobře dopadlo a probrala se). Odhalila faleš a snad do budoucna by už nebyla tak naivní, ale hlavně si její sestra uvědomila, o čem je vlastně život a razantně ho změnila

moudivlacek
09.05.2018 4 z 5

Zajímavé psychodrama, kdy žena v kómatu slyší, ale jinak nic jiného s tělem dělat nemůže a na nic nereaguje, zjistí, že je v nebezpečí. A člověk, který jí chce ublížit, je ten, od kterého by to nečekala. Jsou tu dvě kamarádky a její mladší sestra, pomohou jí, nebo se v kómatu dozví "něco zajímavého"? Každopádně zjistí, že nic se nemá vzdávat, neboť naděje umírá poslední.

Jannienka
21.03.2018 2 z 5

Jedná se o napínavý thrillerový příběh ženy, která náhodou přežije vlastní smrt ziniciovanou… nebudu spoilerovat. I když vás touha po odhalení pachatele a následně po dosažení spravedlnosti nutí číst, místy je děj příliš statický, čemuž přispívají i retrospektivní části, které jsou nudné (nepotřebujete vědět drby kamarádek hrdinčiných kamarádek, která právě leží na posteli, nemůže pohnout ani očima, zatímco pachatel někde chodí po světě).
Bohužel důvěryhodnost knihy mi braly některé uměle dramatické a nereálné pasáže.

lucie2371
27.12.2017 4 z 5

Knihu mi doporučila knihovnice v knihovně. Začátek byl trochu nudný (na mě málo akce a napětí) od poloviny knihy ale začal být děj velice napínavý a kniha se mi líbila.

Heyhey
08.12.2017 2 z 5

Četla jsem, abych zjistila kdo a proč.
Kdo jsem se dozvěděla velmi brzy. Proč jsem se nedozvěděla vůbec.

m.valova
04.11.2017 4 z 5

Napínavá kniha od začátku až do konce,poměrně brzo je odhalen strůjce plánu,ale i tak nelze odložit.Místy mi vadilo prolínání myšlenek hlavní hrdinky.

Digi28
04.09.2017 3 z 5

Kniha od me oblibene autorky. Četla jsem od ni uz tři knihy tahle byla trochu zklamani.Namět knihy nebyl špatny ale tahlo se to. Do čteni jsem se nutila a těsila jsem se jiz na další zajimavejsi knihu

Květinka008
30.08.2017 4 z 5

Knížka, od které se člověk nedokáže odtrhnout, protože ho stále žene dozvídat se, co bude dál. Napětí přiměřeně, žádný horor, po kterém by člověk nemohl v noci usnout, dobře vykreslené postavy, postupné odhalování, příjemný pozvolný vývoj stavu hlavní hrdinky i jemná gradace. Fajn oddechovka. Pátá hvězda odebraná za uspěchaný konec a ač nepovažuji obvykle poslední strany žádné knihy za zbytečné, tady pro mě být nemusely.

SimonaP
19.06.2017 4 z 5

knížka mě moc bavila, vůbec nebyla nudná, a to ani ze začátku.doporučuji.

NADEI
14.05.2017 3 z 5

Kniha se mi dobře četla,nuda to sice nebyla, ale nadšení se nekonalo,byla jsem trošku zklamaná,takže za mě 3 hvězdičky

klarence
27.02.2017 3 z 5

velmi pomalý rozjezd, ale pak to začalo být napínavé. dobrý námět.

Zakyss
21.02.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem začínala číst 3x. Trvalo než jsem se zacetla, ale pak už to bylo tak jak jsem si od Joy Fieldingove představovala ;-)

radus
04.02.2017 4 z 5

Když jsem začala knížku číst, říkala jsem si, že je to nuda bez akce. Pasáže z minulosti se střídaly se sny, které Casey prožívala v kómatu a to mě nebavilo. Už jsem knížku chtěla odložit, ale druhá půlka byla mnohem zajímavější a začalo se tam konečně něco dít. Jen díky tomu čtyři hvězdičky :-)

wooloong
24.01.2017 4 z 5

Tak od půlky to bylo dost napínavé, ale rozjezd byl pomalejší.

ritz
16.01.2017 5 z 5

Super, napínavé až do konce, velmi zajímavé téma, výborně zpracované. Za mě plný počet.

Lemurka
14.01.2017 4 z 5

Kniha se čte dobře, napínavá. Druhá půlka mi trochu připomínala "Jane utíká".

verusak
11.01.2017 5 z 5

Je to první knížka, kterou jsem od autorky přečetla. Příběh byl velmi napínavý a přečetla jsem ho téměř jedním dechem. Rozhodně to není poslední kniha, kterou si od J. Fieldingové přečtu.

maličkán
17.10.2016 5 z 5

Ze začátku se mi zdálo, že nejslabší knížka od autorky, jaksi jsem se nemohla začít, ale tak ve druhé třetině se to rozjelo a pak jsem se od ní nemohla odpoutat. Moje milá, oblíbená autorka opět nezklamala.

Irika
19.07.2016 4 z 5

Velmi zajímavé čtení, zajímavý úhel pohledu hrdinky a napínavá zápletka. Knížku jsem přečetla jedním dechem a můžu doporučit.

Liduka
11.07.2016 4 z 5

Kniha byla pěkná. Úplně jsem chtěla být u Casey a pomoct jí z postele ven. Kniha mi připomněla námětem film probuzení.