Jenom kamarádi

Jenom kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496958/bmid_jenom-kamaradi-Yug-496958.jpeg 4 253 75

Jenom kamarádi série

CO KDYŽ NEMŮŽETE MÍT DĚTI, ALE VÁŠ VYVOLENÝ TOUŽÍ PO VELKÉ RODINĚ? Kristen Petersenová stojí nohama pevně na zemi, pro přátele by se rozkrájela a neztrácí čas s muži, kteří nejsou na stejné vlně jako ona. Vedle toho ale skrývá jedno obrovské tajemství: musí podstoupit zákrok, po němž už nikdy nebude moct mít děti. Blížící se svatba nejlepší kamarádky je proto pro Kristen hořkosladkým zážitkem – obzvlášť poté, co se seznámí s ženichovým svědkem. Josh Copeland je vtipný, atraktivní, Kristenin bezedný sarkasmus snáší s ledovým klidem a nenechá se odradit ani jejími mrzutými náladami. Dokonce i její pes ho zbožňuje. Jenže to má háček: Josh touží po velké rodině. Kristen ví, že pro něj není ta pravá, ale čím víc jejich vzájemná přitažlivost sílí, tím obtížnější je udržet si Joshe od těla… ____ Román Jenom kamarádi rozebírá témata neplodnosti a ztráty s humorem, citem a jedinečným nadhledem, který vás rozesměje i dojme. „Vaše příští závislost! Ideální čtení pro letošní léto.“ – Cosmopolitan „Tahle kniha je naprosto luxusní!“ – L. J. Shen, autorka bestsellerů podle USA Today... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Mystery Press

The Friend Zone , 2019

helenkan
25.07.2022 5 z 5

Tohle se mi hodně líbilo. Není to obyčejný romantický příběh. Vtipný i poučný a dá se říct i smutný. I takový může být život. Hlavně taky skvěle napsaný.

Andrejka91
23.07.2022 5 z 5

Nenechte se klamat obálkou knihy, ta je fakt nepovedená a moc se ke knize nehodí.
Jediné co mi trošku vadilo, bylo chování Kristen, jak Joshe docela dlouho trápila odmítáním.
Celkově kniha je napsaná krásně, vtipně ale je to i naopak smutné a dotýká se vážných témat. Děj knihy vás nenechá vydechnout, protože neustále se něco děje a musíte číst dál a dál.
Autorka velmi překvapila, opravdu se jí kniha povedla, snad se dočkáme nějaké další.

Miška935
19.07.2022 5 z 5

Dost me tento příběh zaujal, byl napsaný fakt dobre, kniha se četla sama.

attila1
15.07.2022 5 z 5

Tak tohle se fakt povedlo. Vtipné, romantické i někdy smutné ale svižné čtení.

Arianne
12.07.2022 5 z 5

Toho, kdo navrhl tu obálku, by měli poslat do uranových dolů. Budí dojem sladké, ztřeštěné, jednoduché romanťárny. Nic by nebylo dál od pravdy. Dobrá, Josh byl možná až moc sladký, ale celá kniha je spíše vážná, místy melancholická, o hledání vlastní hodnoty. Plná emocí, které ale člověka nepřeválcují, takže si může vychutnávat i ty drobné sarkastické momenty.

havrmoni
11.07.2022 4 z 5

Bylo to pěkné a svižné a humorné. Bylo to smutné a plačtivé. Téma moc hezky zpracované a popsané. Ráda si přečtu další knihy.

bookcase
07.07.2022 5 z 5

Velké, velké a milé překvápko. Bála jsem se, že to bude taková ta klišoidní erotická romance, což já nemusím a z toho důvodu bych se jí vyhnula, ale dala jsem výjimečně na komentáře tady na DK a dobře jsem udělala. Bylo to hezké, trochu smutné čtení, ke konci jsem neměla daleko k pláči. Romance s přesahem.

mikika
07.07.2022 5 z 5

skvělá a vtipná romantická komedie, u které je vám líto, že končí. ještě jsem nečetla romanci, která by vystavěla zápletku na extra silné menstruaci, ale vždycky je jednou poprvé...

001Terka456
01.07.2022 5 z 5

Čekala jsem úplně něco jiného. Myslela jsem si, že to bude pohodové čtení o lásce, ale dostala jsem mnohem víc. Jsem z té knížky úplně nadšená, je to strašně silný a dojemný příběh o tom, že člověk nemůže mít v životě všechno. A že i to, co má, je někdy ohromně vzácné, protože štěstí se dá ztratit během jedné krátké chvíle.

kramver
24.06.2022 4 z 5

Hodnotím knihu v rámci žánru romantických románů pro ženy. Nejen kamarádi uspěli díky zvolenému tématu, sarkastickému humoru i příjemné a svižné čtivosti.
Samozřejmě, že Josh je až moc dokonalý a Kristen se dočká svého šťastného konce, ale musí překonat sebe samu, pár dramatických úskalí i dějových zvratů, tak jak to má u správné romanťárny být.
Kniha se výborně čte, doráží na emoce někde až moc silně, ale vše je protknuté břitkým humorem, trochou erotiky a nadějí.
Většinou sáhnu po podobné knize v létě a tentokrát mi zabrala jen pár hodin čtení. Opravdu se mi nechtělo odtrhnout a musela jsem to dočíst do konce. Možná bych zvolila jiný konec, složitější... Ale možná ne.

terikus
23.06.2022 5 z 5

Tak tohle bylo fakt bomba! Skvělej humor, super příběh, kapesníčky potřeba! Knížka se opírá o citlivá témata, je tam pár nečekaných věcí, obzvlášť jedna, ta mi zlomila srdce. Knížku doporučuju všema deseti!

evineckY
17.06.2022 5 z 5

Toto byla emociální smršť !!!
Připravte si kapesníky, protože budete slzet jak od smíchu, tak smutkem.
Kristen si prožívá bolesti a traumata, které trápí mnoho žen ale přesto všechno je
skvělá, vtipná a vždy dá přednost ostatním.
Josh - to je sen všech žen.
DOPORUČUJI !

Ralemo
14.06.2022 5 z 5

Jednám slovem nádhera. Dlouho jsem nečetla tak vtipnou a dojemnou knihu jako je tato. Autorka dokázala zaujmout už při prvních stránkách a od knihy se nešlo odtrhnout.
Velice citlivé téma ohledně ženských problémů, neplodnosti, touze po dítěti a vlastně zklamání v životě a odpírání si svého vysněného vztahu. Kristen byla bojovnice a snažila se držet city na uzdě, jelikož věděla, že trpí bohužel nemocí, které omezuje část jejího partnerského života.
Josh byl miláček! Chlap snů spousty žen, který si šel jasně za svým a probořil všechny Kristeniny zdi a vzdal se části svých snů ve prospěch své milované ženy.
Jejich neustálé vtipné výměny názorů byly dokonalé, neskutečná přitažlivost mezi oběma hlavními hrdiny byla úžasná a u jejich slovních přestřelek se člověk nedokázal přestat smát. Po takovém vztahu, jako je popsán v knize touží většina párů, najít si nejlepšího kamaráda pro svůj celý život je to nejvíc.
Kniha má bohužel i smutnou část, zápletka která se dotkla životů obou hrdinů. Při čtení ukáplo i pár slziček, bohužel i smrt k životu patří, každopádně jsem celou dobu čekala, že to nakonec skončí jinak.
Knihu moc doporučuji, určitě se k ní vrátím. Vážně se my vryla pod kůži. :)

Pavbat
13.06.2022 5 z 5

Kniha se mi vryla. Začala jsem jen uryvkem, ale po přečtení 3.kapitoly jsem věděla,že si chci příběh Joshe a Kristen přečíst. Vtipné dialogy, krásné přátelství, co přeroste v lásku. ÚŽASNÉ. Ale z velké části knihy jsem si říkala, že je škoda, že si NĚKDY lidi nevidí do hlavy. Hned by zrovna ONI DVA mohli mit život veselejší.
Knihu vřele doporučuji a já osobně se k ní určitě někdy vrátím.

LenRan
08.06.2022 5 z 5

Nelíbí se mi česká obálka, ale to je asi tak jediné, co bych této krásné knize vytkla. Nemůžu uvěřit, že to je první kniha autorky. Je to moc pěkný příběh, citlivý a bolestivý. Bolest je zde v několika podobách, nejen neplodnost a její důsledky na psychiku, ale i bolesti přátelství, nemoci, dětství....no vše co většina lidí prostě taky prožívá. Určitě doporučuji a budu doufat, že vyjdou další díly.