Jenom kamarádi

Jenom kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496958/bmid_jenom-kamaradi-Yug-496958.jpeg 4 253 75

Jenom kamarádi série

CO KDYŽ NEMŮŽETE MÍT DĚTI, ALE VÁŠ VYVOLENÝ TOUŽÍ PO VELKÉ RODINĚ? Kristen Petersenová stojí nohama pevně na zemi, pro přátele by se rozkrájela a neztrácí čas s muži, kteří nejsou na stejné vlně jako ona. Vedle toho ale skrývá jedno obrovské tajemství: musí podstoupit zákrok, po němž už nikdy nebude moct mít děti. Blížící se svatba nejlepší kamarádky je proto pro Kristen hořkosladkým zážitkem – obzvlášť poté, co se seznámí s ženichovým svědkem. Josh Copeland je vtipný, atraktivní, Kristenin bezedný sarkasmus snáší s ledovým klidem a nenechá se odradit ani jejími mrzutými náladami. Dokonce i její pes ho zbožňuje. Jenže to má háček: Josh touží po velké rodině. Kristen ví, že pro něj není ta pravá, ale čím víc jejich vzájemná přitažlivost sílí, tím obtížnější je udržet si Joshe od těla… ____ Román Jenom kamarádi rozebírá témata neplodnosti a ztráty s humorem, citem a jedinečným nadhledem, který vás rozesměje i dojme. „Vaše příští závislost! Ideální čtení pro letošní léto.“ – Cosmopolitan „Tahle kniha je naprosto luxusní!“ – L. J. Shen, autorka bestsellerů podle USA Today... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Mystery Press

The Friend Zone , 2019

wendulka321
30.10.2022 5 z 5

Po thrilleru jsem chtěla něco oddechového no částečně jsem to dostala i když se tahle kniha zabývá i vážným tématem... Několikrát jsem si pěkně pobrečela.

Leonita
24.10.2022 5 z 5

Velmi příjemné překvapení! Čekala jsem vyklidněnou romanťárnu, ale opak byl pravdou-knížka má spád, je vtipná i smutná zároveň, rozhodně neobvyklé téma a i smutný (pro mě v romanticlé oddechovce dost nečekaný) zvrat. Jen tedy v reálném životě by Josh Kristen za její chování dávno poslal do oněch míst, ale i pro tuhle slepou nevyčerapatelnou lásku tyhle knížky vlastně čteme. ;-)

SBH
28.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Tak nevím, co je těžkého na tom, napsat romantický příběh, v němž by hrdinka v první třetině nechytila virus těžké stupidity, takže následně po zbytek knihy bojuje s úporným průběhem této nemoci, tak vážným, že k jejímu prozření bylo potřeba zavraždit jednu z postav? Vážně nechápu.
Obálka? Kdyby mě text uvnitř tak strašně nenaštval, tak bych nad její kýčovitostí máchla rukou. Takhle ji ale musím hodnotit jako málo nápaditou, nevýraznou a – no, kýčovitou.
Začátek se mi líbil, potkávačka hlavních hrdinů měla něco do sebe a hlavně – celé utrpení výrazně vylepšoval opravdu podařený smysl pro humor. Takže za vtipné slovní přestřelky dostává kniha jednu hvězdu, ale jinak škoda papíru.
Setrvalý proud Kristenina skuhrání a její „třeskutou“ logiku (já po něm tak toužím, ale ach, nemůžu být jeho, tak ho budu odhánět, ale víte co, tu jednu jedinou věc, která by ho spolehlivě odradila, tu mu neřeknu, protože, ach, nesnesla bych, kdyby mě odmítl – jako TY VOLE!) jsem vydýchávala opravdu velmi těžce. Sice jsem knihu dočetla, ale připadala jsem si jako na brigádě při sběru brambor – se zoufalou touhou jsem vyhlížela konec. Jsem na trapárnu zvanou Velké Nedorozumění zvyklá, ale tady přišla nepříjemně brzy, byla nechutně rozvleklá a vyloženě hrůzná.
V doslovu autorky jsem se dozvěděla, co vlastně příběhem chtěla říct, a soudím, že se jí to hrubě nepovedlo. Kristen se neprojevovala jako těžce psychicky poškozený člověk, ale jako pitomá nána. Josh – no, to byl mimozemšťan, opravdu si neumím představit skutečného muže, který by takto jednal, ale tento jev je v zámořské romantické literatuře zcela běžný, to mi žíly nerve. A BTW napravení Evelyn v závěru je úplně mimo realitu.
Celkový dojem velmi, velmi špatný. Bestseller New York Times? Žádné překvapení. Asi si na tento druh doporučení začnu dávat pozor.

lucie8854
22.09.2022 5 z 5

Tak tohle bylo velké překvapení. Kniha možná klame obálkou i názvem, čekala jsem jednoduchý oddechový příběh, ale je v ní o tolik víc. Oceňuji těžká témata, která v knize jsou a doufám, že v češtině vyjdou i další autorciny knihy. Moc doporučuji.

vera4669
13.09.2022 5 z 5

Tahle kniha pro mě byla velkým překvapením, moc jsem od ní nečekala a o to víc mě dostala, to bylo krásné milé čtení, místy (hlavně na konci) smutné, knihu jsem si moc užila a doufám, že autorka napíše i něco dalšího :-)

JanaDor
12.09.2022 5 z 5

Román mě mile překvapil. Jak se obálkou tváří nenápadně, tak je skvělý. Má sympatické hrdiny, skvělou lehkou čtivost, osobitý přístup a momenty překvapení. Je milý, veselý i smutný. Je o uvědomění si vlastní hodnoty nejen pro sebe, ale i pro okolí. Je o lásce, která má stále priority, i když se mění vzhled. Moc se mi líbí postoj muže, kdy se mu žena nechtěla líbit, oblíkala se špatně atd a on přesto viděl krásku. To je tak hezké.

Kenan
11.09.2022 5 z 5

Josh, sen každé ženy, a Kristen, která mně někdy sice štvala, ale i tak mi byla sympatická. Navíc jejího pejska Kaskádéra Mika si zamilujete. Jejich osudy se protnou v rámci příprav na svatbu společných přátel a pak už pomalu plynou k očekávanému závěru. Chemie mezi nimi je na 100 %, cítí se spolu uvolněně a moc skvěle, ve všem si rozumí, ale má to háček. Josh chce velkou rodinu a Kristen mu ji nemůže dát, což mu tají. Vznikají tak situace, kdy Josh nechápe Kristenino chování a Kristen se noří do svých nálad, do podceňování sama sebe. Vtipný, romantický příběh, s přesahem řešení vážných témat, který se vážně povedl.

Ketfl
24.08.2022 5 z 5

Říká se "nesuď knihu podle obalu", což jsem prvně udělala a díky tomu jsem knihu odložila. Protože jsem čekala, že to bude zase jenom nějaká komediální kravinka. Ha! Kdybych věděla, že se za touhle obálkou skrývá takový nádherný příběh, tak jsem ji přečetla hned, co se mi dostala poprvé do rukou. Takže pokud i vás odradila obálka, tak na ní prosím vás nekoukejte a dejte knize šanci, protože to bylo opravdu nádherné a dojemné čtení. Jelikož mám sama teď malé miminko, úplně soucítím se ženami, kterým je tato možnost nějakým způsobem odepřena. Ještě horší je to, že většinou jsou takto postižené ženy, které by si rodinu opravdu přály. Ale i přes obtížnější téma se kniha četla parádně. Obě hlavní postavy mi byly neskutečně sympatické. Kristen měla sice svoje problémy, ale byla opravdu střelená a její smysl pro humor mě bavil. A Josh? Kdyby byli všichni chlapi takoví, to by se nám ženám žilo, panečku. Doufám, že se třeba ještě objeví nějaké další knihy od této autorky, protože se to četlo fakt samo. Moc hezké.

knihomolkaL
22.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Bylo to hezké, romantické, dojemné, smutné. Akorát zbytečně dlouhé a natahované, stačilo by mně klidně tak o sto stránek méně. Kristen a Josh mi byli oba sympatičtí, ale Kristen mě šíleně štvala tím svým postojem: "Já vím všechno nejlíp, beze mě ti bude líp." To fakticky nemám ráda, každý má právo rozhodnout sám za sebe. A nemám ráda, když se ženy cítí méněcenně, když nemohou mít děti, mateřství přece nedefinuje naši osobnost.

moma08
17.08.2022 5 z 5

Tady to nejede jinak než napsat WAU!!
Kniha, kterou jsem měla v knihovně už nějaký pátek a nechávala jsem si jí na dobu, kdy nebudu mít co číst.
Dle recenzí jsem tušila, že bude dobrá a ano, ona byla.
Je to taková ta kniha, kterou vezmete do ruky a nechcete jí odložit.
Tohle téma moc v knihách nevídám, takže pro mě neotřepané.
Kristen mi občas bylo líto a občas mi lezla na nervy, ale i to bylo dobře. Za to Johse jsem si zamilovala hned.
Budu si přát, aby se u nás vydalo více knih této autorky a my se dočkáme pokračování se Sloan.

Kristy.Seb
15.08.2022 5 z 5

Láska není seznam bodů pro a proti. Je to cit.

Velmi krásný příběh s několika závažnými životními situacemi.

mira399
12.08.2022 5 z 5

Pobavilo. Je to moc hezký příběh na nelehké téma. Josh je asi sen každé ženské :-) Ke konci to bylo dojemné. Krásná romantika, aniž by to bylo hloupé a o ničem, nebo jenom o tom jednom... Doufám, že autorce u nás vyjdou i další knížky, psát rozhodně umí.

LiLinka
11.08.2022 5 z 5

Na první pohled romantická komedie, která spojí dva hlavní hrdiny a vše bude na konci zalité sluncem.

Ve skutečnosti silný příběh o pocitech ženy, která má problémy a neplodností a její vysněný muž chce počít rodinu početnou nejméně jako fotbalový tým. To ale ještě neví, co mu hlavní hrdinka tají (a že to trvá pěkně dlouho)...

Druhá dějová linka sleduje její nejlepší kamarádku a jejího budoucího manžela, které potká nečekaná událost...

Kniha byla napínavá, s nečekanými zvraty, smutná a zároveň plná humoru a lásky. Té pravé. Rozhodně doporučuji. ️

Ditules
10.08.2022 4 z 5

Pěkný milostný román, který měl hlavu a patu a nebylo to pouhé šmajchlování.

Iliss
07.08.2022 5 z 5

Tak tohle bylo wow! Jako tohle se mi hodně líbilo. Bylo to skvělé, ikdyž i hodně smutné. Doufám, že se dočkáme i dílu o Sloan, taky bych ji přála šťastný konec jako Kristen. Doporučuji přečíst! :-)

Dizzy3
05.08.2022 5 z 5

Geniální! Příběh mne úplně pohltil hned od první stránky. Neuvěřitelně čtivé a vážně tomu nic nechybí - nejdřív se smějete, zamilujete, pak dostanete v průběhu knihy pár infarktů, ukápne vám slza a skončí to happy endem. MILUJU! tu dvojici, prostě Kristen a Josh - totální symbioza! :D Nevim jestli je v sympatičnosti někdo překoná..byli tak krásně praštění! :D tady to byla chemie s velkym CH..a me je líto, že už mám knihu přečtenou...prostě WOW!

KláraH.
05.08.2022 3 z 5

Ne. Téma je sice vážné a nezpochybňuju pocity méněcennosti, které si Kristen asi zažívala. Ale bože, to byla nána. Takhle donekonečna Joshovi ubližovat a znovu a znovu a znovu, to bylo naprosto zbytečné. Nezpochybňuji význam knihy v osvětě kolem neplodnosti, ale těch nesmyslných odmítnutí a sebemrskačství bylo zkrátka přespříliš. Ten hoch by v reálu musel být hotovej světec.

happy19
03.08.2022 5 z 5

No toto?!Nečekala jsem tak silný příběh!
I s tou obálkou dám plný počet,jelikož mě kniha ohromila!
Skvělý překlad a Josh?!Miluji ho;-))

„Pokaždé, když si myslím, že nemůžu, můžu ještě mnohokrát víc. Pokaždé, když myslím, že něco nejde, někdo mi ukáže, že to jde snadno. Bez vůle ani sebevětší talent není nic. Zato vůlí zmůžete všechno.“

Kešu1981
03.08.2022 4 z 5

Překvapení... příjemné překvapení. Skvěle napsané, velice čtivé, přebal knihy hrůza, ovšem díky tomu mě příběh dostal. Nejde o standardní romantické čtení...je v tom víc.
Šťoura ve mně si neodpustí poznámku: na to jak Kristen má být příliš upřímná a přímočará, tak se k Joshovi nezachovala zrovna ok, ale to by pak vlastně nebylo o čem číst, což? :o)

Kudík
02.08.2022 5 z 5

Začátek je vtipný, veselý a hravý, ale pak to nabere grády. Přiznám se, že takový zvrat jsem nečekala. Ve výsledku mi bylo více líto Sloan, než-li Kristen, protože jsou věci, které jsou konečné a věci pozměněné, ale nadále fungující. Kristen mi dávala občas zabrat, tou dvojí signalizací a tvrdohlavostí, ale Josh byl doslova poklad. Příjemné překvapení pro mě bylo povolání hasičů Joshe a Brandona. Líbila se mi poznámka autorky v samotném závěru a vysvětlení "šťastného konce". Ráda si přečtu další díly, hlavně se Sloane.