Ztracená vládkyně

Ztracená vládkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340509/bmid_ztracena-vladkyne-hmp-340509.jpg 4 149 40

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ SCHOPNÝ ROZEHNAT KOUŘ MŮŽE NAJÍT ZTRACENOU VLÁDKYNI… Jedné mlhavé noci roku 1914 se při plavbě mezi Kanadou a Anglií potopila zaoceánská loď Empress of Ireland. Při této katastrofě zemřel skoro stejný počet lidí jako na Titaniku nebo Lusitanii, přesto byla její tragédie zapomenuta. Jednou z obětí byla i Alice Stilwellová… Nebo nebyla? Americkému genealogovi Jeffersonu Taytovi se dostane do rukou medailon, který naznačuje, že mladá žena neštěstí přežila, měla rodinu a prožila dlouhý život. Kým ale byla před tím, než došlo k jedné z největších tragédií námořních dějin? Tayte se musí vydat do Anglie, aby zde vypátral Alicin původ a vyřešil záhadu jejího zmizení, které by mohlo souviset s aktivitami britských a německých tajných služeb v letech před první světovou válkou…... celý text

Romány Thrillery Historické romány
Vydáno: , Mystery Press

The Lost Empress , 2014

Anasa
27.03.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, i když by děj mohl plynout svižněji, po polovině se mi už zdála zdlouhavá. Trochu mne zklamal konec. To, jak ze sebe provinilá osoba chrlila přiznání, nebylo ani trochu přirozené.

francouz
30.12.2018 4 z 5

Mám rád, když se několik dějových rovin spojí do jedné. A Steve Robinson toto umí poměrně rutinně.
To že to byla rutina, byla na druhou stránku trošku slabina této knížky. Navíc se mě nestává často, že bych tušil, kdo stojí za vraždou od začátku. Většinou zírám jak většině čtenářů je jasné, kdo to udělal od 10 stránky a já na to příjdu až 10 stránek před koncem...prostě autor se tentokrát nesnažil něco zakrývat a postavil zajímavou zápletku, zejména když jsme se vrátili těsně před vypuknutí první světové války. Něco tomu chybělo, ael jako celek to drželo pospolu.

trudoš
05.09.2018 4 z 5

Se Ztracenou vládkyní se Steve Robinson vrací k původnímu modu operandi série, kdy v jedné dějové linii genealog Jefferson Tayte odkrývá pohnutou minulost a v druhé máme možnost být té minulosti přímými účastníky. Zároveň se Tayte už nechová jako levnější kopie Roberta Langdona, takže odhalování rodových tajemství má zas šťávu. Třikrát hurá.
Přesto v mém případě není spokojenost úplná. Přišlo mi, jakoby to autor schválně flákal. V zápletce je všechno, co jsem měl na téhle řadě v oblibě, jenže tak nějak narychlo smontované dohromady. Zcela vymizel prvek napětí a zůstala jen holá řemeslná práce. Náš hrdina jde po zřejmých stopách a často až příliš jasnozřivě odhaduje, jak že se historie odvíjela, přičemž strůjce všech problémů se podbízí v okamžiku, kdy nastoupí na scénu. Samozřejmě čtenáři – ústřední postavy zůstanou z dramatických důvodů zaslepeny až do konce. Navíc mi dost vadil podvod s cliffhangerem z minulého dílu, protože se hned zkraje ukazuje jeho bezvýznamnost. Snad tedy příště.

HaHa11
03.09.2018 3 z 5

Jako literární postava nemá JT karty rozdané vůbec špatně - genealog, žijící v Americe, v rámci své profese často fušuje do řemesla evropským detektivům. I v tomto příběhu má stále mírnou nadváhu a neskrývanou slabost pro čokoládičky Hershey's, ale zdá se mi, že začíná tak nějak šustit papírem. Bohužel nejen on - ploše vyznívají i ostatní, především aktéři dějové linie související s událostmi potopené zaoceánské lodi v předvečer první světové války. Autor si příliš nelámal hlavu s uvěřitelností a logikou popisovaných skutečností, motivace postav pokulhává, občas spíše klopýtá a vrávorá. Už trochu tradičně nejhorší jsou závěrečné stránky napsané ve stylu "ať už to mám za sebou, čtenář si to nějak přebere". Škoda - příběh samotný rozhodně potenciál měl, dle mého názoru zůstal nevyužit.

cori
16.08.2018 3 z 5

Tayte opět v ohrožení života pátrá nikoli po ztracené vládkyni, ale po cestující ze ztroskotané lodi. Celá zápletka ze současnosti o hledání zápisníku a dopředu naplánovaných vraždách mně přišla dost vycucaná z prstu. Dějová linka z roku 1914 byla zajímavější, hlavně osud "Vládkyně" a jejich pasažérů.

raty
28.05.2018 5 z 5

V tomto dílu autor trochu ubral - je zde méně honiček a akčních scén. Takže to bylo celé více uvěřitelné. Hlavní hrdina je mi opravdu sympatický. Střídání historie a současnosti mě moc bavilo. Těším se, až bude JT odkrývat tajemství svého původu.

alepav
18.05.2018 3 z 5

V tomto příběhu mně tentokrát více bavila část ze současnosti. I když popis šlechty v anglii je skoro vždy zajímavý, přišla mi hlavní hrdinka vzhledem ke svému původu velice naivní. Přes to všechno mne kniha bavila.

lapagerie
15.05.2018 1 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem se nedokopala dočíst do konce. Současná dějová linka mě nebavila vůbec, děj v minulosti se zpočátku zdál zajímavý, ale jak se do toho vložila špionáž, otrávilo mě to. Nalistovala jsem jen tak ze zvědavosti konec a nekonalo se žádné překvapení... za mě tedy totální nuda

cedos
08.05.2018 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, zase jsem objevila nové informace a zase mě to přinutilo vyhledat si je na netu. Tenhle typ knížek mám moc ráda a neřeším, když jsou některé partie tak trošku "za hranou", dělá to knihu čtivější. Už se těším na "Spříznění" a doufám, že už se dočkám rodinné linie JT.

cie
05.05.2018 4 z 5

Pro mě trochu zklamání...negradovalo to tak, jak bych si představovala a bylo to i dost předvídatelné. Ale rozhodně lepší než předchozí díl.

Radka89
01.05.2018 2 z 5

Obálka knihy vypadá velmi zajímavě, ale obsah mě trošku zklamal.. To, že Alice byla špion jsme věděli poměrně brzo a jediné co jsme se o ní dál dozvěděli bylo, že nezemřela na lodi. Což mi přišlo teda dost málo když Tayte měl za úkol hledat o ní informace..

astra3
30.04.2018 5 z 5

Genealog mě dost baví. Vždy se dozvím něco zajímavého. V tomto díle mi dost vadila Alice, aspoň ze začátku.

Madelisi
22.04.2018 5 z 5

Genealogický thriller je skvělý vynález. Hlavní hrdina je takový normální, co spoustu vyšetřování zvládne od laptopu (upřímně, nikdy jsem nepochopila Langdona, že se musí na všechny památky trmácet osobně, zvlášť v dnešní době). Kniha je napínavá, čtvrtý díl série mě nezklamal. Příběh se špiónskými praktikami je působivý a napínavý. A postava v současnosti, co moc pije, se mi nelíbila oprávněně. Nemůžu se zbavit dojmu, že JT by to na filmovém plátně moc slušelo.
P.S.: Empress of Ireland jsem si musela vygooglit, stejně jako JT jsem slyšela o Titanicu a Lusitanii, ale tahle rozsahem srovnatelná katastrofa mi zůstala utajená.

wooloong
07.03.2018 4 z 5

Trochu jsem doufala, že kniha bude pokračováním předchozího dílu, a my se konečně dozvíme všechny odpovědi, které byly na konci Poslední královny jen naznačeny nebo nedořešeny. Tak tedy ne. Byl to úplně jiný příběh. Alici jsem moc nechápala, přišla mi zmatená a lehce pitomá a díky tomu přišli mimo jiné zbytečně o život dva naprosto nevinní lidé, kteří jí nabídli pomoc. Jinak počet mrtvých se oproti předchozím dílům snížil několikanásobně a děj se více soustředil na Alicin příběh a řešení záhady než na honičky a fyzickou devastaci hlavního hrdiny, za což jsem dost vděčná, díky tomu byla knížka zajímavější a čtivější. A čokoládičky Hershey's jsou zmiňovány autorem tak často, že mám podezření, zda nemá smlouvu s čokoládovnama. No nic, jdu si je objednat, asi jsem tomu product placement podlehla, no.

milunka21
11.02.2018 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a bylo to perfektní. Jelikož jsem milovnice Odložených případů a tohle mi to dost připomnělo, tak prostě wow. Čtivé, poutavé a chci víc. :-D

zuzana2599
05.02.2018 4 z 5

Tato kniha mě nejprve okouzlila krásnou obálkou a posléze svým obsahem, který byl velmi čtivý a zajímavý. Příběh z historie - osud Alice, který zde autor rozplétá jsem četla doslova jedním dechem. Napětí je zde přítomno až do poslední stránky a já se již teď těším na další příběh milovníka čokoládiček Jeffersona Tayteho.

Elsinor024
12.01.2018 4 z 5

Velmi precizně a poctivě zpracovaný příběh, který se po trošku pomalejším začátku svižně rozběhne. Líbilo se mi střídání dvou časových rovin a jejich postupné doplňování.
Dozvěděla jsem se nové informace o německých špiónských metodách v Anglii před první světovou válkou. A to byl císař Vilém vnuk královny Viktorie. Pěkné oddechové a nenáročné čtení.

Jana77
11.01.2018 5 z 5

Velmi povedený díl mého oblíbence :) Tajemství, zrada, láska, vše v jednom.

Modrina
04.01.2018 5 z 5

Opět jsem se vpila do děje a jen velmi nerada jsem od knížky odcházela. Nestává se často, ale tentokrát jsem uhádla, kdo zradil. Jen korektor (pokud nějaký byl) by měl vrátit školné, pár hrubých chyb (v elektronickém vydání) mě dost naštvalo. Ncméně skvělé čtení, velmi doporučuji!

Marushka27
14.12.2017 5 z 5